loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

خرید لباس ورزشی زمستانی مردانه به چه صورتی است؟ برای خرید لباس ورزشی مناسب زمستان چه نکاتی را باید توجه کنیم؟  لباس ورزشی زمستانی یکی از نکات مهمی است که برای ورزش در هوای سرد باید به آن توجه دا

خرید لباس ورزشی زمستانی مردانه به چه صورتی است؟ برای خرید لباس ورزشی مناسب زمستان چه نکاتی را باید توجه کنیم؟ 

لباس ورزشی زمستانی یکی از نکات مهمی است که برای ورزش در هوای سرد باید به آن توجه داشت. شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که بهتر است با چه لباسی در هوای سرد ورزش کنیم؟ ازاین‌رو لازم است بدانید قبل از هر چیز جنس لباس مهم می‌باشد. درواقع جنس لباس نخی برای ورزش در هوای سرد توصیه نمی‌شود. چراکه این جنس از پارچه و با لباس مانند یک عایق حرارتی عمل نمی‌کند. ازاین‌رو لباس ورزشی زمستانی لباسی است که قابلیت عایق کنندگی حرارتی داشته باشد؛ مانند لباس پشمی، کرک مصنوعی و پلی‌پروپیلن. استفاده از این نوع لبس زمستانه ورزشی باعث می‌شود یک لایه از هوای گرم اطراف بدن باقی بماند و بدن را از سرما دور کند.

ویژگی های لباس ورزشی زمستانی 

بسیاری از ما در زمان کودکی و نوجوانی در زمان حضور در مدرسه، مشتاق رسیدن زنگ ورزش بودیم و برای آن لحظه‌شماری می‌کردیم. برای زنگ ورزش مدرسه با شوق‌وذوق تمام به همراه والدین خود به خرید می‌رفتیم و یک لباس با رنگ جذاب یا لباسی از تیم فوتبال موردعلاقه خودمان را خریده به تن می‌کردیم. شاید این تفکر که هر لباسی را می‌توان برای ورزش کردن پوشید ریشه در کودکی ما داشته باشد. جایی که بدون توجه به لباس ورزشی مناسب فصل و جنس و نوع آن فقط در فکر خریدن یک لباس یا ظاهر جذاب و زیبا بودیم.

لباس ورزشی باید ویژگی‌های داشته باشد که بتواند شرایط مناسبی را برای بدن در طول فعالیت فراهم کند. تصور کنید که در هنگام انجام یک ورزش هوازی، شما یک لباس آستین‌بلند و ضخیم بر تن داشته باشید. قطعا با این لباس، به‌خصوص در فصل تابستان، به بدن خود آسیب وارد می‌کنید. زیرا این لباس هم مانع اکسیژن‌رسانی صحیح به اندام‌ها و عضلات شما می‌شود و هم می‌تواند دمای مرکزی بدن شما را افزایش دهد. پس لباس ورزشی مناسب فصل زمستان قطعا با لباس ورزشی مناسب تابستان متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه لباس ورزشی زمستانی وجود دارد آن است که این لباس باید متناسب با محیط ورزش انتخاب شود. همچنین توصیه می‌شود، ورزشکاران در فصل زمستان و هوای سرد به‌جای پوشیدن یک لباس ضخیم تک لایه از چندلایه لباس برای پوشش بدن خود در برابر سرما استفاده کنند. در این صورت ورزشکاران موقع افزایش حرارت بدن خود می‌توانند یک یا دولایه از لباس‌های خود را کم کنند و از تعریق بیش‌ازحد جلوگیری نماید.

اگر یک ورزشکار حرفه‌ای باشید، قطعا اسم بیس لایر به گوش شما رسیده است. بیس لایر یکی از لباس ورزشی زمستانی است که به‌تازگی و به‌صورت حرفه‌ای در میان ورزشکاران شاخه‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌واسطه کارایی خود در بین کاربران محبوبیت زیادی یافته است.base layer  در لغت به معنای یک لباس پایه است؛ اما در مفهوم بدین معنا است که شما با پوشیدن این لباس نباید احساس کنید که لباسی را پوشیده‌اید بلکه باید حس کنید مانند پوست دوم شما است؛ چراکه قرار نیست این پوشیدنی جایگزین لباس اصلی شما شود و کارایی‌اش با لباس معمول کاملا متفاوت است.

یکی از ویژگی این نوع لباس آن است که بدن را گرم نگه می‌دارد و بهترین نوع پوشش و لباس ورزشی زمستانی است. همچنین فشرده‌سازی، انقباض و ثبات ماهیچه‌ها کارایی اصلی بیس لایر است که برای تمرینات سنگین ورزشکاران بسیار مفید می‌باشد.

گرمکن و یا لایه رویی یکی دیگر از پوشش‌های مفید برای ورزش در هوای سرد و یا به عبارتی لباس زمستانی ورزشی است که بدن را از نفوذ هوای سرد در امان می‌دارد. استفاده از گرمکن و یا لایه رویی نه‌تنها بدن را از سرما دور نگه می‌دارد، بلکه به‌راحتی می‌توانید آن را در مواقع غیرضروری از تن خود دربیاورید یا بپوشید.

