loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

ویژگی کفش فوتبال مردانه چیست؟ یک کفش فوتبال مردانه چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ بهترین کفش فوتبال مردانه کدام است؟  معرفی بهترین کفش فوتبال مردانه  برای خرید کفش فوتبال مناسب، این ۵ م

ویژگی کفش فوتبال مردانه چیست؟ یک کفش فوتبال مردانه چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ بهترین کفش فوتبال مردانه کدام است؟ 

معرفی بهترین کفش فوتبال مردانه 

برای خرید کفش فوتبال مناسب، این ۵ مرحله مهم را دنبال کنید:

 • تحقیق کنید؛
 • نوع زمین بازی را مشخص کنید؛
 • تعیین کنید دقیقا چه احساسی می‌خواهید با پوشیدن کفش داشته باشید؛
 • رویه و زیره آن را انتخاب کنید؛
 • بودجه‌تان را در نظر بگیرید.

قبل از شروع، این نکته اساسی را همیشه به یاد داشته باشید:

بهترین کفش فوتبال وجود ندارد.

هر بازیکن ترجیحات شخصی خودش را دارد و ممکن است کفشی که شما با آن راحتید، برای فرد دیگری اصلا راحت نباشد. بنابراین هدف ما در این مطلب این است که به شما کمک کنیم همان کفشی را انتخاب کنید که فقط برای خودتان مناسب است.

اول از همه یک نکته طلایی را در خرید کفش به شما بگوییم و آن این است که ترجیحا برای خرید کفش فوتبال حضورا اقدام کنید. اما اگر باز هم خرید آنلاین را ترجیح می‌دهید، خوب درباره آن از نظرات کاربران و نقد و بررسی‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. امروزه بیشتر افراد درباره هرچیزی که می‌خرند، بازخورد یا کامنتی در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. دنیای امروز دنیای انتقال اطلاعات و بازخوردهاست. بنابراین خوب تحقیق کنید.

با گذشت سالها ، مواد کفش فوتبال بسیار تغییر کرده و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. اما هدف یکسان باقی مانده است: ایجاد کفش هایی که وزن کم دارند ، اما همچنین با دوام ، نازک و عالی در شکل گیری توپ در هنگام تماس. برای مسلط شدن خوب به توپ ، تا آنها باید راحت و راحت حرکت کنند. کفش های سنتی غالباً از چرم کانگورو ساخته شده اند که یک ماده نرم و دارای خاصیت راحتی بالا است. بر خلاف اکثر تجهیزات چرمی ، شکاف های «چرم K» نباید در آن شکسته شوند.

خلاصه این که ، کفش های دیگری هم از چرم های طبیعی مختلف هستنند با چرم های اصلی کامل ساخته شده اند که دارای مقاومت کمتری هستند اما ماندگاری بیشتری دارند. جوانب مثبت تمایل دارند که این مدل ها را به دلیل احساس طبیعی توپ و درجه راحتی بالا ترجیح می دهند. اما ضد آب نیستند ، بنابراین بازی مداوم در یک میدان مرطوب می تواند تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به این نکته ، می توانید مدلی را انتخاب کنید که از چرم مصنوعی ساخته شده است ، که برای شبیه سازی خواص چرم طراحی شده است ، اما اغلب دارای مزایای اضافه شده مانند ضد آب بودن هستند. آنها قابل تنفس ، و هنگام تمیز کردن آسان بوده و نیازی به کار بیشتری ندارند. با این حال ، آنها همان اندازه احساس تماس با توپ با چرم K یا چرم طبیعی را ندارند. اگر به دنبال چیزی با دوام تر ، سبک تر و مقاوم در برابر آب هستید ، پارچه های مصنوعی ممکن است راهی برای پیش روی شما باشد. بیشتر این ها از پلاستیک ساخته شده است ، اگر چه مارک های مختلف گزینه های مختلفی را ارائه می دهند.

