loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

فیفا 93-94 اینترنشنال اولین نسخه فیفا در سال 1993 منتشر شد و با عنوان ‘FIFA International Soccer’ معرفی شد. این بازی گرافیک 16 بیتی داشت و فقط با تیم های ملی قابل بازی بود. همچنین ، هیچ

فیفا 93-94 اینترنشنال

اولین نسخه فیفا در سال 1993 منتشر شد و با عنوان ‘FIFA International Soccer’ معرفی شد. این بازی گرافیک 16 بیتی داشت و فقط با تیم های ملی قابل بازی بود. همچنین ، هیچ بازیکنی نام واقعی نداشت در واقع لایسنس نبود. در طول مسابقه ، بازیکنی که به دروازه بان می رسید شانس گلزنی داشت و این اصلا جذاب نبود.


فیفا 95

FIFA 95 با ویژگی های تقریباً مشابه نسخه قبلی ، اولین نسخه ای بود که تیم های باشگاهی را در 8 لیگ جهانی نشان می داد. اینها لیگ های جدید بودند: برزیل ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، ایالات متحده ، هلند ، انگلیس و فرانسه.

فیفا 96

FIFA 96 اولین بازی بود که دارای گرافیک سه بعدی در آن زمان بود. در این نسخه ، گزینه های انتقال و سفارشی سازی تیم در بازی گنجانده شده است ، در حالی که نام و موقعیت واقعی بازیکنان نیز برای اولین بار در این بازی لایسنس شد. اما تیم های لیگ برزیل لیست اشتباهی داشتندو  لیگ آمریکا نیز کاملاً از تیم ها و بازیکنان لایسنس نشده تشکیل شده بود.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 97

ویژگی های درون بازی FIFA 97 توجه همه را جلب کرده بود. این بازی که می توانست در 6 مود مختلف انجام شود ، تعداد لیگ ها را افزایش داده و لیگ های جدیدی از جمله لیگ مالزی را اضافه کرده بود.  این نسخه همچنین اولین نسخه ای بود که شامل گزارشگر (اندی گری و دس لینام) بود که مسابقات را روایت می کردند ، همچنین جان موتسون بازی را  تفسیر می کرد.

فیفا 98 ، جام جهانی

نسخه 98 شامل گرافیک بهبود یافته ای بود و تیم ها و بازیکنان بیشتری در بازی دیده می شد. علاوه بر این ، ورزشگاه های بیشتری در بازی گنجانده شد. در حالی که تیم های ملی که عضو فیفا هستند نیز در این بازی حضور داشتند ، موسیقی های جذاب و محبوب آن دوران مانند Song 2 از Blur (پایین تر موزیک آماده پخش است) هم بازی را جذاب تر کرده بود. با اضافه شدن آفساید ، اولین قدم ها برای به واقعیت نزدیک شدن برداشته شده بود.

تاریخچه بازی فیفا

فیفا 99

حالت بازی داخل سالن و لیگ مالزی در این نسخه حذف شده است. اما در فیفا 99 ، لیگ های بلژیک و پرتغال در بازی گنجانده شدند. همچنین بخش “تیم های دیگر اروپایی” برای برخی از تیم هایی که لیگ در بازی ندارند نیز وجود داشت. بنابراین ، تیم های دیگری که لیگ در این بازی نداشتند نیز در این نسخه قابل بازی بودند.

فیفا 2000

ویژگی ها و حرکات سول کمپبل در هنگام بازی ثبت و درون بازی منعکس می شود. این بازی همچنین برای اولین بار دارای لیگ MLS بود. خواننده مشهور رابی ویلیامز نیز اسکن کامل شد تا او را در مقدمه بازی ، در حال خواندن ببینید.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 2001

این نسخه اولین بازی بود که دارای نوار قدرت برای شوت بود. این همچنین اولین نسخه ای بود که قابلیت بازی آنلاین داشت ، که در آن زمان انقلابی بود.  علاوه بر این ، لوگوی رسمی باشگاه ها برای اولین بار در فیفا 2001 استفاده شد.

فیفا 2002

در فیفا 2002 ، نوار قدرت پاس ها به بازی وارد شد و برای رقابت بیشتر از دریبل کم تر استفاده شد.  همچنین ، این بازی آخرین نسخه ای بود که تیم ملی ژاپن تا قبل از FIFA 17 در آن حضور داشت. زیرا در سال 2002 ، لایسنس تیم ملی ژاپن به کونامی فروخته شد.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 2003

در FIFA Football 2003 ، چهره ستاره هایی مانند تیری آنری و رونالدینیو از طریق اسکن به بازی اضافه شد. همچنین برخلاف نسخه های قبلی ، بازی دارای موتور جدیدی بود.

