loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

روانشناسی

ورزش مناسب روحیه شما چیست؟

ورزش مناسب روحیه شما چیست؟ چرا باید ورزش را بر اساس روحیه خودتان انتخاب کنید؟ آیا ورزش کردن در روحیه شما و کاهش افسردگی و اضطراب تاثیر دارد؟ 

معرفی ورزش مناسب روحیه شما

بهترین ورزش را با توجه به تیپ شخصیتی خود انجام دهید؛ اول از همه باید به این فکر کنید که چه ورزشی را دوست دارید و سپس ببینید که ایا آن ورزش متناسب شما هست یا خیر. در نتیجه باید یک بررسی دقیق انجام دهید. مثلاً همه افراد برای ورزش بوکس یا دو مناسب نیستند. 

بهترین ورزش ها برای افرادی که برون گرا هستند

معمولاً این افراد دوست دارند با اشخاص زیادی رفت و آمد کنند، دوستان زیادی داشته باشند و مدام در کنار آن ها خوش بگذرانند. آن ها عاشق سفر کردن هستند، به همین دلیل بهتر است که فعالیت های ورزشی فان و همراه با کمی سرگرمی انجام دهند. مثلاً می توانند از ورزش هایی مثل زومبا یا انواع مختلف حرکات موزون، ایروبیک و ژیمناستیک استفاده کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که عصبانی هستند

افرادی که بسیاری از مسائل آنها را خشمگین و عصبانی می سازد، می توانند ورزش کیک بوکسینگ را انتخاب نموده و خشم خود را روی کیسه بوکس خالی کنند. پس اگر جزو این دسته از افرادید ، بهتر این است که کیک بوکسینگ را زیر نظر یک مربی انجام دهید یا دی وی دی های آموزشی آن را خریداری کنید و تمرین کنید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که درونگرا هستند

این تیپ شخصیتی معمولا ساکت است و برعکس مورد قبلی عمل می کند. معمولاً تنهایی را ترجیح می دهد و دوست دارد در موقعیتی قرار بگیرد که هیچ کس به او توجه خاصی نداشته باشد. معمولاً به چنین افرادی توصیه می شود که ویدیوهای ورزشی بگیرند و در منزل به تنهایی ورزش کنند یا حتی می توانند در پارک طناب بزنند و یا با یک موسیقی مناسب پیاده روی کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که عجولند

برای افراد عجول زمان مهم است. این افراد دوست ندارند آهسته ورزش کنند بلکه دوست دارند در کمترین زمان ورزش کنند و حسابی کالری بسوزانند، افراد عجول می توانند ورزش های سریع و با شدت بالا را امتحان کنند. ورزش هوازی مانند دوچرخه سواری، دویدن که سرعت و شدت بالایی دارند برای این افراد مناسب است و باعث می شود آنها ورزش را در کمترین زمان انجام داده و انرژی عجول بودنشان را هم خالی کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که احساس خستگی می کنند

برخی افراد دارای انرژی کمتری نسبت به دیگرانند و همیشه احساس خستگی می کنند. اگر جزو این افراد هستید، پیشنهاد می کنیم با انجام تای چی تمرکز و بدن خود را تقویت کنید تا در ادامه روز دیگر خسته نباشید.تای چی به تجدید قوای بدن، بهبود کیفیت خواب و کاهش استرس کمک میکند.

راهنمای خرید پیراهن شورت ورزشی 

بهترین ورزش ها برای افرادی که شخصیت آرام دارند

این تیپ شخصیتی معمولاً به دنبال انجام فعالیت های آرامش بخش مثل یوگا ، پیلاتس، شنا یا تای چای است. این ورزش ها شاید گزینه مناسبی برای کاهش وزن یا افزایش توده عضلانی نباشند، اما با تیپ این شخصیت افراد متناسب تر است و قدرت و انعطاف پذیری آن ها را افزایش می دهد. این ورزش ها همچنین برای افرادی که تمرکز خوبی دارند ، مناسب است. افرادی هم که می خواهند استرس خود را بکاهند، می توانند از انواع ورزش ها استفاده کنند.

چگونه ورزش باعث افزایش روحیه می‌شود؟

 • ورزش منظم روزانه به بهبود کیفیت خواب و کنترل احساسات درونی کمک می‌کند.

 • ورزش می‌تواند با ایجاد اعتمادبه‌نفس توانایی کنترل احساسات را بیشتر کند.

 • ورزش باعث دوری از افکار منفی و تلاش برای کسب تجربیات جدید می‌شود.

 • ورزش گروهی زمینه را برای دیدار و ملاقات با دیگران و کسب حمایت عمومی بیشتر می‌کند.

 • تغییر در تعداد مواد شیمیایی موجود در مغز از قبیل سروتونین، هورمون‌های استرس و اندورفین هنگام ورزش، که این خود افزایش سطح انرژی را به دنبال دارد.

 • ورزش و انجام حرکات بدنی می‌تواند وسیله‌ای برای رهایی از ناامیدی باشد.

بهترین ورزش ها برای افرادی که پریشان و بدون تمرکزند

برخی افراد گاهی پریشان و بدون تمرکزند. در این زمان پیشنهاد می کنیم برای بهبود حالت روحی و تمرکز بهتر تمرینات قدرتی را امتحان کنید. تمرینات قدرتی کمکتان می کند احساس ثبات کنید و احساسی خوب داشته باشید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که منفی نگرند

برخی افراد منفی نگرند و همیشه استرس و اضطراب دارند و به نوعی پر از انرژی منفی هستند. این افراد برای کاهش استرس بهتر است کمی پیاده روی کنند و با آرام راه رفتن با احساسات منفی مقابله نمایند. چند دقیقه راه رفتن می تواند اضطراب را آرام کند و روی سیستم ایمنی بدن اثر مثبت بگذارد.

بهترین ورزش ها برای افرادی که دارای شخصیت داینامیک یا محرک هستند

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که خیلی زود حوصله تان سر می رود و به دنبال چالش می باشید ، از طرفی عاشق خلاقیت هستید ، بهتر است ورزش هایی مثل HIIT، کراسفیت و تاباتا را انتخاب کنید، زیرا در این ورزش ها ، هیچ دو جلسه ای شبیه هم نیستند. در نتیجه شما تنوع زیادی دارید و همچنین می توانید هر ماه یک رشته ورزشی مختلف در باشگاه ثبت نام کنید تا به راحتی دل زده نشوید . همچنین افراد سرشار از انرژی می توانند در یک کلاس زومبا شرکت کنند و دسته جمعی حرکات را انجام دهند.زومبا نوعی کلاس رقص است که فوق العاده با انرژی انجام می شود.

بهترین ورزش ها برای شخصیت هایی که بسیار منظم هستند

آیا دوست دارید که با برنامه ریزی پیش بروید؟ و هیچ چیز را از روی شانس انتخاب نمی کنید و به عقیده شما همه چیز باید تحت کنترلتان باشد؟ اگر چنین شخصیتی دارید ، پیشنهاد می کنیم که از ورزش های قدرتی کمک بگیرید که یک برنامه ورزشی منظم را دست شما می دهند. استایل این ورزش ها شبیه به یک پادگان نظامی است که شما را مجبور می کند هر روز یک سری تمرین های مشخص را به انجام برسانید. مثلاً ورزش هایی مثل کراس فیت و یا حتی جلسات منظم بدنسازی و تمرین های قدرتی برای شما مناسب است.

بهترین ورزش ها برای افرادی که سنتی هستند

شاید شما دوست نداشته باشید که روتین روزانه خود را تغییر دهید یا مثلا دوست ندارید مربی تان در باشگاه تغییر کند، به عبارت دیگر از تغییر کردن و مواجهه با چیزهای جدید می ترسید . نگران نباشید ورزش های زیادی برای تیپ شخصیتی شما وجود دارد. مثلاً می توانید دوچرخه سواری، تردمیل، دستگاه الکپتیکال را انتخاب کنید یا به دنبال یک روتین ورزشی منظم باشید که خیلی تنوع تمرینی در آن وجود نداشته باشد.

البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که اگر همیشه یک ورزش یکسان را انجام دهید، عضلات شما به آن عادت می کند و در نتیجه دیگر تغییری در اندام شما مشاهده نخواهد شد. پس خودتان را تشویق کنید تا تجربه ای جدید داشته باشید و روتین خود را کمی دستخوش تغییر کنید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که درگیر مشکلاتند

همه انسان ها گاهی دچار مشکل شده و برای حل مشکل خود راه حل پیدا نمی کنند. چنانچه در ادامه ی این بخش از نمناک اشاره شده است، اگر برای حل یک مسئله به مشکل برخورده اید و یا به دنبال یک ایده جدید هستید ، بیرون بروید و شروع به دویدن کنید. با دویدن در می یابید که ایده های جدیدی به ذهنتان می رسد زیرا تکرار پشت سر هم گام ها با سرعت بالا به مغز اجازه استراحت می دهد.

یاسر عطارباشی بازدید : 8 چهارشنبه 14 دي 1401 زمان : 10:42 نظرات (0)

استعدادیابی در ورزش

استعدادیابی در فوتبال چگونه انجام می شود

استعدادیابی در فوتبال چگونه انجام می شود

احتمال زیاد با کلمه استعداد و استعدادیابی آشنا هستید و این کلمات را به کرار شنیده اید، استعدادیابی در رشته های مختلف ورزشی و غیر ورزشی تقریبا به یک معناست ما اینجا درباره استعدادیابی در فوتبال صحبت خواهیک کرد.

