loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

کارلو آنچلوتی متخصص لیگ قهرمانان کارلو آنچلوتی را می توان یکی از متخصصین لیگ قهرمانان اروپا دانست که توانسته با تیم های مختلفی مثل میلان و رئال مادرید ، چندین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان را کسب کند.

کارلو آنچلوتی متخصص لیگ قهرمانان

کارلو آنچلوتی را می توان یکی از متخصصین لیگ قهرمانان اروپا دانست که توانسته با تیم های مختلفی مثل میلان و رئال مادرید ، چندین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان را کسب کند. نکته جالب توجه این است که کارلتو بارها نتوانسته در لیگ برتر ، قهرمانی کسب کند ولی در لیگ قهرمانان قهرمان شود و همین موضوع تعجب بسیاری از مربیان را برانگیخته و به همین دلیل به کارلتو عنوان متخصص قهرمانی در لیگ قهرمانان داده اند.

عملکرد کارلتو در لیگ قهرمانان اروپا؛

 کارلو آنچلوتی به اولین سرمربی تاریخ تبدیل شد که راهی 6 فینال این مسابقات شده است؛ هیج مربی‌ای به 5 فینال هم نرسیده است

کارلتو در کنار زیدان قرار گرفت
بیشترین صعود یک سرمربی به فینال لیگ قهرمانان در تاریخ رئال مادرید
مونیوز(4) - آنچلوتی و زیدان(3)

مستند قهرماني هاي کارلو آنچلوتي در اروپا

در این بخش به صورت دو قسمتی مستند قهرمانی های کارلو آنچلوتی در اروپا را بررسی خواهیم کرد. 

افتخارات کارلو انچلوتی

افتخارات مهم

 • پنج بار اولی در لیگ قهرمانان (به عنوان بازیکن و سرمربی)

 • چهار بار قهرمانی در سری آ (به عنوان بازیکن و سرمربی)

 • قهرمانی در هر 5 لیگ معتبر اروپا به عنوان سرمربیسومی جام جهانی به همراه تیم ملی ایتالیا (1990)

 • نایب قهرمانی جام جهانی به عنوان دستیار آریگو ساکی (1994)

 • عضو تالار مشاهیر تیم ملی ایتالیا، میلان

 • دو بار انتخاب به عنوان بهترین مربی سال

رکوردهای مهم کارلو آنچلوتی

 • کارلو آنچلوتی اولین و تنها مربی تاریخ است که توانسته 4 بار به عنوان سرمربی، قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند.
 • کارلتو اولین و تنها سرمربی در تاریخ است که قهرمانی هر ۵ لیگ معتبر اروپا را در کارنامه خود دارد.
 • کارلو آنجلوتی، تنها در دومین فصل حضورش در این باشگاه، رکوردی ثبت کرد که قبلاً هیچ‌وقت در تاریخ باشگاه رئال مادرید و تاریخ تیم‌های اسپانیایی وجود نداشته‌است؛ ۲۲ پیروزی متوالی در رقابت‌های لالیگا، جام حذفی اسپانیا، لیگ قهرمانان اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها.
 • در لیگ قهرمانان اروپای 14-2013 رئال مادرید با زدن ۴۱ گل (دومین رکورد گل تاریخ این بازی‌ها) در مجموع بازی‌ها، قدرتمندانه قهرمان شد.
 • چلسی تحت هدایت آنچلوتی رکورد بیشترین گل زده یک تیم در یک فصل را با ۱۰۳ گل زده در تاریخ لیگ برتر انگلستان در فصل ۲۰۰۹–۲۰۱۰ در اختیار دارد.
 • تیم تحت هدایت آنچلوتی در دیدارهای رسمی خود در سال ۲۰۱۴ با احتساب دیدار فینال جام باشگاه‌های جهان، ۵۱ پیروزی و ۱۷۸ گل به ثمر رساند و از نظر تعداد پیروزی و تعداد گل زده رکورد جدیدی را در تاریخ فوتبال اسپانیا ثبت کرد.
 • این مربی ایتالیایی بهترین رکورد تاریخ رئال مادرید و فوتبال اسپانیا را در صد بازی اول یک مربی به نام خود ثبت کرده‌است. کارلتو در این ۱۰۰ بازی به ۷۸ برد، ۱۰ تساوی و ۱۲ باخت کسب کرده‌است.
 • در سال 2017 و زمانی که در مصاف بایرن مونیخ برابر هامبورگ، برای هزارمین بازی دوران مربیگری اش، روی نیمکت نشست، گفت آماده 1000 بازی بعدش است.
 • آنچلوتی در مجموع دوران مربیگری اش در تیم‌های مختلف، در 58.59 درصد مواقع پیروز بوده است.

