loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

مستند باشگاه لیورپول پایان طوفان The End of the Storm ۲۰۲۰ داستان آخرین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر فوتبال انگلیس از نگاه یورگن کلوپ، مربی تیم و بازیکنانش. فیلم پایان طوفان، فیلمی مستند و ورزشی، محصو

مستند باشگاه لیورپول پایان طوفان The End of the Storm ۲۰۲۰

داستان آخرین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر فوتبال انگلیس از نگاه یورگن کلوپ، مربی تیم و بازیکنانش. فیلم پایان طوفان، فیلمی مستند و ورزشی، محصول سال ۲۰۲۰ کشور انگلستان، به نویسندگی و کارگردانی جیمز ارسکاین است. چهره های شاخص ورزش فوتبال و باشگاه لیورپول چون ترنت الکساندر آرنولد، الیسون بکر، کنی دالگلیش، جوردن هندرسون، یورگن کلوپ، سادیو مانه، الکس اکسلید-چمبرلین و ویرجیل فن دایک در فیلم پایان طوفان حضور یاقته ‌اند. فیلم پایان طوفان توسط کمپانی نیوبلک فیلمز تولید شده است. صدا: فارسی امتیاز : 8.2

مستند باشگاه لیورپول سی سال انتظار Liverpool FC: The 30-Year Wait

دانلود و تماشای رایگان مستند سی سال انتظار liverpool fc: the 30-year wait
محصول کشور انگلستان و در ژانر : مستند می‌باشد،
به کارگردانی louis myles در سال 2020 ساخته شده است.
در لیورپول: سی سال انتظار بازیگرانی چون jürgen klopp، و... به ایفای نقش پرداخته اند.

خط داستان :
در سی سال انتظار ، نگاهی به ماجرای تلاش لیورپول برای بازگشت به اوج فوتبال انگلیس با قهرمانی در لیگ برتر انداخته است. همچنین این مستند شامل مصاحبه با بازیکنان و افراد کلیدی می‌باشد که،،،

10 گلزن برتر تاریخ باشگاه لیورپول

 1. یان راش مجموعا 346 گل ( 229 گل در لیگ، 39 گل در اف ای کاپ، 48 گل در لیگ کاپ، 23 گل در دیگر رقابت ها)
 2. راجر هانت مجموعا 286 گل ( 245 گل در لیگ، 18 گل در اف ای کاپ، 5 گل در لیگ کاپ و 18 گل در دیگر رقابت ها)
 3. گوردون هاجسون مجموعا 241 گل ( 233 گل در لیگ، 8 گل در اف ای کاپ)
 4. بیلی لیدل مجموعا 228 گل ( 215 گل در لیگ، 13 گل در اف ای کاپ)
 5. رابی فاولر مجموعا 183 گل ( 128 گل در لیگ، 12 گل در اف ای کاپ، 29 گل در لیگ کاپ، 14 گل در دیگر رقابت ها)
 6. کنی داگلیش مجموعا 172 گل ( 118 گل در لیگ، 13 گل در اف ای کاپ، 27 گل در لیگ کاپ و 12 گل در دیگر رقابت ها)
 7. مایکل اوون مجموعا 158 گل ( 118 گل در لیگ، 8 گل در اف ای کاپ، 9 گل در لیگ کاپ و 23 گل در دیگر رقابت ها)
 8. استیون جرارد مجموعا 158 گل ( 97 گل در لیگ، 12 گل در اف ای کاپ، 9 گل در لیگ کاپ و 40 گل در دیگر رقابت ها)
 9. هری چامبرز مجموعا 151 گل ( 135 گل در لیگ، 16 گل در اف ای کاپ)
 10. جک پارکینسون مجموعا 130 گل ( 125 گل در لیگ و 5 گل در اف ای کاپ)

در سال2019-2020 لیورپول در جدول لیگ انگلیس با قدرت و اختلاف صدر نشین شد اما در لیگ قهرمانان اروپا در مقابل اتلتیکو تن به باخت داد و حذف شد.

رکورد شکنی لیورپول در قهرمانی جام باشگاه های اروپا

لیورپول به طور مشترک هجده بار عنوان قهرمانی در (بالاترین سطح) لیگ،هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه و پنج جام قهرمانی باشگاه های اروپا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است.

Liverpool

لوگوی باشگاه لیورپول

قهرمانی های باشگاه لیورپول در زمان مدیریت بیل شنکلی

تحت مدیریت بیل شنکلی، سه جام قهرمانی در لیگ، دو جام حذفی و یک جام یوفا، که اولین جام اروپایی تاریخ باشگاه محسوب می شد، بدست آورد. طی 30 سال گذشته لیورپول یکی از موفق ترین باشگاه های فوتبال در سطح انگلستان و اروپا بوده است. آنها بین سال های 1977 و 1984 چهار بار به مقام قهرمانی باشگاههای اروپا دست یافته اند.