از تعریف استعداد و استعدادیابی شروع کرده و خواهیم گفت استعدادیابی در فوتبال چگونه است و فرد چگونه می تواند استعداد فوتبالی خود را پیدا کند و اگر مربی و استعدادیاب هستید چگونه می توانید بازیکن خوب و با استعداد را پیدا کرده و به فوتبال حرفه ای معرفی کنید.

یاسر عطارباشی بازدید : 619 یکشنبه 14 خرداد 1396 زمان : 19:23 نظرات (0)

آموزش تمرین انفرادی در فوتبال

احتمالا شمایی که می خواهید فوتبالیست بزرگی شوید هر روز از خودتان سوال می کنید، چگونه در فوتبال پیشرفت کنیم و به حرفه ای شدن نزدیکتر شویم، خب مطمئنا جواب خود را تمرین و تلاش می دهید ولی به این فکر کرده اید که اگر همان کارها و تمریناتی را انجام دهید که هم تیمی های شما و بقیه انجام می دهند، چگونه باید بهترین بازیکن تیم یا لیگ شوید ؟ خب باید بدانید که تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال است.

یعنی تمرین و آموزش دیدن توسط خودتان، منظور ما این است که رفتن به موقع به تمرینات فوتبال و تمرین سخت هر روز در تمرین قطعا شما را به بازیکن بهتری تبدیل می کند، اما شاید برای بهترین شدن کافی نباشد، و این همان چیزی است که ما می خواهیم یعنی بهترین شدن و پیشرفت بیشتر، درست است؟ اینگونه کنید: اگر دقیقاً همان کاری را انجام دهید که بقیه انجام می دهند، فرق شما با دیگر بازیکن ها چیست.

درسته شاید با خودتان بگویید، من در تمرینات تیم سخت‌تر و جدی تر از هر کسی تمرین می کنم ، اما باید واقع‌بین باشید، تنها راهی که می‌توانید به موفقیت بیشتری برسید باید بیشتر از چیزی که از شما می خواهد انجام دهید ، این تلاش بیشتر را در آینده خواهید دید و مفهموم تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال را خواهید فهمید.

در تلاش برای رسیدن به اهداف خود در فوتبال، با خودتان تمرین کنید. آموزش دیدن به صورت انفرادی آسان نیست چرا که معمولاً در تمرین، مربی خود را دارید که به شما بگوید چه کاری انجام دهید و شما را در همه چیز راهنمایی کند. اما حالا شما تنها هستید و باید مربی خود باشید، که یک چالش بزرگ است.
همیشه انگیزه تمرین را داشته باشید.

یکی از مهمترین عواملی که موفقیت شما را نه تنها در فوتبال، بلکه در زندگی تعیین می کند، انگیزه است. چقدر می خواهید موفق باشید؟ برای رسیدن به هدف از چه چیزهایی حاضرید بگذرید؟ بسیار مهم است که حتی قبل از شروع تمرین توسط خودتان دلیلی برای این موضوع پیدا کنید، من اصلا امروز برای چی تمرین می کنم.

حتما این سوال را از خود بپرسید و یک دفترچه یادداشت، برنامه یادداشت های خود را در تلفن یا هر جایی که دوست دارید بردارید و دلایلی را بنویسید که چرا می خواهید خودتان آموزش ببینید، چرا باید جدا از تمرینات تیمی هم تمرین کنید.

سعی کنید توضیح کاملی برای پاسخ داشته باشید. چیزهای ساده ای مانند: “من می خواهم حرفه ای شوم” ننویسید. باید دلایل بیشتری وجود داشته باشد که چرا این کار را انجام می دهید تا اینکه بخواهید بهتر شوید. با تبدیل شدن به بازیکن بهتر چه چیزی به دست می آورید؟ حرفه ای می شوید که چه شود؟ کاملاً همه چیز را زیر سوال ببرید.

هنگامی که آن را یادداشت کردید، تمام دلایل خود را به خاطر بسپارید و آنها را در ذهن خود نگه دارید. در ابتدا، شما بسیار با انگیزه خواهید بود، اما با گذشت زمان، اگر دلیل خود را فراموش کنید، انگیزه خود را از دست خواهید داد. قدرت به خاطر سپردن و باور به خود در هنگام نوشتن این چراها چیزی است که تعیین می کند آیا آموزش توسط خودتان ارزش آن را دارد یا خیر، آیا واقعا تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال است یا نه.

اصلا دلیل اینکه از انگیزه برای شما نوشتیم چیست؟ وقتی با هم تیمی ها و مربیان تمرین می کنید، انگیزه خود را راحت تر حفظ می کنید زیرا افراد دیگری نیز هستند که به سمت همان هدف پیش می روند، وقتی تنها هستید و تمرین کردن کسل کننده، حفظ انگیزه بسیار سخت است.

اکثر افراد پس از مدتی تمرین را به تنهایی متوقف می کنند، اما این جمله معروف را به خاطر داشته باشید:
“رودخانه نه به خاطر قدرتش، بلکه به خاطر تداومش از میان صخره ها می گذرد”

کجا و چگونه انفرادی تمرین کنیم

خب تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال شد، تمرین انفرادی یعنی بتوانید خودتان با کمترین تجهیزات و امکانات ممکن تمرین کنید. برخی از تمرین‌های اینگونه طراحی شده‌اند که بتوانید آن‌ها را در هر مکانی انجام دهید: در حیاط خلوت خانه، در یک زمین خالی، در مدرسه، یا اساساً هر جایی که فضایی برای ورزش دارید.

آنها برای استفاده از کمترین منابع ممکن ساخته شده اند. تنها چیزهایی که مطمئناً به آن نیاز خواهید داشت یک جفت کتانی یا کفش ورزشی و یک توپ فوتبال است و یا امکانات خیلی پایه مانند مانع، کش ، استار کیک و یا نردبان چابکی، سعی کنید خلاق باشید از خرج کردن پول زیاد برای وسایلی که نیاز ندارید خود داری کنید. سعی کنید از چیزهایی که از قبل در خانه دارید استفاده کنید. هر چیز ساده ای مانند یک جفت کفش، بطری آب، تکه لباس یا هر چیزی که در اطراف پیدا می کنید ممکن است مفید باشد.

چیزی که باعث می شود یک تمرین خوب داشته باشید، تجهیزاتی نیست که دارید، بلکه تعهد و تلاشی است که با وجود تجهیزات اندکی که دارید آن را انجام می دهید.

تمرین انفرادی سختی های خودش را دارد، اگر بتوانید از یک دوست پایه که هدف مشترکی دارید و با شما هماهنگ است تمرین کنید عالی خواهد بود ولی اگر یار تمرینی ندارید نگران نباشید شما می توانید از کیک استار (کش مهارت فوتبال) استفاده کنید ما این محصول را در با قیمت مناسب عرضه می کنیم.

برنامه تمرینی، تمرینات انفرادی

بدیهی است که همیشه قبل از هر جلسه تمرین یک گرم کردن خوب داشته باشید دو دلیل مهم وجود دارد که باید قبل از هر جلسه تمرین فردی گرم کنید اولین مورد، بدیهی است که جلوگیری از صدمات است مورد دوم این است که به طور ذهنی مغز خود را برنامه ریزی کنید تا یک جلسه تمرینی را شروع کنید. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما گرم کردن قبل از یک جلسه انفرادی می تواند به شما کمک کند برای رسیدن به اهداف روزانه خود تمرکز داشته باشید.

۱- تمرین با دیوار

فقط با یک دیوار یک بازیکن فوتبال امکاناتی دارد که هیج وقت خراب نمی شود و همیشه می تواند از آن استفاده کند و برای بهبود مهارت های خود انجام دهند. شما می توانید همه چیز را آموزش ببینید : شوتزنی، پاس دادن، لمس کردن و حتی کنترل توپ. فقط روی دیوار همسایه تمرین نکنید.

خب اولین تمرین ساده این است که فقط توپ را با سرعت مناسب به دیوار پاس دهید، منتظر جهش باشید و توپ را بارها و بارها به عقب برگردانید، می توانید انواع مختلفی را امتحان کنید: پاس دادن با یک لمس یا انجام یک کنترل جهت دار و سپس بازگرداندن آن به عقب، این تمرین به بهبود تکنیک پاس، کنترل توپ و اولین لمس کمک می کند.

دومی، تمرینی است که کنترل توپ شما را بهتر کند، قرار است در فاصله ۵-۸ متری از دیوار بایستید و تا جایی که می توانید توپ را به دیوار بکوبید. توپ با جهش خیلی سریع به سمت شما می آید، بنابراین چالش شما این است که توپ را به بهترین شکل ممکن کنترل کنید بدون اینکه اجازه دهید توپ از روی پاهای شما پرتاب شود.

کنترل هوایی با دیوار، قرار است توپ را در حالی که در هوا نگه دارید بدون اینکه اجازه دهید بیفتد به دیوار پاس دهید، سعی کنید این تمرین را به مدت ۹۰ ثانیه بدون اینکه اجازه دهید روی زمین بیفتد، انجام دهید.

می‌توانید در هر یک از این تمرین‌ها تغییراتی ایجاد کنید تا انجام آن‌ها برای شما سخت‌تر یا آسان‌تر شود.خلاقیت داشته باشید. لمس های بیشتری اضافه کنید یا برخی را بردارید. از یک کفش یا یک بطری آب برای مشخص کردن منطقه ای که در آن پاس می گیرید یا دریافت می کنید استفاده کنید. تکرار می کنم، تمرین با دیوار فوق العاده است و می توانند نتایج عالی برای شما به داشته باشد.