 

بهترین کتاب‌های کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی سال‌های بسیاری را در بالاترین سطوح ورزش، چه در مقام مربی گری و چه به عنوان بازیکن، سپری کرده است. خواندن تجربیات او در طی این مسیر می‌تواند بسیار جذاب و آموزنده باشد. در این بخش، به بهترین آثار کارلو آنچلوتی خواهیم پرداخت:

کتاب رهبری عملگرا: تسخیر قلوب، اذهان و فتح مسابقات (Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches): در این کتاب، به عملکرد کارلو آنچلوتی در تیم‌هایی نظیر پاری سن ژرمن، رئال مادرید و یوونتوس پرداخته می‌شود. در کتاب حاضر، مصاحبه‌هایی نیز از بزرگان فوتبال چون رونالدو و الکس فرگوسن آمده است که نظر خود را درباره‌ی همکاری یا رقابت با کارلو آنچلوتی با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند. این کتاب با عنوان «رهبری خاموش» نیز ترجمه شده است.

کتاب کارلو آنچلوتی: بازی‌های زیبای یک نابغه‌ی معمولی (Carlo Ancelotti: The Beautiful Games of an Ordinary Genius): این کتاب پرفروش زندگی‌نامه‌ی جذاب کارلو آنچلوتی است. در این کتاب، به دوران بازی کارلو آنچلوتی و سپس مربیگری او پرداخته می‌شود. مقدمه‌ی این کتاب را پائولو مالدینی، یکی از بهترین بازیکن‌های تاریخ فوتبال، نوشته است.

زندگینامه و دانلود بهترین کتاب‌های کارلو آنچلوتی

کتاب‌هایی که در اینجا معرفی کردیم از بهترین کتاب‌های کارلو آنچلوتی به حساب می‌آیند. شما می‌توانید کتاب‌های کارلو آنچلوتی را در کتابراه بخوانید.

جوایز و افتخارات کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی علاوه بر موفقیت‌های تیمی، به جوایز فردی بسیاری در عرصه‌ی سرمربیگری رسید. او در سال 2007 به عنوان برترین مربی جهان شناخته شد. او در فصل منتهی به سال 2007 با تیم میلان توانست جام باشگاه‌های جهان را فتح کند. او در همین سال عنوان بهترین مربی سال اروپا را نیز به دست آورد. کارلو آنچلوتی در سال‌های 2001 و 2003 به عنوان بهترین سرمربی ایتالیا معرفی شد.

حقایقی جالب درباره کارلو آنچلوتی

زندگی انسان‌های موفق توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در این بخش، به حقایقی جالب درباره‌ی زندگی کارلو آنچلوتی خواهیم پرداخت:

 • همیشه برنده: یکی از رکوردهای جذاب کارلو آنچلوتی این است که او در هر تیمی توانسته تعداد بردهای بیشتری نسبت به تعداد باخت‌هایش به دست بیاورد. ضعیف‌ترین عملکرد او در این زمینه به تیم رجینا برمی‌گردد که او در این تیم هم توانست 17 برد و 10 باخت در کارنامه‌ی خود ثبت کند.
 • یک گل ملی: کارلو آنچلوتی در رقابت‌های مختلف 26 بار لباس تیم ملی ایتالیا را بر تن کرد. او در تمام این دیدارها تنها توانست یک گل ملی به ثمر برساند.
 • بهترین سرمربی ایتالیایی در فرانسه: کارلو آنچلوتی تنها سرمربی ایتالیایی و دومین سرمربی غیرفرانسوی است که توانسته در سطح اول فوتبال فرانسه، عنوان بهترین سرمربی فصل را به دست بیاورد. او این عنوان را در فصل 2012 - 2013 و به دلیل رهبری تیم پاری سن ژرمن به دست آورد.