فیفا 2004

بزرگترین نوآوری در FIFA Football 2004 امکان بالا بردن تیمی در لیگ های پایین تر بود ، که به بازیکن اجازه می داد تیم هایی از لیگ های دسته دو را به لیگ های برتر برساند.  علاوه بر این ، ویژگی “بازی بدون توپ” معرفی شد. به لطف این ویژگی ، بازیکنان این فرصت را داشتند که با مدیریت دو بازیکن مختلف در زمین به طور همزمان حرکت کنند.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 2005

FIFA 2005 علاوه بر ویژگی ساخت بازیکن ، حالت کریر مود نیز داشت.  علاوه بر این ، حرکات “واقعی” و ویژگی های پاس در اولین لمس برای بازیکنان نیز در این سری بهبود یافته است.

فیفا 06

در FIFA 06 ، افزایش جدی کنترل بازی ایجاد شد و این تفاوت در بازی مشاهده می شد.  علاوه بر این ، ویژگی ” کمیستری تیم” ، که نشان می دهد بازیکنان یک تیم چگونه با هم ارتباط میگیرند تا بازی  بهتری داشته باشند ، یک نوآوری مهم برای گیمرها بود.


تاریخچه بازی فیفا

در تاریخچه بازی فیفا از آنجایی که راه زیادی تا سال 2022 داریم ، اجازه بدهید با یک فیلم کوتاه مروری بر این 13 سال داشته باشیم تا این انقلاب بزرگ را بهتر درک کنیم.

فیفا 07

در این نسخه ، استادیوم امارات و استادیوم ومبلی به عنوان ورزشگاه های جدید با گزینه ایجاد تیم های سفارشی شده معرفی شدند.

فیفا 08

در FIFA 08 ، حالت “حرفه ای باش” ، که در آن بازیکن تنها یک نفر را در زمین کنترل می کند ، برای اولین بار معرفی شد.  این بازی همچنین مسابقات و لیگ های جدیدی از جمله لیگ ایرلند و لیگ استرالیا را شامل می شود.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 09

بازی آنلاین FIFA 09 با ویژگی ای به نام “Ultimate Team” توسعه یافته است. این قسمت به بازیکنان اجازه می دهد تا باشگاه هایی را تشکیل دهند یا به آنها بپیوندند و قوی ترین تیم ها را به صورت آنلاین به میدان ببرند. FIFA 09 همچنین اولین بازی از سری FIFA بود که شادی بعد از گل را با کنترل خود کاربر ارائه کرد. نسخه انگلیسی دارای گزارش کلایو تیلدسلی و اندی گری بود ، اما در گزارش بازی PS3 و Xbox 360 مارتین تایلر به جای تیلدسلی ترجیح داده شد.

فیفا 10

FIFA 10 دارای حالت مربی گری گسترده ای بود که در آن شما می توانید لیست تیم را مدیریت کرده و آن را با جزئیات بیشتری برای مسابقات آینده آماده کنید.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 11

ویژگی های جدید FIFA 11 شامل بهبود سیستم پاس ، بهبود پروفایل بازیکنان ، امکان بازی به عنوان دروازه بان و فرصت بازی به عنوان سرپرست ، بازیکن یا مربی بازیکن بود.

فیفا 12

FIFA 12 اولین نسخه بازی بود که به طور کامل بر روی Mac OS X اجرا شد و شامل چندین عملکرد جدید بود: تاثیر بازیکن ، دریبل دقیق ، دفاع تاکتیکی و تأکید بر Pro Player Intelligence.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 13

FIFA 13 علاوه بر هوش مصنوعی تهاجمی ، دریبلینگ کامل و اولین ویژگی های کنترل بازی را ارائه کرد.

فیفا 14

ویژگی هایی مانند حرکت واقعی بازیکنان ، شادی بعد از  گل کریستیانو رونالدو ، لیونل مسی و گرت بیل و همچنین هوش مصنوعی بازیکنان در FIFA 14 معرفی شد.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 15

FIFA 15 اولین نسخه ای بود که در جریان قرارداد EA Sports با لیگ برتر انگلیس منتشر شد و اجازه داد همه 20 استادیوم لیگ برتر در بازی گنجانده شوند.  در این نسخه تابلوهای رسمی لیگ برتر و تصاویر تلویزیونی را مشاهده کرده ایم.