۲- تمرینات استقامت و دریبلینگ

بهترین چیز در مورد تمرینات استقامتی این است که با اکثر آنها اساساً به هیچ چیز دیگری جز بدن خود نیاز نخواهید داشت، حتی بهتر از آن این است که اگر یک توپ فوتبال به آن اضافه کنید، تقریباً هر تمرین استقامتی می‌تواند به تمرین دریبلینگ تبدیل شود، بنابراین این دقیقاً همان چیزی است که ۳ تمرین زیر در مورد آن هستند.

تمرین ساعت: برای این مته شما به سه مانع یا هر چیزی دیگری که بتوانید جایگزین مانع کنید نیاز دارید. شما می خواهید آنها را از موقعیت خود در جلو، به عقب، به سمت راست و چپ تغییر دهید. اگر منطقه تمرین را ساعت در نظر بگیرید مانع ها را در ساعت های ۱۲ ، ۳ ، ۶ و ۹ قرار دهید و خودتان وسط ساعت بیاستید. قرار است به سمت شی ای که در مقابل شما قرار دارد به جلو بدوید و سپس به وسط برگردید، این کار را با هر مانع تکرار کنید و در جهت عقربه های ساعت با شدت بچرخانید. شما این کار را برای ۹۰ ثانیه با حداکثر سرعت ممکن انجام خواهید داد. به سمت جلو به سمت جسم جلو، به سمت عقب به سمت جسم پشت سر خود و از پهلو به سمت شیء کناری بدوید. مطمئن شوید که هر مانع یا شئ را با دست خود لمس می کنید.

این تمرین دوم آسان تر است، شما قرار است از دو جسم استفاده کنید که حدود ۷۰ متری از یکدیگر فاصله دارند و با تلاش ۱۰۰% از یکی به دیگری بدوید. هر بار که به یک جسم رسیدید، ۴۵ ثانیه استراحت کنید. بین هر مانع ۷ بار بدوید. برای تمرین دریبلینگ با سرعت بالا می توانید یک توپ فوتبال اضافه کنید، اما به یاد داشته باشید که باید با تلاش ۱۰۰% بدوید.

دویدن شاتل کلاسیک، این یکی از شناخته شده ترین تمرینات در فوتبال است و می توانید آن را با یا بدون توپ فوتبال انجام دهید. بنابراین شما می خواهید ۴ یا ۵ مانع را در یک خط مستقیم که در فاصله ۴ متری از یکدیگر قرار دارند، قرار است تا اولین مانع بدوید، سپس به جایی که شروع کرده اید برگردید، سپس به علامت دوم از آخر بدوید و دوباره به ابتدا برگردید و همینطور ادامه دهید تا به آخرین مخروط برسید. این یکی از بهترین تمرینات برای بهبود استقامت و تکنیک دریبل زدن شما است.

۳- تمرینات شوت زنی و پاس

گذر از مسافت طولانی، برای این تمرین انفرادی، تنها چیزی که نیاز دارید دو شئ است یک بار دیگر. هر دوی آنها را در فاصله ۱۰ تا ۲۰ متری از خود قرار دهید و سعی کنید توپ را از وسط هر دو جسم عبور دهید. اگر بیش از ۱ توپ فوتبال دارید، می‌توانید آنها را دور از خود قرار دهید و با هدف ضربه زدن به توپ‌های دیگر، پاس بدهید، به این ترتیب دقت در پاس های خود را تمرین می کنید. اگر یک توپ دارید کش مهارت فوتبال بهترین و بصرفه ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

این تمرین دوم را می توان هم با دیوار یا یک دروازه فوتبال انجام داد. قرار است رو به عقب از دروازه موقعیت یابی کنید، توپ را به سمت بالا پرتاب کنید و تنها با دو لمس، باید بچرخید و به سمت دروازه یا دیوار شوت کنید. با این تمرین شما شوت و اولین لمس خود را تمرین می کنید.

اگر می‌خواهید تمرین‌های بیشتری را انجام دهید، از بالای همین صفحه می توانید وارد پیج اینستاگرام ما شوید و انواع تمرینات انفرادی را ببینید.

چگونه با تمرین انفرادی پیشرفت کنیم

اگر بخواهید تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال را باور داشته باشید ، دو کلمه مهم هستند: تعهد و فداکاری. بدون آن شما به هیچ جا نمی رسید، مهم نیست ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ تمرین داشته باشید. شما باید متعهد باشید که در یک برنامه منظم تمرین کنید تا خودتان بهترین تمرین را داشته باشید.

این مثل تمرین مدرسه یا فوتبال نیست که مربی به شما بگوید بدوید یا تمرین را درست انجام دهید. این کاری است که خودتان انجام می دهید و هیچ کس به شما نخواهد گفت که درست انجام بده و از زیر تمرین فرار نکن، هر بار که تک تک تمرین ها را انجام می دهید، باید آن را با وجدان انجام دهید. باید به خودتان نشان دهید چقدر برای رسیدن به هدف تعهد و فداکاری دارید.

همچنین، همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت بالاتر از کمیت است. من ۱۰ تمرین خوب انجام شده را به ۲۵ تمرین اشتباه و ناقص ترجیح می دهم. فراموش نکنید نحوه تمرین شما منعکس کننده نحوه بازی شما در مسابقه است، بنابراین همیشه با حداکثر جدیت در جلسه تمرین حاضر شوید و طوری تمرین کنید که گویی در یک بازی واقعی هستید.

بیشتر روی نقاط ضعف خود کار کنید

به طور معمول، در تمرین تیمی ما می خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشیم، زیرا شما می خواهید مربی و هم تیمی ها را تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین معمولاً هنگام تمرین سعی می کنیم از انجام کارهایی که می دانیم در آن خوب نیستیم مانند شوت زدن با پای ضعیف یا ضربه زدن به توپ خودداری کنیم. در تمرین انفرادی زمانی است که کاملاً تنها هستیم و این شانس را داریم که نقاط ضعف خود را بهبود بخشیم و بازیکن کامل تری شویم.

به عنوان مثال، لیونل مسی یکی از بهترین ضربه آزاد زن های فوتبال است، اما چند سال پیش، او حتی یک ضربه ایستگاهی هم نمی زد، زیرا در آن مهارت چندانی نداشت. برخی از مردم می گویند که دیگو مارادونا در سال ۲۰۰۶ به او نکاتی در مورد چگونگی زدن ضربات آزاد بهتر ارائه کرد. از آن زمان، مسی پس از تمرین به تنهایی شروع به تمرین ضربات آزاد کرد و یکی از نقاط ضعف خود را به یکی از بهترین نقاط قوت خود تبدیل کرد.

تمرین بیش از حد اشتباه است

بازیکنان کامل آنهایی نیستند که ساعت های بی شماری را در زمین فوتبال به تمرین می پردازند، بلکه آنهایی هستند که می دانند چگونه در بیرون از زمین تمرین به بازیکنان بهتری تبدیل شوند. تلاش شما برای پیشرفت باید ادامه یابد تلاش فقط تمرین در زمین فوتبال نیست. در واقع تلاش بیشتر یعنی انجام دادن کارهای دیگری که خیلی از بازیکنان دیگر انجام نمی دهند.

اهمیت تغذیه در فوتبال

ما در مطلب برنامه غذایی تمرینات فوتبال درباره تغذیه فوتبالیست ها صحبت کرده ایم، یک مثال است که می گوید ما همان چیزی هستیم که می خوریم، و به نظر این درست است. ببینید، مهم نیست که بهترین و کامل ترین تمرینات را داشته باشید، اگر تغذیه مناسب نداشته باشید، ارزشی ندارد. اطلاعات زیادی در مورد چگونگی داشتن یک تغذیه مناسب به عنوان یک ورزشکار وجود دارد، و از همه بهتر این است که ما به صورت رایگان برای شما آورده ایم. فقط کافی است در این دنیای تغذیه عمیق شوید و نتایج بهتری را در بدن خود مشاهده خواهید کرد.

شرایط روحی را فراموش نکنید

۴ ویژگی از ویژگی های یک فوتبالیست حرفه ای است که هر فوتبالیستی برای بهترین شدن به آن ها نیاز دارد. آنها عبارتند از: فیزیکی، فنی، تاکتیکی و ذهنی، بخش ذهنی شاید به همان اندازه بخش فیزیکی مهم باشد، به خصوص در بازی هایی مانند فوتبال، بخش های ذهنی مانند: خونسردی، اعتماد به نفس و سرسختی ذهنی را تمرین کنید تا در کل بازیکن کامل تری شوید.

از کجا بدانیم بیش از اندازه تمرین می کنیم

در است که تمرین انفرادی کلید موفقیت در فوتبال است اما باید از خودتان حد تمرینات من چقدر باید باشدف شما باید در این مورد بسیار مراقب باشید. همیشه خوب است که بیشتر از آنچه معمول است کار کنید، اما باید بدانید که حد شما چقدر است. اگر به این نقطه برسید که بیش از حد تمرین کنید، بیش از آنکه مفید باشد، مضر است. همیشه به یاد داشته باشید که استراحت خوب به اندازه تمرین سخت مهم است.

شما حد توانایی بدنتان را خودتان با تغذیه و استراحتی که دارید می توانید بسنجید، به طور مثال روزی که شما تمرین تیمی سختی را پشت سر گذاشته اید و بدنتان توان کافی برای جلسه تمرین انفرادی را در این روز ندارد بهتر است استراحت کنید، در روزی تمرین کنید که تمرین تیمی سبک دارید یا اصلا تمرین تیمی نداشته اید. در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است نشانه تمرین بیش از حد باشد:

درد در عضلات شما برای مدت طولانی.
هیچ پیشرفتی در رشد عضلات وجود ندارد.
خستگی بیش از اندازه.
ساعات خواب زیاد و مشکلات در مرحله اول به خواب رفتن.
تغییرات خلق و خو.
بیماری غیر قابل توضیح.