جملات برگزیده کارلو آنچلوتی

کارلو آنچلوتی یکی از بهترین رهبران در دنیای ورزش است. او تجارب باارزش خود را در کتاب‌هایش به اشتراک گذاشته است. در این بخش، به جملات برگزیده‌ی کارلو آنچلوتی خواهیم پرداخت:

 • زمانی که کاری را شروع می‌کنید، یک دوره‌ی کوتاه شبیه به ماه‌عسل را پشت سر می‌گذارید، آن را به حساب آورید. (کتاب رهبری عملگرا)
 • در استراتژی اغراق می‌شود و انجام کارها نادیده گرفته می‌شود. (کتاب رهبری عملگرا)
 • رویکرد من به رهبری بر این پایه استوار است که رهبر نباید نیازی به فرمان با مشت آهنین و سخنرانی داشته باشد. قدرت یک رهبر باید درک شود. (کتاب رهبری عملگرا) 

آقای کاریزما ؛ پنج درس رهبری از کارلو آنچلوتی

با آرامشی بسیار نادر و کمیاب آن هم در یکی از پراسترس‌ترین شغل‌های دنیا، یعنی سرمربیگری فوتبال.

مرد خوش تیپ و آرام ایتالیایی با وجود جاه طلبی‌های بسیار، البته زیاد هم شکست خورده است. با وجود فراز و نشیب‌های بسیار، او کماکان در سطح اول فوتبال دنیا حضور دارد و یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ فوتبال است.

آقای آنچلوتی چه موقعی که بازیکن بود و چه در کسوت مربیگری، بارها و بارها جام‌های مختلف را بالای سر برده و به همین خاطر احترام بسیار زیادی را از سوی کارشناسان و مفسران دنیا به سوی خود جلب کرده است.

در این مقاله مرور کوتاهی بر زندگینامه کارلتو خواهیم داشت و سپس چند درس کوتاه از او فراخواهیم گرفت…

البته که رهبران بزرگ، ویژگی های شخصیتی فراوان و خوبی دارند. با این حال، از بین این ویژگی ها و درس هایی که می توانیم از رهبری آقای آنچلوتی بگیریم، 5 تایش را برایتان جدا کرده ایم:

خدمتگزاری، سبک رهبری من است…

کارلو آنچلوتی به وضوح دارای سبک رهبری خدمتگزار است. او تمایل دارد افرادش را از طریق بینش عمیق و تجربیات گرانبهایش رهبری کند.

همه افرادی که در تیم آنچلوتی کار می‌کنند می‌دانند که او برای کمک کردن به آنها آنجاست. او همیشه از وضعیت تیم سراغ می‌گیرد و حال افراد را می‌پرسد و به آنها کمک می‌‌کند که مهارت‌های مورد نیاز برای پیشرفت در کارشان را ارتقا دهند.

درس های رهبری آنچلوتی

کارلتو تلاش می‌کند تا به موقعیت‌ها از دید دیگران نیز نگاه کند. او هنگام تصمیم‌گیری منافع تیم را در نظر می‌گیرد و اطمینان حاصل می‌کند که همه افراد منابع و دانش مورد نیاز برای دستیابی به اهداف را در اختیار داشته باشند. در نتیجه، تیم او همواره یکی از موفق‌ترین تیم‌ها است که کم‌ترین میزان تغییر پرسنل را دارد و اعضای آن بیش‌ترین تلاش و درگیری تیمی را دارند.

او به افراد تحت هدایتش این اجازه را می‌دهد که نظرشان را آزادانه بگویند و احساس کنند که آن‌ها هم در چشم‌انداز و هم در استراتژی تیم نقش داشته باشند.

رهبری خدمتگزار آقای آنچلوتی این ویژگی‌ها را دارد:

 • خوب گوش می‌دهد
 • همدلی می‌کند
 • به سلامت افراد توجه می‌کند
 • افراد تحت هدایتش را به خود آگاهی می‌رساند
 • روش‌های متقاعدسازی را بلد است
 • ادراک و تصور قوی دارد
 • آینده نگر است
 • مسئولیت‌پذیری را به خوبی به افرادش یاد می‌دهد
 • در ایجاد یک جمع همدل و هم هدف می‌کوشد

فروتن، پراراده برای پیروزی

هنگامی که شما برای اولین بار آقای آنچلوتی را ملاقات می‌کنید، آنچه بسیار قابل‌توجه است، فروتنی اوست. همانطور که گفتیم او یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ فوتبال است، با این حال وقتی مخاطبش شروع به صحبت می‌کند، اولین کسی است که سراپا گوش می‌دهد تا چیزی را از دست ندهد.