جدیدترین موادی های به شکل “گره دار” می آید – یک سطح کاملاً بافتی برای لگد زدن به توپ. این طراحی برای افزایش کنترل و کشش در ضربه ایجاد شده است ، به طور بالقوه تفاوت زیادی در بازی شما ایجاد می کند. آنها همچنین اغلب سبک و ضد آب هستند. برخی از ویژگی هایی که هنگام فکر کردن در مورد مواد شفاف بعدی خود باید مدنظر داشته باشید ضد آب بودن ، دوخت هدفمند در امتداد قسمت بالای پا و یک کفی خالی ضخیم برای راحتی بیشتر است.

ویژگی های بهترین کفش فوتبال مردانه 

ارتفاع مچ پا

وقتی صحبت از قد مچ پا می شود ، دو گزینه دارید: پایین و میانه. کفش های میان رده از مچ پا محافظت می کنند و این به شما کمک می کند تا احتمال صدمه دیدن کاهش یابد ، اما می توانند دامنه حرکت شما را تا حدی محدود کنند. این محافظت اضافی می تواند به نفع بازیکنان دفاعی است.

نوع میخ ته کفش های ورزشی فوتبال

نوع شکاف مورد استفاده شما تا حد زیادی به سطح شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که در مورد سطح خود و محدودیتهای مربوط به شکاف با لیگ خود بررسی کنید. پنج نوع معمول از طرح های شکاف وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

 1. زمین گسترده: به طور سنتی در بازیهای خارج از منزل در چمنزارها مورد استفاده قرار می گیرد ، این مدل ها امروزه اغلب به گونه ای طراحی شده اند که از چمن مصنوعی نیز استفاده کنند. آنها روی سطوح خشک و محکم کشش بیشتری به شما می دهند.
 2. زمین سفت: این کفش کم کار با گل میخ های مخروطی بهترین کار را در سطوح سخت سنگی یا یک میدان لکه دار با لکه های خاک سخت دارد. این شکافها به جای اینکه در زمین حفر شوند ، در بالای میدان قرار دارند.
 3. سرپوشیده: این کفش ها برای استفاده در زمین های فوتسال داخل سالن ساخته شده اند. معمولاً بدون شکاف طراحی می شوند ، مانند کفش ورزشی سبک هستند.
 4. زمین نرم : برای کشش در مزارع گل آلود ساخته شده است ، اینها تمایل به گل میخ های طولانی تر دارند. قبل از انتخاب این سبک ها ، از لیگ خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا آنها غالباً گل میخ های فلزی دارند.
 5. چمن (AG): اینها برای استفاده موثر در زمین مصنوعی یا چمنزار طراحی شده اند و معمولاً دارای تعدادی گل میخ مخروطی بسیار متمرکز هستند. برای آموزش مناسب است ، و به عنوان یک کفش پشتیبان برای بازی در سطح سخت ، اما خیلی بهتر از یک کفش ورزشی در زمین های طبیعی نیست.

کفش های استاندارد فوتبال با شکاف های قالب ساخته شده ، که به طور دائمی بهم متصل هستند ، می توانید اما کفش هایی با شکاف های جداشونده نیز خریداری کنید. بازیکنان باتجربه تمایل به شکافهای جداشده را دارند زیرا این امکان وجود دارد که قابلیت تحمل کمی بیشتر مانند داشتن دسته دوم از پاکسازی برای زمین نرم را داشته باشید که هنگام باران می توانید آنرا پاک کنید. انتخاب شکاف مناسب برای سطح بازی ، حداکثر کشش و شتاب در زمین را فراهم می کند ، و کفش های فوتبال خود را به حیاتی ترین بخش زرادخانه خود تبدیل می کند.

مناسب

هنگامی که گزینه های خود را انتخاب کرده اید ، به یاد داشته باشید که کفش های شما باید کاملاً مناسب باشد ، به خصوص اگر یک جفت چرم K بدست آورید ، که به طور چشمگیری کشیده می شود. این تناسب محکم تر امکان طبیعی تر شدن توپ در بازی را فراهم می کند. شما می خواهید به اندازه یک انگشت  فاصله بین انگشتان پا و انتهای کفش و فضای کافی باشد که انگشتان پا روی قسمت بالایی آن فشار نیاورد.