یاسر عطارباشی بازدید : 525 دوشنبه 01 آذر 1395 زمان : 20:59 نظرات (0)

کنترل استرس در فوتبال

بیشتر بازیکنان فوتبال حتی کسانی که در لیگ های بزرگ بازی می کنند قبل از یک بازی بزرگ یا رویداد ورزشی کمی مضطرب می شوند. با این وجود کسانی هستند که بیش از حد استرس گرفته و کیفیت عملکرد ورزشی آنها اغلب پایین می آید، کنترل استرس در فوتبال از مهمترین مسائل است که هر بازیکن باید روی آن کار کند.

ما قبلا در مطلب چگونه در بازی فوتبال استرس نداشته باشیم چند ترفند خوب برای کاهش و کنترل استرس در فوتبال گفتیم در اینجا سعی داریم تاثیر استرس و اضطراب در عملکرد بازیکن فوتبال یا هر ورزشکاری را بررسی کرده و با چند راه حال علمی به شما در کم کردن استرس قبل و حین مسابقه کمک کنیم.

رابطه بین استرس و عملکرد ورزشی خیلی قوی است، به اندازه ای که در باشگاه های بزرگ و کوچک از متخصصان و مربیان روانشناس برای کمک به اعصاب بازیکنان استفاده می شود. خوشبختانه، آنها می توانند از تعدادی استراتژی برای کمک به غلبه بر استرس ‌های روز بازی و مدیریت اضطراب قبل از اینکه بازیکنان از کنترل خارج شود استفاده کنند. ما در ادامه تعدادی از روش های ممکن برای کنترل استرس در فوتبال را برای شما آورده ایم.

یاسر عطارباشی بازدید : 1144 دوشنبه 03 آبان 1395 زمان : 12:54 نظرات (0)

ویژگی فوتبالیست حرفه ای

سوال بسیاری از شما بازیکنان فوتبال این است که ویژگی های فوتبالیست حرفه ای چیست و چگونه می توان فوتبالیست حرفه ای شد ، خب در این مطلب قصد داریم شما را با ۴ اصل در فوتبال آشنا کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید و متوجه کنید که این ۴ اصل در کنار هم شما را به یک فوتبالیست بزرگ و حرفه ای تبدیل خواهد کرد.

اگر شما هم به دنبال این هستید که یک فوتبالیست حرفه ای شوید باید بدانید که در فوتبال امروزی چه می گذرد و با چه چیزهایی باید آشنا شوید. شما باید با تکنیک انفرادی وتاکتیک های تیمی وآمادگی بدنی وجسمانی و همچنین آمادگی ذهنی و روحی ،روانی ،بهتر آشنا شوید.

مربیان فوتبال وظیفه دارند کاربرد و اهمیت آنها را در بازی فوتبال و حرفه ای شدن به تمام سنین آموزش داده و آنها را با فوتبال مدرن آشنا کنند. اگر مربی شما چنین چیزهایی را ذکر نکرده و یا مربی نداشتید و با این ۴ اصول آشنایی ندارید، این مطلب را تا انتها بخوانید ما در توفیق کلاب سعی کرده ایم به بهترین نحو شما را از این اصول آگاه کرده و کمکی به حرفه ای تر شدن شما کرده باشیم.

یاسر عطارباشی بازدید : 442 یکشنبه 25 مهر 1395 زمان : 19:30 نظرات (0)

پیوت یا بازیکن راس در فوتسال

بازیکن راس یا بازیکن هدف یا پیوت  (pivot) یکی از کلیدی‌ترین پست‌های بازی فوتسال است .این بازیکن نزدیک‌ترین بازیکن یک تیم به دروازه حریف است و بیشتر بار هجومی تیم در سیستم‌ 3-1 و سیستم 1-2-1 را بر دوش می‌کشد

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به ویژگی‌ها وظایف و نوع حرکات بازیکن رأس و در ادامه چند نمونه تمرین برای این بازیکن را هم معرفی می‌کنیم پس تا آخر این مقاله با ما باشید

یاسر عطارباشی بازدید : 535 پنجشنبه 01 بهمن 1394 زمان : 10:7 نظرات (0)

روانشناسی موفقیت در ورزش

روان شناسی موفقیت در ورزش
    
استرس افزایش یافته در ورزشکاران می تواند منجر به اثرات منفی فیزیکی و روانی بر روی آنان و کاهش توان و کارائی ورزشکار گردد، ورزشکار عرق سرد می کند و درباره نتیجه رقابت خود نگرانی مضاعفی دارد و در می یابد که تمرکز کافی را برای انجام رقابت ندارد.

این امر مربیان را بر آن داشت که به رشته روانشناسی ورزشی و نقش بخصوص آن در مدیریت استرس ورزشکاران علاقه مند شوند و این علاقه مندی بخصوص در مورد تکنیک هایی بود که سبب کاهش استرس و افزایش تمرکز ورزشکار می شدند. روانشناسی ورزشی یک ابزار بسیار قدرتمند درپیروزی یک ورزشکار به حساب می آید و تاکید روز افزونی بر آن می شود. تاکید بر چهار ویژگی ذهنی ورزشکاران اساس این رشته می باشد که در زیر به آنها می پردازیم.


تمرکز روان شناسی موفقیت در ورزش
یک ویژگی ذهنی است که در آن فرد بر کار خاصی متمرکز شده و تمام ذهن خود را معطوف آن کار و انجام بهینه آن می کند. چنانچه ورزشکاری تمرکز مناسبی نداشته باشد نمی تواند توانایی های خود را به صورت موثر در جهت رسیدن به هدف که همان پیروزی بر حریف می باشد به کار گیرد و نتیجه مناسبی را کسب نمی کند.


• نوع تمرکز در ورزش های مختلف تفاوت دارد :
 تمرکز پایدار : در دوهای مسافت ، دوچرخه سواری، تنیس و اسکواش
تمرکز لحظه ای و ناگهانی : در کریکت، گلف و رخدادهای میدانی ( دومیدانی )
تمرکز عمیق : در دوهای سرعت و اسکی


• مختل کننده های تمرکز ورزشکار می توانند موارد زیر باشد :
-اضطراب و افکار منفی ورزشکار و خستگی
-رقیب ورزشی وی حین رقابت و صحبت های نابجای مربی حین ورزش یا مسابقه


• راه های کسب تمرکز: 
 لازم است ورزشکار بر راه های رسیدن به هدف نهایی خود تمرکز کند مثلا چنانچه ژیمناستیک کار می کند لازم است بر مراحل انجام تکنیک های هر حرکتی که می خواهد طی مسابقه انجام دهد تمرکز کند. استفاده از تصویر سازی ذهنی و تصور کردن خود طی انجام آن حرکت در کسب این نوع تمرکز بسیار می تواند مفید باشد.


ورزشکار می تواند روزهای قبل از مسا بقه، شب قبل از مسابقه و حتی در زمان قبل از مسابقه چندین بار آنچه را که طی مسابقه انجام خواهد دارد را تمرین کند و به صورت عملی اجرا کند تا هماهنگی عصب عضله و تمرکز درونی وی تقویت گردد. این امر کمک می کند تا بدن ورزشکار بهترین نتیجه را کسب کند.


اعتماد به نفس
یعنی اعتقاد به توانایی های خود. ورزشکاری می تواند به هدف خود برسد که این امر که وی می تواند به هدف برسد اعتقاد داشته باشد، حتی اگر فرد توانایی رسیدن به هدف را داشته باشد اما اعتقاد به رسیدن به هدف را نداشته باشدنمی تواند به هدف برسد. هنگامی که ورزشکاراری اعتماد به نفس مناسبی داشته باشد می تواند حتی وقتی که کارها بصورت دلخواه پیش نرود روحیه خود را حفظ کند و کماکان برای پیروزی خود اشتیاق و تلاش خود را حفظ کند. برای بهبود اعتماد به نفس ورزشکار می تواند از تصویر سازی ذهنی استفاده کند به این صورت که :
• موفقیت های قبلی خود را به یاد بیاورد و آنها را مجسم کند تا به احساس موفق بودن و لذت پیروزی دست یابد.
• سناریو های شکست دادن حریف و یا انجام حرکات ورزشی را تجسم کند.


کنترل هیجانات
منظور ازکنترل هیجانات وزشکار این است که بدانیم ورزشکار چه موقع و چرا دچار هیجانات می شود تا بتوانیم این هیجانات را در مسیر درست هدایت کنیم. در هیجان مضر که سبب کاهش عملکرد ورزشکار می شوند عبارتند از خشم و اضطراب
اظطراب خود را به دو صورت بروز می دهد به صورت فیزیکی و به صورت روحی. علائم فیزیکی و جسمی اضطراب عبارتند از تعریق، تهوع ، نیاز به رفتن به دستشویی و لرز و علائم روحی مربوط به اضطراب عبارتند از : نگرانی، افکار منفی و گیج بودن و فقدان تمرکز. استفاده از تکنیکهای آرامش بخش در امر کاهش و رفع اضطراب بسیار مفیدند.