انواع لباس ورزشی زمستانی مردانه

کلاه گرم یا دستمال سر

سر یکی از نقاط حساس بدن است که لازم است در هوای سرد به‌طور ویژه‌تری از آن مراقبت شود. ازآنجایی‌که ورزش فعالیتی است که باعث بالاتر رفتن سوخت‌وساز بدن می‌شود و عرق کردن را به دنبال دارد، بهتر است از نوعی پوشش برای سر مانند کلاه و یا دستمال سر استفاده شود. این پوشش خصوصا این نوع لباس مناسب دویدن در زمستان است و عرق حاصل‌شده از ورزش را به خود جذب می‌کند و مانع از نفوذ هوای سرد به سر فرد می‌شود.

شلوار ورزشی زمستانی

یکی دیگر از پوشش‌های لازم برای ورزش در هوای سرد و یا به عبارتی لباس ورزشی زمستانی، شلوار ورزشی است. این نوع شلوار در جنس‌های مختلف متناسب با نوع فصل‌ها وجود دارد. شلوار ورزشی زمستانی به‌نوعی شبیه شلوار گرم‌کن است که از پاها در برابر نفوذ هوای سرد جلوگیری می‌کند. استفاده از این نمونه شلوار باعث می‌شود، فرد به‌راحتی ورزش خود را پیش ببرد و با دویدن در فصل سرما هیچ‌گونه ورود هوای سرد را به پاهای خود احساس نکند.

لباس ورزشی مناسب باید از یک سری از ویژگی‌ها برخوردار باشد. برخی از این مهم‌ترین ویژگی‌ها به این شرح است:

 • در وهله اول لباس ورزشی مناسب باید لباسی سبک و راحت باشد. این ویژگی می‌تواند کارایی و اثرگذاری ورزش را افزایش دهد.
 • سایز و اندازه لباس ورزشی باید متناسب با بدن هر فرد باشد. لباس خیلی گشاد و خیلی تنگ کارایی را کاهش می‌دهد.
 • لباس ورزشی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا در صورت استفاده طولانی‌مدت و شستشو دچار آسیب و تغییر شکل نشود.
 • باید لباس ورزشی مناسب فصل و شرایط آب و هوایی موجود انتخاب شود.
 • و به‌عنوان آخرین ویژگی لباس ورزشی مناسب لباسی است که بتواند عرق ایجادشده در بدن را به‌خوبی جذب کند.
 • اگر اهل ورزش کردن در هوای باز هستید و قصد دارید به دویدن در هوای سرد بپردازید به این نکته توجه کنید که باید لباس ورزشی مناسب فصل را انتخاب کرده و در هنگام ورزش به تن کنید. به همین دلیل در ادامه با تعدادی از انواع تجهیزات و لباس مناسب دویدن در زمستان آشنا خواهیم شد.

  • هدبند یا دستمال سر مخصوص

  اولین و مهم‌ترین قسمت از لوازم ورزشی زمستان، هدبند یا دستمال سر است که بتواند گرمای موردنیاز ناحیه سروگوش‌های شما را تأمین کند.

  • لایه‌نازک پایه

  نکته مهمی که در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب به‌خصوص در فصل زمستان اهمیت دارد اولین لایه لباس است. برای این قسمت از یک لباس نازک و حتی آستین‌کوتاه استفاده کنید که قابلیت جذب رطوبت بالایی داشته باشد و عرق بدن شما جذب کند. اگر احساس سرما می‌کنید از یک لباس نازک آستین‌دار استفاده کنید.

  • کاپشن چندتکه زیپ‌دار

  یکی از وسایل دویدن در زمستان که به‌صورت اختصاصی برای این فصل از سال طراحی‌شده است کاپشن‌هایی هستند که می‌توان قسمت‌های مختلف آن مانند آستین و کلاه را جدا کرد. این ویژگی در انتخاب لباس ورزشی مناسب فصل اهمیت زیادی دارد زیرا می‌توانید با این کار دمای بدن خود را کنترل کنید. درصورتی‌که احساس کردید دمای بدن شما بیش‌ازحد بالا رفته است می‌توانید قسمت آستین‌ها و کلاه این کاپشن‌ها را جدا کرده و دمای بدن خود را متعادل کنید.

  • دستکش چندلایه و مقاوم در برابر باد

  یکی از حساس‌ترین نقاط بدن در فصول سرد سال دست‌ها و انگشتان آن هستند. به همین دلیل اهمیت دارد که این عضو حساس از بدن در هنگام ورزش و دویدن در فصل زمستان به‌وسیله دستکش گرم نگه‌داشته شود حتی اگر دما در حد یخبندان نباشد.

  • شلوار مقاوم در برابر باد

  یکی دیگر از موارد بااهمیت در انتخاب لباس ورزشی فصل انتخاب شلوار مناسب است. شلوار مخصوص دویدن در فصل زمستان که قابلیت مقاومت در برابر باد و سرما دارد می‌تواند بهترین گزینه باشد. این شلوارها با توجه به وزن کم خود مقاومت خوبی در برابر باد و سرما دارند.

  • جوراب رطوبت‌گیر

  آخرین بخش لباس ورزشی زمستانه جوراب‌های رطوبت‌گیر هستند که بتوانند در هنگام دویدن پاها را گرم نگه‌داشته و تعرق آن‌ها را جذب کنند.

برای خرید لباس ورزشی زمستانه مردانه به سایت توفیق اسپرت سربزنید. 

یاسر عطارباشی بازدید : 238 چهارشنبه 02 آذر 1401 زمان : 13:24 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 172
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 479
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 30
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 2,012
 • بازدید ماه : 12,320
 • بازدید سال : 96,406
 • بازدید کلی : 473,977