درس های مدیریتی کارلو آنچلوتی

او مردی آرام و متین است و طغیانگر نیست. افراد تیمش از آن جهت که از صحبت کردن با او لذت می‌برند، به خوبی اطلاعاتی که او لازم دارد را به او می‌دهند و نمی‌توانند چیزی را از او پنهان کنند.
مدیریت او بدون کمترین تعارض و استرس بدون شک به او کمک می‌کند که بازیکنان تیمش احساس راحت‌تری داشته باشند.

سکه فروتنی او البته روی دیگری هم دارد و آن «اراده» بسیار قدرتمند اوست.

هنگامی که او را از نزدیک می‌بینید ، سریع متوجه می‌شوید که شخصیت او چطور با نیروی اراده‌اش به دنبال پیروزی می‌گردد و به آن ایمان دارد.

وضعیت را جدی بگیرید، زندگی را نه!

فوتبال یکی از پراسترس‌ترین و پرفشارترین ورزش‌هاست. هیچ مسابقه‌ای کوچک نیست. لحظات بسیار مهم و حیاتی‌اند و هر تیمی که از لحظات بهتر استفاده کند، پیروز می‌شود.

کارلتو در زمین فوتبال فردی بسیار جدی است و در هنگام مسابقه یا تمرین با کسی شوخی ندارد. او توانایی تحمل فشارهای بسیار بالا را دارد (نگاه کنید به فینال لیگ قهرمانان سال 2014 که در دقایق پایانی در آستانه شکست بود و در ظاهرش اثری از استرس و فشار نبود) با این حال در زندگی‌اش فردی انعطاف پذیر ، پرانگیزه و پرانرژی است.

درس های کارلتو

او می‌گوید: «وضعیت را جدی بگیرید، زندگی را نه زیاد..!»

کارلتو تمام استرس و فشارهایی که بر او وارد می‌شود را به انرژی و انگیزه تبدیل و به افراد تحت هدایتش تزریق می‌کند.

انطباق اهداف با افراد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارلو آنچلوتی کل نگری اوست. او به خوبی می‌تواند تصاویر بزرگی از اهداف تیمش ترسیم کند و درک بالایی از رسالتش در هر تیم دارد.

او اهداف بزرگ تیمش را برای بازیکنان به گونه‌ای توضیح می‌دهد که افراد تیم کاملاً در جهت اهداف و منطبق با آن قرار می‌گیرند.

او همچنین توانایی بالایی در کنترل سطوح انرژی فیزیکی، ذهنی و احساسی بازیکنانش و همسو کردننیازهای آنان با اهداف تیمش دارد.

آقای آنچلوتی در مسیر رسیدن به اهدافش، به افراد تیمش «ذهن اگاهی» را یاد می‌دهد.

سازگاری

در هر صنعت وابسته به نتایج، می‌توان تصمیم گرفت که از یک مدل عملیاتی همراه با تفکر دقیق و استراتژی‌های از پیش تعیین شده و صرف نظر از فشارها، عمل کرد. با این حال اگر قدرت انطباق و سازگاری با شرایط را نداشته باشیم، در مواجهه با چالش‌ها کم می /اوریم.

چیزی که کارلتو را متفاوت کرده قدرت سازگاری او در هر تیم است. او همیشه در حال یادگیری و سازگاری ایده‌ها با شرایط تیم و بازیکنانش است.

صرف نظر از اینکه او در چه شرایطی کار کرده (گاهی با فوق ستاره‌ها و گاهی با بازیکنان گمنام، گاهی در تیم‌های ثروتمند با بهترین شرای طو گاهی در تیم‌های فقیر، گاهی با هواداران بد و گاهی با هواداران خوب) هر جا که کار کرده موفق بوده‌است. این یکی از نشانه‌های قدرت سازگاری بالای اوست.

درباره بیوگرافی ,
یاسر عطارباشی بازدید : 671 یکشنبه 21 دی 1393 زمان : 20:28 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 169
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 437
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 28
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 1,970
 • بازدید ماه : 12,278
 • بازدید سال : 96,364
 • بازدید کلی : 473,935