هنگامی که ورزشکار خشمگین می شود توجه و تمرکز ورزشکار به سمت عامل ایجاد کننده خشم معطوف می شود لذا از توجه و تمرکز بر کار اصلی ورزشکار منحرف می شود و کارایی ورزشکار کاهش یافته و اعتماد به نفس وی از بین می رود و به راحتی شکست می خورد. آموزش روش های کنترل خشم می تواند کمک شایانی به ورزشکار بکند.


پشتکار و تعهد ورزشی
کارایی و موفقیت ورزشکار به این امر بستگی دارد که طی سال ها ورزش در زمینه راه های مختلف کسب آمادگی پشتکار مناسبی داشته باشد. یک ورزشکار برای موفقیت در امر ورزش بخصوص وقتی که به صورت حرفه ای انجام گیرد لازم است که بسیاری از مسائل زندگی و روابط خود با خانواده ، دوستان و ..... را دوباره تنظیم کند و این امر پشتکار مضاعف را می طلبد.


عللی که می تواند تعهد پشتکار ورزشکار را تحلیل ببرد عبارتند از :
• عدم مشاهده پیشرفت در امر ورزشی
• آسیب های ورزشی
• فقدان علاقه کافی به انجام ورزش مربوطه
• اضطراب های مرتبط با ورزش و رقابت
• عدم تعهد به انجام وظایف در سایر هم تیمی ها

یاسر عطارباشی بازدید : 579 سه شنبه 26 آبان 1394 زمان : 22:29 نظرات (0)

تیم نوجوانان باشگاه توفیق

در راستای موفقیت و آمادگی  هرچه بیشتر تیم نوجوانان باشگاه جهت مسابقات انتخابی دسته یک نوجوانان مشهد سال 1394 تمرین و مسابقات تدارکاتی زیر نظر کادر فنی مجرب باشگاه درنظر گرفته شده است . امید است که با استعانت از خدای متعال و تلاش کادر فنی و بازیکنان باشگاه موفقیت تیم را در تمامی مراحل شاهد باشیم . 

یاسر عطارباشی بازدید : 704 دوشنبه 04 آبان 1394 زمان : 22:34 نظرات (1)

10 نکته مهم برای اینکه تبدیل یک مربی موفق و حرفه ای شویم

تما شنیده اید که چندین مربی به خاطر اینکه چگونه به بازیکنانشان کمک کرده اند و چگونه باعث شده تیمشان فوتبال جدید بازی کند، تحسین شده اند. این مربیان چه ویژگی هایی دارند؟ چه چیزی آنها را اینقدر “عالی” می کند؟

کلودیو رانیری درباره قهرمانی در لیگ برتر میگوید: «کلیدهای زیادی برای موفقیت وجود دارد. تواضع، قدرت تسلط بر رختکن، در لحظات مهم همه به بازیکنان کمک می کنند، تا با قلب و روح بازی کنند، 11 نفر با یازده قلب و روح در یک کالبد بازی می کنند. ترکیب خوبی است. و همه اینها چیزهایی نیستند که یک شبه به دست آورید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید تا بدانید چگونه یک مربی خوب فوتبال باشید.

یاسر عطارباشی بازدید : 579 شنبه 02 آبان 1394 زمان : 15:37 نظرات (0)

بهترین ورزش ها برای مقابله با استرس

استرس با افزایش سطح کورتیزول و آدرنالین در بدن ایجاد می‌شود. هنگامیکه بدن با یک تهدید روبرو می‌شود، این هورمون‌ها باعث تحریک واکنش حیاتی بدن می‌شوند: مبارزه کن، یا بمیر!

این واکنش، در طول دوران ماقبل تاریخ مفید بود، اما این روزها ما دیگر به یک انرژی ناگهانی برای فرار از دست دایناسورها نیاز نداریم. پس امروزه، برعکس دوران ماقبل تاریخ، استرس است که باعث افزایش سطح هورمون کورتیزول در بدن ما می‌شود.

امروزه همه‌ی ما می‌دانیم که ورزش، بهترین راه برای رفع استرس است، اما کدام تمرینات هستند که استرس را بهتر از بقیه از بین می‌برند؟ مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید:

تنیس

تنیس، یک مسکن عالی برای استرس است که اضطراب را کاهش داده و اعصاب خسته را آرام می‌کند. تنیس، یک تمرین کاردیو است که هورمون‌های استرس را تنظیم می‌کند و در عین حال باعث ترشح اندورفین‌ها در مغز می‌شود.

اندورفین‌ها (که هورمون‌های خوشحالی نیز نامیده می‌شوند) هورمون‌هایی هستند که خلق و خو را کنترل می‌کنند. ضربه زدن به یک توپ در حالیکه به جلو و عقب می‌روید، بسیار رضایت بخش است و اینکار به اثرات درمانی تنیس می‌افزاید. حتی بهتر از آن، تنیس قلب را سالم و پاها را قوی و عضلانی نگه می‌دارد.

تمرین اینتروال

تمرین اینتروال از تمرینات کم برخورد تا پر برخورد به همراه زمان‌های استراحت تشکیل شده است. این تمرین، یک مسکن عالی برای استرس است زیرا ضربان قلب را بالا نگه می‌دارد و باعث می‌شود دائما در حال ترقی باشید و این یک راه عالی برای بیرون کردن موقت همه چیز از ذهنتان است.

مزیت تمرینات اینتروال این است که شما مجبور نیستید یک یا دو ساعت در باشگاه تمرین کنید. یک تمرین بطور متوسط ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، و شما زمان زیادی دارید تا به کارهای دیگرتان برسید. تمرینات شدید به مقابله با نا امیدی و پرخاش کمک می‌کنند و اینکار در دراز مدت به نفع سلامتی شما نیز خواهد بود.

یوگا

برخلاف باور عموم، یوگا فقط مختص زنان نیست. حتی مردان نیز می‌توانند از اثرات آرامش بخش یوگا بهره‌مند شوند. یوگا بعنوان یک ورزش، بطور شگفت آوری در چربی سوزی و تقویت بدن موثر است. یوگا، انعطاف‌پذیری را افزایش داده و پوسچر بدن را تصحیح می‌کند.

یوگا بخاطر توانایی‌اش برای آرام کردن روح و بهبود تمرکز معروف است. این تمرین به شما امکان می‌دهد که یک قدم به عقب بروید و به هر موقعیتی از یک دیدگاه متفاوت نگاه کنید. اینکار به شما کمک می‌کند که یک تصویر بزرگتر ببینید و دوباره تمرکز کنید. هنگامی که منطقی‌تر فکر می‌کنید، قادر هستید تصمیمات بهتری بگیرید و مشکلات را بطور موثرتری حل کنید.

تمرین با وزنه

اکثر بدنسازان هم نظرند که بلند کردن وزنه، یک تمرین موثر برای تبدیل انرژی منفی به انرژی مثبت است. مطالعات نشان می‌دهند که تمرین با وزنه با ترشح بیشتر هورمون‌های اندورفین، خلق و خو را بهبود می‌بخشد. حتی تمرین با وزنه، ناراحتی‌های مرتبط با مفصل را کاهش می‌دهد و به قوی نگه داشتن عضلات و قوی‌تر کردن قلب کمک می‌کند.

بوکس

اگر نیاز دارید که احساساتتان را تخلیه کنید و می‌خواهید از شر پرخاشگری سرکوب شده‌تان خلاص شوید، دستکش‌های بوکس‌تان را بردارید و به کیسه بوکس، حسابی ضربه بزنید. بوکس، یک راه عالی برای آزاد کردن استرس است، زیرا یک ورزش مبارزه‌ای می‌باشد.

بوکس به شما امکان می‌دهد که احساسات قوی، گاهی اوقات منفی را به چیزی مثبت تبدیل کنید و شما اینکار را در سالم‌ترین روش ممکن، انجام خواهید داد. اگر برای یک چالش آماده‌اید، با یکی از دوستانتان مبارزه کنید. مبارزه، یک راه سرگرم کننده برای بردن تمرین معمولتان به یک سطح متفاوت است.

یاسر عطارباشی بازدید : 478 دوشنبه 13 مهر 1394 زمان : 21:36 نظرات (0)

چه کنیم تا سریعا احساس شادی را تجربه نماییم

شادی می‌تواند به معنی داشتن یک زندگی معنی‌دار، هدفمند و کامیاب باشد. اگر این گونه احساس شادی کردن نیازمند سال‌ها زمان برای عمیقا دگرگون ساختن زندگی است، اما راهبرد‌های آزمایش‌شده بسیاری وجود دارد که می‌تواند در کوتاه‌مدت ریشه‌ی شادی را در وجود شما تقویت کند.

چنین فعالیت‌هایی اگرچه می‌توانند یک شادی متوسط را برای ما به ارمغان بیاورند، اما اگر در طول زمان و بطور مداوم آن را به صورت یک عادت در زندگی به کار ببندید، آنها تبدیل به عادت‌های شادی می‌شوند و انرژی شما را برای زندگی کردن با آرزوها و احساسات‌تان، بیشتر می‌کنند. در زیر ۵ مورد از این راهبردها را معرفی خواهیم کرد که شما می توانید همین الان آنها را به کار ببندید:

۱. ورزش‌های ایروبیک انجام دهید

ورزش‌های ایروبیک یا تمرینات بدنی می‌تواند خلق بشاش و مثبت را در فرد تقویت کند. در تحقیقی که با همکاری محققان دانشگاه مینه سوتا و دانشگاه ایالتی شیکاگو انجام گرفت، نتیجه‌ی ۱۵۸ مطالعه‌ی مختلفی که از سال ۱۹۷۹ تا سال ۲۰۰۵ انجام گرفته بود را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که اثر ورزش ایروبیک به طور مداوم مثبت بود، این ورزش‌ها زمانی که خلق فرد پایین‌تر از معمول بودند بیشتر تاثیرگذار بود. علاوه بر این بررسی‌هایی که دانشگاهی در سوئد بر روی ۱۵ تحقیق مختلف انجام داده بود نشان داد که ورزش‌های ایروبیک در درمان افسردگی خفیف و متوسط موثر هستند. ذهن و جسم، دو بخش جدایی‌ناپذیر از یکدیگر هستند، بنابراین انجام برخی حرکات ایروبیک (مانند انجام حرکات پروانه‌ای در حین بالا و پایین پریدن) می‌تواند خلق فرد را بسیار سرحال کند.