فیفا 16

FIFA 16 اولین بازی در این سری بود که بازیکنان زن و تیم های ملی زنان در آن حضور داشتند.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 17

با FIFA 17 ، برای اولین بار الکس هانتر بازیکن بخش داستانی فوتبال را در قسمت “The Journey” دیدیم.

فیفا 18

FIFA 18 اولین بازی ای بود که در تمام سیستم از آیکون های Ultimate Team استفاده کرد.  همچنین ستاره هلندی یوهان کرایف ، به عنوان یکی از چهار استعداد جدید به بازی اضافه شد.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 19

FIFA 19 فصل پایانی داستان “سفر” الکس هانتر را در کنار مسابقات لیگ قهرمانان اروپا ، لیگ اروپا و سوپرجام معرفی کرد. مارتین تایلر و آلن اسمیت نیز به عنوان مفسر بازی برگشته بودند ، در حالی که درک ری و لی دیکسون تیم تفسیری جدید لیگ قهرمانان اروپا شده بودند.

فیفا 20

با FIFA 20 ، ما شاهد معرفی بخش Volta ، حالت فوتبال خیابانی بودیم. بازگشت مود فوتبال خیابانی که از زمان Fifa Street متوقف شده بود. ادن هازارد ستاره باکس آرت (جلد بازی) استاندارد و ویرجیل فن دایک ستاره روی جلد نسخه Champions بود. زین الدین زیدان نیز به نماد جدیدی تبدیل شده است و می تواند نسل جدید زیزو را بازی کند.


تاریخچه بازی فیفا

فیفا 21

برخی نگرانی ها وجود داشت که FIFA 21 به دلیل اختلالات مربوط به شیوع Covid-19 منتشر نشود ، اما EA Sports بازی را در اکتبر 2020 معرفی کرد.  کیلیان امباپه پس از کریستیانو رونالدو در FIFA 19 برای اولین بار روی هر سه جلد بازی ظاهر شد. همچنین ، گزینه Quick Sim جدید در بخش کریر اضافه شده است.

قبل از اینکه در تاریخچه بازی فیفا به بازی فیفا 22 هایپر موشنی برسیم و ببینیم که این سفر 29 ساله حالا به کجا رسیده است ، بهتر است از همان سال 2006 تا به امروز ، مرور تصویری به همه این نسخه ها داشته باشیم.

فیفا 22 ، ایستگاه فعلی تاریخچه بازی فیفا

تفاوت را در زمین بازی با ویژگی های گیم پلی جدید در FIFA 22 احساس کنید. فناوری گیم پلی جدید HyperMotion در تمام مسابقه ها و حالت های بازی وجود دارد. این قابلیت فقط در کنسول های جدید ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی استیشن 5 پشتیبانی می شود.

دروازه بانان از نو طراحی شدند

سیستم جدید دروازه بانی ، هوش مصنوعی را در آخرین خط دفاعی به سطح بالاتری می رساند ، گرفتن یا مهار شوت ها بهتر و تصمیم گیری ، هوشمندانه و مطمئن تر شده است. ویژگی پوزیشن جدید همانند دنیای واقعی دروازه بانان معروف جهان است و رفلکس تند و سریع دروازه بانان را منعکس می کند.

فیزیک واقعی توپ

داده های واقعی وارد شده در FIFA 22 ، فیزیک توپ را به سطح جدیدی از واقع گرایی می رساند. پارامترهای دقیق تنظیم شده مانند سرعت ، چرخش ، نیروی کشش ، اصطکاک روی زمین و هر گونه لمس ، شوت ، پاس و دریبل را مانند دنیای واقعی نشان می دهد.

سرعت انفجاری

قابلیت Explosive Sprint ، مکانیزم جدید گیم پلی است که موقعیت های تک به تک را دگرگون می کند ، هنگام دریبل زدن یا دفاع ، کنترل بیشتری روی شتاب به شما می دهد. حریفان را به سمت خود بکشید و زمان درست را برای تعیین سرعت کامل برای فرار از مدافع و کشاندن تیم خود به حمله تعیین کنید.