باشگاه طی دهه 1990 دچار افت شد اما با کسب سه جام قهرمانی در سال 2001 و پنجمین جام قهرمانی باشگاه های اروپا دوباره مطرح گردید. مربی این تیم در دهه 1960 ،بیل شنکلی، اسطوره فوتبال انگلیس بود که باشگاه به شکل یک تیم قهرمان درآورده و یک بار گفته بود:" بعضی ها فوتبال را نبرد مرگ و زندگی می دانند. من این نظریه را نمی پسندم. من به شما اطمینان می دهم که فوتبال خیلی جدی تر از اینها است." در سرلوحه فلسفه او نیز گروه قرار داشت. برای او نظم و انضباط، روحیه جنگندگی و یکی بودن با باشگاه مهم بود.

موفقیت آمیزترین سال ها در تاریخ باشگاه لیورپول، سال های 1964 تا 1985 بود که بهترین آن تحت هدایت باب پیسلی بود که نمایش های او با این تیم، دوران بیل شنکلی را تداعی می کرد. بازیکنان معروف آن زمان این تیم عبارت بودند از مارک لارنسن ، گرام سونس، یان کالاگان، فیل نیل، کوین کیگان، جان توشاک، کنی دالگلیش و یان راش .

heysel stadium disaster
فاجعه ورزشگاه هیسل و بدنامی لیورپول

فاجعه ورزشگاه هیسل نام باشگاه را در اروپا کمی بدنام کرد چرا که در آن حادثه 39 هوادار یوونتوسی به دنبال فرار از دست هواداران لیورپولی کشته شدند. چهار سال دیگر باشگاه فاجعه دیگری را تجربه کرد. در سانحه هیلسبورو 96 هوادار لیورپول تحت فشار هجوم تماشاگران بین حصار ورزشگاه کشته شدند. به یاد قربانیان جان باختگان حادثه هیلسبورو دو شعله فروزان به علامت باشگاه اضافه شد. هر دو فاجعه اثرات و واکنش های وسیعی بر فوتبال انگلیس و اروپا و خود باشگاه تا به امروز در پی داشت.

رنگ و نماد باشگاه

در طول تاریخ لیورپول، رنگ لباس خانگی این تیم، اغلب قرمز بوده اما در بدو تاسیس باشگاه، لباس آبی و سفیدی که بازیکنان بر تن می کردند که به لباس باشگاه اورتون شباهت داشت. اما از سال 1894 ، رنگ لباس خانگی این تیم، به قرمز تغییر یافت.

در ژانویه ی 2012 این باشگاه اعلام کرد که طی قراردادی به مبلغ 25 میلیون پوند با واریور بسته است و از فصل 2013-12 به مدت شش سال این شرکت به جای آدیداس لباس های باشگاه را تولید خواهد کرد.
نماد باشگاه لیورپول از نماد شهر لیورپول که به Liverbird مشهور است و بر روی یک سپر قرار گرفته، تشکیل شده است. در بالای آن شکلی از دروازه ی شنکلی که روی آن شعار معروف لیورپول " You'll Never Walk Alone " نوشته شده، به چشم می خورد. دو شعله نیز برای یادآوری سانحه ی هیلسبورو در اطراف آن قرار دارد.

liverpool fans

هواداران پرشور تیم لیورپول

ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال لیورپول

ورزشگاه آنفیلد با ظرفیت 45.276 نفر در ناحیه آنفیلد دروزشگاه خانگی تیم لیوپول محسوب می شود . ورزشگاه چهار ستاره آنفیلد خانه تیم لیورپول، قهرمان 18 بار لیگ انگلستان و 5 بار جام باشگاه های اروپا است که علاوه بر بازی های لیورپول، بعضی از بازیهای ملی انگلیس و اکثر بازی های باشگاه های معروف بریتانیا در این ورزشگاه برگزار می شود . استادیوم به خاطر جایگاه معروف کپ در ناحیه جنوب غربی زمین در انگلستان و اروپا معروف است . هواداران پرشور و دو آتشه لیورپول در این قسمت از زمین مستقر می شوند که با سرو صداها ی فراوان و سرود های مهیج و با نشاطی که می خوانند باعث ترس و اضطراب در روحیه حریفان لیورپول می شوند، در واقع هواداران جایگاه کپ مظهر تعصب و غیرت تیم به حساب می آیند که در سخت ترین و بحرانیترین شرایط، تیم محبوب خود را تنها نمی گذارند . آنها همواره با سرود معروف خود (هرگز تنها نخواهی رفت...) به تیم در هنگام مسابقه روحیه می دهند ...