داشتن یک جفت کفش مناسب فوتبال ، می تواند بازی شما را به سطح بعدی برساند. حالا که می دانید به دنبال چه چیزی باشید ، برای آغاز فصل فوتبال آماده هستید.

آدیداس یکی از بهترین کفش های فوتبال مردانه 

 • جنس پارچه , مواد مصنوعی
 • زیره کفش آج دار
 • ویژگی های تخصصی قابلیت گردش هوا
 • نحوه بسته شدن بند
 • کفش فوتبال مردانه مدل Nemeziz 17.3 برند آدیداس
 • نحوه بسته شدن با بند
 • فراهم کردن امکان کنترل بهتر توپ
 • سیستم بندکشی با طراحی خاص جهت محکم نگه داشتن پا در کفش و ثبات بیشتر
 • قابلیت گردش هوا در قسمت رویه
 • کفش فوتبال مردانه مخروطی: این مدل از کفش فوتبال بیشتر برای بازی در زمین‌هایی که دارای سطح مرطوب یا گلی هستند و اندازه چمن آن‌ها کوتاه یا بلند است مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این کفش‌های کفش فوتبال مردانه شش میخ هم گفته می‌شود. یعنی دو میخ در قسمت جلو قرار دارد و چهار میخ در قسمت عقب خود دارند. علت کم بودن میخ در زیر این کفش‌ها کاهش سطح تماس کفش با زمین و خسته کردن بازیکن است.
 • کفش فوتبال مردانه استوک‌ریز: این مدل از کفش فوتبال بیشتر مناسب انجام فوتبال روی چمن مصنوعی هستند. بر خلاف چمن‌های طبیعی که زمین فوتبال نرم است. زمین فوتبال با چمن مصنوعی به دلیل اینکه روی موکت غیر قابل نفوذ چسبیده شده‌اند مقداری سفت‌تر از چمن طبیعی هستند به همین علت برای حفظ تعادل بازیکن روی چمن مصنوعی نیاز به میخ های کوتاه‌تر و کوچکتری است به همین علت به این کفش‌ها استوک ریز گفته می‌شود.
 • کفش فوتبال با میخ قابل تعویض: بیشتر تولید کنندگان کفش‌های مخصوص فوتبال به دلیل اینکه بتوان از هر کفش در شرایط خاصی استفاده کرد. برای آن‌ها میخ زیر کفش قابل تعویض ساخته‌اند. یعنی در اصل میخ‌های زیر کفش فوتبال مردانه کوتاه هستند و در صورت نیاز به استفاده از کفشی با میخ بلندتر، تعدادی میخ پیچی داخل جعبه کفش قرار گرفته‌اند شما می‌توانید این میخ‌ها را بر روی میخ‌های زیر کفش به صورت پیچی سفت کنید و اندازه میخ‌ها را تغییر دهید.
 • کفش فوتبال خیابانی: این مدل از کفش بیشتر برای فوتبال در کوچه، خیابان و روی آسفالت استفاده می‌شود. این مدل هم مانند کفش سالنی دارای کفه صاف است تنها تفاوت آن با کفش سالنی تعدادی شیار است که با جهت های مختلف در کف کفش قرار دارد و به بازیکن کمک می‌کند که حین دویدن تعادل مناسبی داشته باشد و بتواند توپ را به خوبی کنترل کند.
 • کفش فوتبال سالنی: تفاوت این نمونه از کفش فوتبال با کفش‌هایی که توضیح داده شد در نوع زیره آن می‌باشد. بر خلاف نمونه‌های قبلی که کف کفش دارای تعدادی میخ کوتاه و بلند بود در این مدل زیره کفش بدون هیچ گونه میخ یا برآمدگی است و کف آن‌ها بسیار صاف می‌باشد. جنس کف این کفش‌ها از پلاستیک نرم می‌باشد که روی کف سالن فوتبال حالت چسبنده‌ای دارند و لیز نمی خورند به این مدل کفش فوتسال هم گفته می شود.