۲. با یک دوست یا اعضای خانواده صحبت کنید

ارتباطات اجتماعی مثبت گرا، سنگ‌بنای شادی و سلامتی هستند. صحبت کردن با یک دوست صمیمی و واقعی، علاوه بر اینکه می‌تواند انرژی شما را افزایش داده و بذر انگیزش را در وجود شما کشت کند، می‌تواند اثرات مثبت پایداری بر روی خلق شما بگذارد. در واقع، تعلق داشتن به یک گروه اجتماعی یا داشتن حداقل یک ارتباط شخصی با فردی دیگر، می‌تواند انگیزه‌ای پایدار و قابل‌توجه را درون شما ایجاد کند. اگر پیرامون شما افرادی هستند که آنها را دوست دارید و قدردان‌شان هستید، با آنها قدم بزنید و صحبت کنید.

۳. سه چیز را که سپاس‌گزار و مدیون آنها هستید، بنویسد

خیلی از افراد یک دفترچه یادداشتی دارند که در آنها چیزهایی را می‌نویسند که از آنها سپاس‌گزار هستند. تحقیقات نشان داده‌اند که نوشتن سه مورد چیزهای خوب، هم اثرات ماندگار و هم اثرات فوری برروی شادی دارد. در یک مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ با همت دو روانشناس مثبت‌گرا Stephen Schueller و Acacia Parks در یک محیط آنلاین انجام شد نشان داد مزایایی که با انجام دادن چیزی نصیب فرد می‌شود، تا ۶ ماه در فرد باقی می‌ماند. بنابراین دست‌یابی به منافعی ۶ ماهه که تنها با ۵ دقیقه نوشتن نصیب فرد می‌شود، می‌تواند معامله خوبی باشد.

۴. بهترین نتیجه‌ی ممکن برای آینده‌ای نزدیک را تصور کنید

تحقیقات بطور کاملا موافق نشان داده‌اند که تصور “بهترین شکل ممکن برای خود” علاوه بر اینکه خوش‌بینی فرد را به صورت قابل‌توجهی افزایش می‌دهد، می‌تواند به رها ساختن طیف وسیعی از احساسات مثبت نیز کمک کند. در راستای چنین باور عمومی مثبت فکر کردن درباره‌ی آینده می‌تواند یک پیش‌بینی آینده‌نگر خودکامبخش باشد. چند دقیقه‌ای را به خیال پردازی اختصاص دهید، سپس بهترین سناریویی ممکن را برای ماه‌ها و سال‌های آینده تصور کنید. شما ممکن است از نتیجه‌ی نهایی شگفت‌زده شوید.

۵. قصد و نیت روزانه‌تان را معین کنید

یکی از معتبرترین مدل‌های سلامت روانشناختی حدود بیست سال قبل توسط کرول ریف (Carol Ryff) از دانشگاه ویسکانسین منتشر شد.در این مدل که از ۶ عنصر مختلف تشکیل شده است، شادی یکی از برجسته‌ترین آنها قلم‌داد شده است. معین کردن یک قصد و نیت روزانه‌، شما را در مسیری که دلخواه‌تان است هدایت می‌کند و به این صورت می‌توانید آگاهانه تصمیم بگیرید. ممکن است شما همیشه نتوانید در راهی که می‌خواهید باشید، اما آگاه بودن از آن چیزی که قصد انجام آن را خواهید داشت، هدف را برای شما مهیا می‌کند و این فرصت را به شما می‌دهد تا استوارانه در راهی که می‌خواهید با دنیا در ارتباط باشید، بمانید.

یاسر عطارباشی بازدید : 542 سه شنبه 24 شهريور 1394 زمان : 13:5 نظرات (0)

انگیزه در ورزش چیست ؟

انگیزه را می توان موتور محرکه بازیکن دانست. انگیزه است که باعث می‌شود بازیکن برای پیشرفت و موفقیت دلگرم باشد و نبود آن باعث ایجاد دلسردی در بازیکن می‌گردد

یک مربی باید مهارت ایجاد انگیزه در بازیکن را داشته شد چراکه این مهارت او باعث دلگرمی بازیکن در اجرای فرمان‌ها و تفکرات او می‌شود که درنهایت باعث موفقیت مربی می‌شود. در چند مقاله اخیر در مورد روانشناسی و مهارتهای روانشناسی صحبت کردیم. در این مقاله در مورد این مهارت روانشناسی صحبت می کنیم با توفیق کلاب همراه باشید

رینر مارتنز روانشناس ورزشی بزرگ در داستانی نقل می‌کند در دوران رشد، بیسبال عشق من بود و به‌سختی می‌توانستم صبر کنم بهار بیاید تا بتوانم بیسبال بازی کنم. وقتی دوازده‌ساله بودم همه دوستان مدرسه تلاش می‌کردند در تیم جدید عضو شوند؛ پس به آن‌ها پیوستم. مربی ارچر پدر پرتاب‌کننده تیم به من گفت به سمت راست زمین بروم. در پایان تمرین به من گفت که آن‌قدر خوب نیستم در ترکیب اصلی باشم و همچنین گفت که در آن نمی‌توانم بازی کنم، اما اگر می‌خواهم در تیم بمانم شاید سال بعد بتوانم بازی کنم

یاسر عطارباشی بازدید : 411 سه شنبه 17 شهريور 1394 زمان : 19:55 نظرات (0)

چه کنیم تا هر روز سرشار از انگیزه و انرژی باشیم ؟‌

انگیزه همان ترغیب ذهنی شما برای انجام یک کار مشخص است. افراد انگیزه های گوناگونی برای انجام کارها دارند. بعضی نظریه ها در مورد انگیزه می گویند که اصلی ترین نیازها، نیازهای جسمی، مانند غذا، آب، خواب هستند. پس با توجه به سطح این نیازها در می یابیم که بیکاری، توانایی ما را برای خرید غذا یا داشتن یک خواب راحت از بین می برد.

به هر حال بعضی از ما تا حدی از نظر مالی توانمند هستیم که دیگر نگران این نیازها نباشیم، پس بعضی از پروژه ها و کارها می توانند انگیزهما را برای ادامه دادن از بین ببرند. ما متوجه نیستیم که چگونه کار فعلی مان می تواند ترسیم کننده یک کار بزرگ تر باشد. زیرا برای ایجاد انگیزه روزانه به راه های تعریف شده و مشخص بیشتری نیاز داریم. در این نوشتار به بعضی از چنین راه هایی اشاره می کنیم که در این راه به شما کمک می کند.

1- با کارهای کوچک آغاز کنید

وقتی کاری خیلی بزرگ است مدام آن را به تعویق می اندازیم. کارها را به قسمت های کوچک تری تقسیم می کنید که مناسب میزان توجه تان باشد. اگر شما فقط برای چهل دقیقه می توانید تمرکز کنید، کارتان را طوری تقسیم کنید که هر قسمت را در چهل دقیقه انجام دهید.

2- بعد از اتمام کار، به دنبال موفقیت باشید

شروع کردن خوب است ولی به انجام رساندن کار نتیجه ای است که شما نیاز دارید. ببینید چطور تمام کردن کاری که در حال انجام آن هستید، شما را راضی و به موفقیت تان کمک می کند.

3- به خودتان جایزه بدهید

بعد از انجام هر کاری به خودتان جایزه بدهید. این جایزه می تواند تماشای ده دقیقه ای تلویزیون بعد از چهل دقیقه کار باشد. شما یک کار خوب انجام داده اید، پس ایرادی ندارد اگر خیلی به خودتان سخت نگیرید.

4- کلید انگیزه خود را بیابید

هر انسانی راهی برای ایجاد انگیزه در خود دارد. بعضی افراد ممکن است با قدردانی از تلاش های شان انگیزه پیدا کنند، بعضی دیگر با شرکت در مباحثات گروهی؛ هرچه که هست، کلید انگیزه خود را پیدا کرده و از آن بهره برداری کنید.

5- کارتان را با اهداف بلندمدت هماهنگ کنید

چگونه می شود کاری که در حال انجام آن هستید، به اهداف بلندمدت تان کمک کند؟ آیا هدف بلندمدت شما استقلال مالی است یا موفقیت اجتماعی؟ آیا شغل کونی شما مستقیما به هدف های بلندمدت تان کمک می کند؟

6- راجع به اینکه چطور به تعویق انداخت کارها احتمال موفقیت شما را کاهش می دهد، فکر کنید

اگر کارهای تان سروقت انجام نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ منفی فکر کردن به شما استرس می دهد و استرس ممکن است به شما کمک کند که آن شرایط سخت را زودتر سپری کنید. این به شرایط و شخصیت شما بستگی دارد. فشار ممکن است فقط در مورد شما موثر باشد.

7- خودتان را جریمه کنید

اگر هم اکنون کار نکنید آیا رقیب تان می تواند بر شما غلبه کند؟ به خودتان قول بدهید که تا کارتان را تمام نکنید به بازی فوتبال نمی روید؛ مانند استرس، جریمه نیز ممکن است به شما کمک کند که کمبود انگیزه را برطرف کنید.