آنفیلد دارای دو دروازه ورودی است که این دروازه ها به احترام دو مربی بزرگ باشگاه، باب پیسلی و دیگری بیل شنکلی نامگذاری شده است . باب پیسلی موفق شد لیورپول را به سه قهرمانی در جام باشگاه های اروپا و 6 قهرمانی در لیگ اول انگلستان در دو دهه 70 و 80 برساند و بیل شنکلی که در دهه 50 به یکباره تیم را از بحران خارج نمود وبه اوج موفقیت در دهه 60 رساند.به روی سر در دروازه شنکلی جمله معروف هرگز تنها نخواهی رفت آورده شده که در مدخل ورودی این دروازه، بیرون ازفروشگاه باشگاه مجسمه ای از بیل شنکلی وجود دارد و همچنین در تونلی که بازیکنان به سوی میدان می روند، لوحی یادبود از شنکلی است که این جملات به روی آن حک شده است :« این آنفیلد است یاد آور جوانانی که برای ما بازی می کردند و نیز یاد آور موقعیتی است که آن ها برای ما فراهم ساختند» .


یکی از معروفترین قسمت های آنفیلد، The Boot Room به شمار می آید به این خاطر که مربیان معروفی از جمله شنکلی، باب پیسلی، فاگان و کنی دالگلیش در این اتاق مدت ها به صرف چای و بحث راجع به تیم، نقشه کشیدن برای شکست رقبا و همچنین برنامه ریزی برای تیم می پرداختند . ضمناً لوح یادبودی برای زنده نگه داشتن خاطره کشته شدگان سانحه ی هیلسبرو در این مکان وجود دارد که هواداران تیم و رقیب با گذاشتن گل، خاطرات آن واقعه تلخ را یاد آوری میکنند . در فاجعه هیلسبوروو 96 نفر از هواداران لیورپول به علت ازدحام بیش از حد جمعیت کشته شدند .

هواداران و رقابای سنتی

لیورپول یکی از پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال در جهان است که از طرفداران مشهور این تیم میتوان به لبران جیمز، کارولین وزنیاکی بانوی شماره 1 تنیس جهان، دنیل کریگ بازیگر انگلیسی،ساموئل ال. جکسون، کریس دی برگ، لیام نیسون، کلایو اوون، کوبی برایانت دیگر بسکتبالیست مشهور ان بی ای ، آنجلینا جولی، روسانا دیویدسون، پاپ ژان پل دوم، نلسون ماندلا، اسون گوران اریکسون، کریستی گالاچر، دکتر دره، و حتی عادل فردوسی پور و رضا جاودانی، عنایت فانی سردبیر بی بی سی فارسی و پیمان یوسفی گزارشگر فوتبال در ایران و نمونه های دیگری از این قبیل اشاره کرد.

Liverpool Stadium

استادیوم باشگاه لیورپول

در سال 2008 گروهی از طرفداران این تیم، تصمیم گرفتند تیمی به اسم ای.اف.سی لیورپول تشکیل دهند تا برای هوادارانی که از لحاظ مالی برای دیدن بازی های تیم محبوبشان مشکل داشتند، بازی کنند. آهنگ "تو هیچ وقت تنها قدم نخواهی زد"، سرود باشگاه هست. این سرود از سال 1960 تاکنون توسط هواداران در ورزشگاه خوانده می شود. شعار "تو هیچ گاه تنها قدم نخواهی زد" هم چنین روی نشان باشگاه و نیز بالای دروازه ی شنکلی دیده می شود. هواداران باشگاه لیورپول در طول تاریخ درگیر دو فاجعه ی بزرگ شدند. اولین فاجعه در سال 1985 دراستادیوم هیسل روی داد که در نتیجه ی آن، 39 نفر از هواداران یوونتوس کشته شدند. همچنین یوفا برای پنج سال حضور باشگاه های انگلیسی در رقابت های اروپایی رو منع کرد.

علت رقابت لیورپول با منچستر یونایتد

هر دو باشگاه در شهرهای خودشان رقبیان محلی دارند ، لیورپول با اورتون و در شهر منچستر میان یونایتد و سیتی ولی دشمنی این دوتیم و نفرت هواداران این دوتیم کاملا متفاوت تر از نفرت نسبت به رقبای محلیشان است هواداران لیورپول در کنار هواداران اورتون مشغول به زندگی و کار هستند . آنها درطول هفته در کنار هم کار می کنند ، اغلب دوست هستند یا با هم رابطه خویشاوندی دارند . در شهر منچستر هم به همین شکل است .اما قضیه رابطه با یونایتدی ها متفاوت است. لیورپولی ها هیچ اختلاطی با یونایتدی ها ندارند ، هرگز نمی بینم در کنار هم کار کنند.