تاکتیک های جدید حمله

چیدمان ترکیب تیم خود را با تاکتیک های تهاجمی جدیدی که به شما کنترل بیشتری در بازی FIFA 22 می دهد انجام دهید : توپ را در زمین خود نگه دارید و سریع بازی کنید ، یک حمله سریع را در زمین حریف انجام دهید ، دقیق تر بازی کنید و با سبک منحصر به فرد خود حریف را شکست دهید.

این تاریخچه بازی فیفا و راه 29 ساله EA در این بازی محبوب است. انقلابی بزرگ! حالا تصور کنید در 29 سال آینده چه تغییراتی را شاهد خواهیم بود. بیایید با هم تیزر رسمی معرفی بازی فیفا 22 را ببینیم.

و سال 2022 و آخرین عنوان با نام FIFA 23 که برای Nintendo Switch PlayStation 4 PlayStation 5 Windows Xbox One Xbox Series X/S با کاوری منقش به تصاویر سم کر بازیکن بانوان چلسی و امپاپه منتشر شد

نقد و بررسی بازی FIFA 23

عنوان جدید این بازی با نامی دیگر منتشر خواهد شد

قرارداد این شرکت با فیفا به اتمام رسیده و دیگر نمیتواند از این نام برای بازیهایش استفاده کند و باید نامی دیگر را انتخاب کند

در این عنوان تغییرات بسیار زیادی صورت گرفته است که باهم به آن میپردازیم

در این بازی نزدیک به 50000 انیمیشن جدید اضافه شده است

همچنین در این عنوان نزدیک به 250 سرمری به قسمت کریر بازی اضافه شده است

لیگ های هندوستان نیز به این بازی اضافه شده اند و همینطور تمامی تیم های دو لیگ انگلستان و فرانسه بانوان نیز در این بازی اضافه شده اند

قسمت جام جهانی نیز به این بازی اضافه شده است که میتوانید به صورت آنلاین این قسمت را خریداری کرده و دانلود کنید

بسیاری از بازیکنان در این عنوان حرکات مخصوص به خود را دارند

همچنین دریبلینگ در این عنوان بسیار حرفه یا تر و بهینه تر شده است

منو بازی گسترده تر شده و آپشن های بسیاری را به کاربران میدهد

تیم یوونتوس را هم بالاخره در این عنوان مشاهده میکنیم

در عنوان های قبلی تیم یونتوس با نامی دیگر حضور داشت و به دلیل خرید لایسنس بازیکنان این تیم با نامی دیگر وجود داشت اما در این عنوان لایسنس باشگاه نیز خریداری شد

همچنین در این عنوان چهره بازیکنان بسیار بهینه تر شده است

ویدئو کامل تاریخچه فیفا

در این ویدئو شما می توانید سیر تکاملی فیفا را به صورت کامل ببینید

در آخرین ورژن فیفا، 19644 بازیکن و 712 باشگاه لایسنس شده اند.

تاریخ انتشار نام بازی
1993 FIFA International Soccer
1994 FIFA Soccer 95
1995 FIFA Soccer 96
1996 FIFA 97
1997 FIFA 97
1998 FIFA World Cup 98
1998 FIFA 99
1999 FIFA 2000
2000 FIFA 2001
2001 FIFA Football 2002
2002 2002 FIFA World Cup
2002 FIFA Football 2003
2003 FIFA Football 2004
2004 FIFA Football 2005
2005 FIFA Street
2005 FIFA 06
2005 FIFA Street 2
2006 FIFA 06: Road to FIFA World Cup
2006 FIFA World Cup
2006 FIFA 07
2007 FIFA 08
2008 FIFA Street 3
2008 FIFA 09
2009 FIFA 10
2010 FIFA World Cup South Africa
2010 FIFA 11
2011 FIFA 12
2012 FIFA Street 4
2012 FIFA 13
2013 FIFA 14
2014 FIFA World Cup Brazil
2014 FIFA 15
2015 FIFA 16
2016 FIFA 17
2016 FIFA Mobile
2017 FIFA 18
2018 FIFA World Cup Russia DLC
2018 FIFA 19
2019 FIFA 20
2020 FIFA 21
به این لیست فیفا انلاین ورژن چینی اضافه نشده است
درباره بیوگرافی ,
یاسر عطارباشی بازدید : 118 شنبه 03 تیر 1402 زمان : 19:52 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 172
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 478
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 30
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 2,011
 • بازدید ماه : 12,319
 • بازدید سال : 96,405
 • بازدید کلی : 473,976