8- از خودتان بپرسید: چرا کار کنم؟

وقتی نیازهای اولیه خودتان را تامین کردید، شما سالم و ثروتمند هستید. شما به کارکردن ادامه می دهید زیرا چیزی در درون تان هست که می خواهید ادامه دهید. آن را پیدا کنید، مدام به خود یادآوری کرده و به وسیله آن در خود انگیزه ایجاد کنید.

9- کارهایی را بیابید که واقعا دوست دارید انجام دهید

پیداکردن انگیزه با شور و اشتیاق فراوان خیلی هیجان انگیز است. ببینید عاشق انجام چه کار هستید و آن را اول انجام دهید. وقتی شروع کردید و کار در جریان است، سایر کارهای همان پروژه هم آسان تر به نظر می رسند.

10- با انسان های سخت کوش ارتباط برقرار کنید

آیا تا به حال برای تان اتفاق افتاده است که با احاطه شدن توسط افراد سخت کوش، شما هم انرژی پیدا کنید و مانند آنها سخت کار کنید؟ مردم در یکدیگر انگیزه ایجاد می کنند. اگر شما دوستان یا همکارانی دارید که روی همان پروژه کار می کنند، به آنها ملحق شوید و با آنها بحث و گفت و گو کنید. مشارکت در شما ایجاد انگیزه می کند.

11- از تکرار بپرهیزید و با برنامه های جدید کار کنید

آیا شما خیلی دقیق بوده اید و کارها و پروژه های تان را با یک برنامه انجام می داده اید؟ ممکن است انگیزه تان کاهش یابد، پس زمان را برنامه ریزی کنید و کار را در زمان دیگری به اتمام برسانید. اکنون از این شرایط خلاص شده و کار دیگری انجام دهید. به محض اینکه در شما انگیزه ایجاد شود، هیچ چیز نمی تواند مانع موفقیت شما شود.

یاسر عطارباشی بازدید : 514 دوشنبه 18 خرداد 1394 زمان : 21:38 نظرات (0)

چرا افراد سحرخیز موفق ترند ؟

رخلاف بسیاری از افرادی که کارهای خود را در نیمه های شب انجام می دهند، برخی از لحاظ بیولوژیکی به گونه ای هستند که صبح زود از بیشترین میزان کارایی برخوردارند. این افراد موفق به انجام کارهای بیشتری در ساعات اولیه روز می شوند.

بنابر نتایج بسیاری از تحقیقات ، سرخیزی عامل دستیابی به بسیاری از موفقیت ها محسوب می شود. 11 دلیل علمی برای اثبات این ادعا که افراد صبح خیز از موفقیت بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند، وجود دارد :

1.ممکن است به طور طبیعی جزء آن دسته افرادی باشید که صبح زود از خواب بیدار می شوید

بنابر نتایج تحقیقات 10 درصد از انسان ها به طور طبیعی صبح زود از خواب بیدار می شوند. اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید، سحرخیزی به شما کمک خواهد کرد تا بازدهی خود را افزایش داده و از موفقیت بیشتری برخوردار شوید.

2.شما در یک شرکت خوب مشغول به کار خواهید شد

بسیاری از افراد موفق عرصه کسب و کار و تجارت صبح زود از خواب بیدار می شوند. برای مثال ” ایندرا نویی” رییس شرکت پپسی ( 4 صبح)، “تیم کوک” رییس شرکت اپل (4:30 صبح) و “ریچارد برانسون” (5:45) از خواب بیدار می شود.

3.شانس بیشتری برای خوردن یک صبحانه عالی خواهید داشت

طبق نتایج تحقیقی از مرکز بهداشت دانشگاه هاروارد، افرادی که صبحانه نمی خورد بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی قرار دارند. اگر صبح زود از خواب بیدار شوید زمان کافی برای خوردن یک صبحانه کامل را خواهید داشت.

4.از سلامت بیشتری برخوردار خواهید بود

در مقاله ای از انجمن روانشناسی آمریکا بیان شده است افرادی که صبح زودتر از خواب بیدار می شوند از سلامت جسمی و روحی بیشتری برخوردارند.

5. از بازدهی بیشتری برخوردار خواهید بود

افراد سحرخیز هم مانند بقیه بعداز ظهر انرژی خود را از دست می دهند، اما صبح خود را با بازدهی بالاتری آغاز می کنند.

6. فعال تر خواهید بود

بنابر نتایج تحقیقات دانشگاه هاروارد، افرادیی که صبح زود از خواب بیدار می شود بازدهی بالاتری دارند و درنتیجه فعالیت بیشتری داشته و از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند شد.

7. دچار اضافه وزن نمی شوید

نتایج تحقیقات دانشگاه درکسل نشان داد افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند، نسبت به افرادی که طول شب را بیدارند، از شاخص توده بدنی پایین تری برخوردارند.

8. زمان بیشتری را در طول روز در اختیار خواهید داشت

اگر هر روز صبح یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید، در طول سال 15 روز زمان بیشتر در اختیار خواهید داشت که می توانید این زمان اضافی را به ورزش، مدیتیشن و خوردن صبحانه، مطالعه اخبار یا هر کاری که دوست دارید اختصاص دهید.

9.عوالی کمتری باعث ایجاد اختلال در تمرکز شما خواهند شد

همانطور که در نیمه های شب تماس های تلفنی، پیام های متنی و افراد کمتری باعث ایجاد اختلال در تمرکز انسان می شوند، صبح زود هم از همین ویژگی برخوردار است و فرد می تواند کل زمان را به خود اختصاص دهد.

10.شما با روند طبیعی زمین سازگار خواهید شد

بسیاری از حیوانات روند بیولوژیکی بدن خود را با طلوع و غروب خورشید هماهنگ می کنند. افرادی هم که صبح زود از خواب بیدار می شوند با این ریتم طبیعی هماهنگ می شوند.

11. افراد شادتری خواهید بود

طبق نظر محققان دانشگاه تورنتو، افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند به نسبت بقیه شادتر هستند.چه کسی دلش نمی خواهد شادتر باشد؟

یاسر عطارباشی بازدید : 498 شنبه 19 ارديبهشت 1394 زمان : 20:50 نظرات (0)

ده ویژگی افراد بسیار موفق

هر انسانی دارای یک "الگوی قهرمان" است که در اعماق ذهن خود با آن زندگی می‌کند. گاه به آن نزدیک می‌شود، و گاه کیلومترها از آن فاصله می‌گیرد. اما چرا اینگونه است؟ چون باید "هزینه‌ی قهرمان شدن" را بپردازد که عبارت است از: پذیرش مسئولیتها، پرورش قابلیتها، و آمادگی برای جذب مهارتها.اگر می‌خواهید که در زندگی موفق باشید، باید خودتان را همانطور که یک باغ را برای برداشت بهترین محصول پرورش می‌دهید، پرورش دهید. افراد موفق در همه جا ویژگیهای مشترکی دارند که مسلما تصادفی و یا شانسی نیست.در اینجا ویژگیهای افراد بسیار موفق را باهم مرور می‌کنیم. شما چندتا از آنها را دارید؟


1. انگیزه
شما باید انگیزه‌ای برای سخت کار کردن داشته باشید تا مطمئن شوید که کارها انجام می‌شود. زمانی که می‌بینید کارها در حال تکمیل شدن است به خود افتخار خواهید کرد و در صورت لزوم می‌توانید مسئولیت آن را نیز برعهده بگیرید. اهداف شما محرک شما هستند که باعث می‌شود تصور برتر و خوب بودن از خود داشته باشید.2. خوداتکایی
شما باید مسئولیتهایی را برعهده بگیرید و در قبال آنها پاسخگو باشید. همچنین باید قادر باشید تصمیمات سختی بگیرید و آنها را عملی کنید.
 


3. اراده
شما قدرت این را دارید که به جای تردید کردن و تعویق انداختن در انجام کارها، به پیشواز آنها بروید و آنها را انجام دهید. اگر چیزی را بخواهید آن را بدست خواهید آورد. موفق‌ترین افراد جهان کسانی هستند که بروی اهداف خود تمرکز کرده‌اند و مداوم در تلاش بوده‌اند.4. صبر
باید همیشه و در همه حال، در شکست و ناکامی صبور باشید. شخصی تلقی کردن شکستها یک شکست بزرگ است.5. صداقت
نیاز به گفتن ندارد اما این ویژگی یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که می‌توانید در خود پرورش دهید. صداقت بهترین سیاست برای هر کاری است که انجام می‌دهید. یکرنگی و صداقت برای شما شخصیت ایجاد می‌کند و تعریف می‌کند که شما چه کسی هستید.6. ارتباط
با دیگران در ارتباط باشید زیرا شما را به موفقیتها و دستاوردهای بیشتر و بااهمیت‌تری می‌رساند.7. خوشبینی
موفقیتها و خوبیهای بسیاری در این دنیا برای بدست آوردن وجود دارد و شما می‌دانید که چه چیزی ارزش مبارزه را دارد. خوشبینی یک استراتژی برای ساختن آینده ای بهتر است، اگر باور نداشته باشید که آینده می‌تواند بهتر باشد نمی‌توانید قدم بردارید و مسئولیت ساختن آینده خود را برعهده بگیرید.8. اعتماد به نفس
شما باید به خودتان اعتماد داشته باشید. به همین سادگی. هنگامی که اعتماد تزلزل‌ناپذیر و راسخی به خود داشته باشید یک گام به موفقیت نزدیکتر هستید.9. ارتباطات
شما برای ارتباط و توجه به ارتباط برقرارکنندگان اطراف خود کار می کنید. مهمترین چیز این است که چیزی را که گفته نمی‌شود، بشنوید. هنگامی که ارتباطات وجود داشته باشد، اعتماد و احترام هم به دنبال آن می‌آید.