بعضا در دیگر کشورها هم همین وضعیت است ، ولی خب بعضا در برخی نقاط جهان هم شرایط متفاوت است . گویش متفاوت ، لهجه متفاوت و فاصله ی شهرها همه و همه زمانیکه فوتبال در میان است باعث نفرت هواداران دو باشگاه می شود . لیورپول با 19 قهرمانی بعد از منچستر یونایتد که با 20 عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم جزیره نام دارد پر افتخارترین باشگاه فوتبال انگلستان است . ولی لیورپول بهترین تیم کشوراست که توانسته 5 بار در رقابتهای اروپایی قهرمان شود و همینطور سه مرتبه جام یوفا را فتح کرده است. رقابت و چشم و هم چشمی بین لیورپول و منچستر قبلا با بوجود آمدن موفقیت های منچستر یونایتدی یا لیورپول در عرصه فوتبال و باشگاهی بود .

در واقع از زمان انقلاب صنعتی این وضعیت صورت گرفت . در سال 1800 ، لیورپول و منچستر بر شمال غرب انگلستان به دلایل مختلفی حکمفرما بودند ، لیورپول با وجود رودخانه مرسی موقعیت زیاد شغلی و مالی را برای اهالی شهر بوجود آورده بود . منچستر ، در 40 مایلی دریای ایرلند قرار دارد ، که در صنعت پارچه بسیار مشهور است چراکه صدها کارخانه پارچه در اطراف این شهر وجود دارد .

تجارت در این عرصه صادرات و واردات آن و همه چیز از طریق لیورپول صورت می گیرد ، در قرن گذشته این کار از طریق کشتی و کانال منچستر صورت می گرفت . در آغاز سال 1894 ، از طریق این کانال کشتی ها به جای عبور از گذرگاه لیورپول مستقیم تجارت خود را با منچستر صورت می دادند ، در آن زمان منچستر که شهری محصور به خشکی بود ، به سومین بندر شلوغ انگلستان تبدیل شد .این کانال در زمینه دشمنی مردمان لیورپول و منچستر نقش داشت و سبب شد این دشمنی میان هواداران دو باشگاه نیز جاری شود و این داستان مدت زمان زیادی هست که بین اهالی جریان دارد.

باشگاه جدید لیورپول

در حالی که باشگاه لیورپول در خرید زمین جدید برای احداثی ورزشگاهی نوساز در شرق بندر لیورپول ناکام ماند مالکان باشگاه تصمیم به بازسازی ورزشگاه قدیمی و گنجایش ظرفیت ورزشگاه به 54000 نفر گرفتند که مراحل ساخت از چند ماه قبل آغاز شد .
حالا با پیشرفت 30 درصدی طرح توسعه آنفیلد باشگاه انگلیسی تصاویری از ورزشگاه جدید و امکانات رفاهی مد نظر برای پذیرایی از طرفداران منتشر کرد و اعلام کرد آنفیلد جدید ستاره شرق خواهد بود.قرار است آنفیلد بازسازی شده برای فصل 2017-2016 به بهره برداری برسد تا گنجایش 46 هزار نفره به 54 هزار نفر افزایش یافته و باشگاه به درآمدهای بیشتری برسد . طبق طرح مالکان باشگاه طرفداران با افتتاح این ورزشگاه باید بسته هایی با قیمت پایه 2900 پوند برای تماشای بازی های یک فصل خریداری کنند آن هم با این شرط که بتوانند از امکانات رفاهی و غذایی رایگان باشگاه قبل از هر بازی برخوردار شوند. در طرح جدید که ضلع شرقی ورزشگاه را شامل می شود سکوها سه طبقه خواهد شد تا یه میزان 8500 صندلی به ظرفیت مجموعه اضافه شده و در کتار آن باشگاه امکاناتی همچون مرکز خرید، باشگاه بدنسازی، سالن های غذاخوری با تنوع متنوع از جمله غذاهای آسیایی و ... برای طرفداران در نظر بگیرد .

manchester united

لحظه ورود بازیکنان منچستر یونایتد به زمین

تعداد قهرمانی تیم لیورپول

 • منچستر یونایتد با کسب 20 قهرمانی
 • لیورپول با 18 قهرمانی
 • آرسنال 13 قهرمانی
 • اورتون 9 قهرمانی
 • استون ویلا 7 قهرمانی 
 • ساندرلند 6 قهرمانی 

پر افتخارترین تیم های تاریخ لیگ انگلستان می باشند .

درباره روانشناسی ,
یاسر عطارباشی بازدید : 670 شنبه 19 اردیبهشت 1394 زمان : 20:50 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 169
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 424
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 28
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 1,957
 • بازدید ماه : 12,265
 • بازدید سال : 96,351
 • بازدید کلی : 473,922