هیچ کس نمی‌خواهد متوسط باشد. متوسط بودن زمانی اتفاق می‌افتد که افراد برنامه‌ریزی ندارند. اگر می خواهید به موفقیت برسید، صفاتی را که شما به موفقیت خواهد رساند در خود پرورش دهید و برای به کار بردن آنها در هر روز زندگی خود، برنامه‌ریزی کنید. در عین بزرگی متواضع باشید و شجاع و مصمم، وفادار و بی‌باک باشید. این چیزی است که شما هستید و همیشه بوده‌اید.10. شور و علاقه
اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و اگر می‌خواهید زندگی کنید شور و شوق است که شما را به آن می‌رساند. 10 درصد زندگی چیزی است که شما تجربه می‌کنید و 90 درصد آن چگونگی واکنش شما در مقابل آن است. و نکته پایانی آنکه؛ اگر کاری را که دوست داریم داشته باشیم، آنگاه کار نمیکنیم، زندگی میکنیم، لذت میبریم، عشق میکنیم. امیدوارم همواره عالم، عامل عاشق باشید.

 

یاسر عطارباشی بازدید : 439 چهارشنبه 24 دي 1393 زمان : 18:43 نظرات (0)

راه هایی موثر برای کنترل بر خشم و عصبانیت

 

 

کنترل کردن خشم کار بسیار سختی است. وقتی کسی در خیابان جلو راهتان را می‌گیرد، خون جلو چشمانتان را می‌گیرد؟ وقتی فرزندتان حرفتان را گوش نمی‌کند، فشارخونتان حسابی بالا می‌رود؟ عصبانی شدن حالتی کاملاً طبیعی و سالم است – اما خیلی مهم است که به طریقی مثبت با آن برخورد کنید. عصبانیتی که کنترل نشود، می‌تواند هم برای سلامتی‌‌ و هم زندگیتان مضر باشد.

برای کنترل کردن عصبانیتتان آماده‌اید؟ با این 10 نکته شروع کنید.

1. قبل از اینکه چیزی بگویید فکر کنید

در زمان عصبانیت خیلی راحت ممکن است چیزهایی را به زبان بیاورید که بعداً از گفتن آنها حسابی پشیمان شوید. چند دقیقه مکث کرده، چیزی به زبان نیاورید و فکرتان را جمع کنید و بگذارید طرف‌مقابلتان هم همین کار را بکند.

2. وقتی آرام‌تر شدید، عصبانیتتان را ابراز کنید

وقتی توانستید روشن و واضح فکر کنید، ناراحتی‌تان را به طریقی قاطع اما نه هجومی ابراز کنید. نگرانی‌ها و نیازهایتان را به روشنی و وضوح کامل بدون اینکه موجب ناراحتی طرف‌مقابل شوید، برای او شرح دهید.

3. کمی ورزش کنید

فعالیت جسمی به خالی کردن استرس‌هایی که موجب عصبانیت می‌شود کمک می‌کند. اگر احساس می‌کنید عصبانیتتان در حال افزایش است، برای پیاده‌روی بروید یا زمانی را برای انجام فعالیت فیزیکی موردعلاقه‌تان صرف کنید.

4. به خودتان استراحت دهید

استراحت کردن فقط برای بچه‌ها نیست. در طول ساعت‌هایی از روز که فوق‌العاده برایتان استرس‌زا است به خودتان وقفه‌هایی برای استراحت دهید. چند دقیقه زمان آرام و بی‌سروصدا به شما کمک خواهد کرد احساس بهتری پیدا کرده و برای کنار آمدن با مشکلات پیش رو آماده‌تر شوید.

5. راهکارهای ممکن را بررسی کنید

به جای اینکه روی چیزی که دیوانه‌تان کرده تمرکز کنید، سعی کنید مشکل را حل کنید. آیا اتاق نامرتب فرزندتان عصبانیتان کرده است؟ در آن را ببندید. آیا همسرتان هر شب برای شام دیر می‌آید؟ برنامه شامتان را دیرتر بگذارید. به خودتان یادآور شوید که عصبانیت نه‌تنها هیچ چیز را حل نمی‌کند، بلکه بدتر هم می‌کند.

6. از ضمیر “من” استفاده کنید

برای جلوگیری از انتقاد کردن یا مقصر دانستن کسی، که فقط فشار بین شما را بیشتر خواهد کرد، برای توضیح مشکل جملاتتان را با ضمیر “من” شروع کنید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید به طرف‌مقابل احترام بگذارید. مثلاً به جای “تو هیچوقت در کارهای خانه کمک نمی‌کنی” بگویید، “من ناراحت شدم که بدون اینکه به من برای جمع کردن میز شام کمک کنی گذاشتی رفتی.”

7. کینه به دل نگیرید

بخشش ابزاری بسیار قوی است. اگر اجازه دهید که عصبانیت و سایر احساسات منفی بر احساسات مثبت شما غلبه کنند، خواهید دید که با تلخی و ناعدالتی خودتان نابود شده‌اید. اما اگر بتوانید کسی که اذیتتان کرده است را ببخشید، هر دو شما می‌توانید از آن موقعیت درس بگیرید. منطقی نیست که از همه آدمها توقع داشته باشید در همه شرایط همانطوری رفتار کنند که شما دوست دارید.

8. برای خالی کردن فشار، شوخ‌طبعی کنید

شوخی و خنده به مقابله با فشارعصبی کمک می‌کند. از شوخ‌طبعی برای مواجهه با چیزی که عصبانیتان کرده است و انتظارات و توقعات غیرواقع‌بینانه‌ای که داشته‌اید استفاده کنید. البته از طعنه و ریشخند دوری کنید زیرا ممکن است موجب جریحه‌دار شدن احساسات دیگران شده و همه چیز را بدتر کند.

9. مهارت‌های تمدداعصاب را تمرین کنید

وقتی اعصابتان خرد شده و خشمتان قلیان می‌کند، از مهارت‌های تمدد اعصاب کمک بگیرید. تمرینات تنفس عمیق، تجسم یک تصویر آرامش‌بخش یا تکرار کلمه یا عبارتی که آرامتان می‌کند، بسیار به دردتان خواهد خورد. حتی می‌توانید موسیقی آرامش‌بخش گوش دهید، در دفترچه خاطراتتان بنویسید یا چند حرکت یوگا را تمرین کنید.

10. بدانید چه زمان نیاز به کمک دارید

یادگرفتن کنترل عصبانیت برای همه آدمها سخت است. اگر به نظرتان عصبانیت شما شدیداً خارج از کنترل است و باعث می‌شود دست به کارهایی بزنید که بعدا پشیمان شوید یا به اطرافیانتان آسیب برسانید، حتماً از متخصص کمک بگیرید.

یاسر عطارباشی بازدید : 550 یکشنبه 21 دي 1393 زمان : 20:23 نظرات (0)

قوانین فوتبال

قوانین فوتبال - قوانین بازی فوتبال - قوانین بین المللی فوتبال


یک بازی فوتبال شامل دو تیم است که هرکدام ۱۱ بازیکن درون زمین دارند که یکی از آن‌ها دروازه‌بان است. اگر تعداد بازیکنان یک تیم درون زمین کم‌تر از ۷ نفر باشد، یا بیش از چهار بازیکن از یک تیم کارت قرمز بگیرند، بازی لغو می‌شود. در مسابقات رسمی، حداکثر سه بازیکن می‌توانند جایگزین سه بازیکن درون زمین بشوند. در همه مسابقات، باید نام بازیکن جایگزین به داور داده‌شود. هریک از بازیکنان در طول بازی می‌توانند جایگزین دروازه‌بان شوند. اگر بازیکنی بدون اجازه داور جایگزین بازیکنی دیگر شود، بازی توسط داور متوقف می‌شود؛ بنابراین تا هنگامی که بازی در جریان است، بازیکنی نمی‌تواند جایگزین بازیکن دیگر شود و باید بازی متوقف‌شود تا تعویض انجام‌گیرد.

بازیکنان حق استفاده از وسایل خطرناک مانند جواهرات را ندارند. برخی از تجهیزات پایه بازیکنان که داشتن آن‌ها اجباری است، عبارتند از: یک پیراهن بدون آستین که می‌توان از زیر آن پیراهنی آستین‌دار پوشید؛ به شرطی که رنگ پیراهن آستین‌دار هم‌رنگ پیراهن بدون آستین‌باشد. یک شورت ورزشی که اگر از زیرش شورتی دیگر پوشیده‌شود، باید هم‌رنگ شورت اصلی باشد. یک جوراب کش‌باف ساق‌دار که ظاهراً ساق بلندی هم دارد و کفش. بازیکن علاوه بر تجهیزات پایه، باید ساق‌بند داشته‌باشد که کاملاً توسط جوراب ورزشی پوشیده‌شده‌است و از لاستیک، پلاستیک یا مواد مشابه آن‌ها ساخته‌شده‌است.

یاسر عطارباشی بازدید : 693 چهارشنبه 14 آبان 1393 زمان : 23:22 نظرات (0)
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 163
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 10
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 113
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 159
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 56
 • بازدید هفته : 453
 • بازدید ماه : 56
 • بازدید سال : 5,635
 • بازدید کلی : 274,236