رویه چرمی: برای کسانی که دارای پنجه پای پهن هستند رویه چرم بهترین گزینه است. چرم خواص و ویژگی‌های زیادی دارد که اگر بخواهیم آن‌ها را به صورت کامل برسی کنیم باید آن را در یک مقاله جداگانه توضیح دهیم. از مهم‌ترین ویژگی‌های چرم می‌توان به اینکه نرم و راحت است و پای شما درون آن بوی ناخوشایند نخواهد گرفت اشاره کرد.

رویه کشباف: دوست دارید یک کفش کاملا متفاوت را احساس کنید، از این مدل استفاده کنید. تکنولوژی ساخت این کفش بسیار جدید است، زمانی که شما از این مدل استفاده می‌کنید احساس می‌کنید که جوراب بدون کفش پوشیده‌اید. روی کشباف این کفش را به ماده‌ای سیلیکونی آغشته می‌کنند که سبب می‌شود علاوه بر تهویه هوا داخل کفش ضد آب نیز باشند.

رویه مصنوعی: این نمونه رویه از چرم طبیعی ارزان‌تر، سبک‌تر و راحت‌تر هستند. نسبت به چرم طبیعی نیاز به نگهداری کمتری دارند به همین علت طرفداران زیادی دارند. چرم مصنوعی دارای طرح‌ها و رنگ‌های بیشتر و زیباتری است و هر سه نوع راحتی، سرعتی و چابک نیز از این جنس ساخته می‌شوند. البته رویه مصنوعی هم دارای دو جنس باکیفیت و بی‌کیفیت است به همین دلیل باید به این نکته هم توجه داشته باشید.

کفش فوتبال را بر اساس نوع زمینی که هست و در نظر دارید انتخاب کنید. به طور مثال کفش فوتبال زمین چمنی با کفش فوتبال سالن که کفش فوتسال نامیده می شود را مقایسه نکنید. 

برای خرید کفش فوتبال مردانه می توانید از مدل های کفش توفیق اسپرت کمک بگیرید. 

خرید کفش فوتبال به معنی انتخاب بهترین ابزار برای عملکرد بهتر در زمین بازی است. با انتخاب بهترین کفش فوتبال برای بازی روی چمن مصنوعی یا طبیعی یا هر زمینی می‌توانید بهترین و موثرترین بازی را ارائه دهید و خودتان نیز احساس راحتی داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کفش فوتبال

این که از کلمه بهترین کفش فوتبال برای یک برند و مدل خاصی از کفش استفاده کنیم وجود ندارد. بلکه با تنوع بی نظیری که در دنیای تولیدات کفش فوتبال وجود دارد این کاملا بستگی به راحتی و سلیقه‌ی ورزشکار دارد که کدام کفش برای او بهترین کفش فوتبال یا هر ورزش دیگری باشد.

ممکن است شما در یک کفش مخصوصی احساس راحتی کنید و از آن به عنوان بهترین کفش نام ببرید در حالی که شخص دیگری با همین کفش احساس ناراحتی کند. برای اینکه در خرید کفش فوتبال اشتباه نکنید و مناسب‌ترین کفش را خریداری کنید در ادامه توجه شما را به یکسری نکات مهم جلب می‌کنم.

کفش مناسب فوتبال وکتور - وبسایت 118فایل
 • تحقیق کنید: اولین کاری که برای خرید کفش فوتبال باید انجام بدهید این است که در بین برندهای مختلف گشت و گذار کنید و بهترین کفش فوتبال را انتخاب کنید. بهترین شیوه خرید کفش این است که شخصا و حضورا برای خرید و دیدن کفش اقدام کنید. اما اگر می‌خواهید به صورت اینترنتی و آنلاین خرید کنید حتما در بخش نظرات کاربران، نقد و بررسی‌های آن‌ها را به خوبی مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
 • زمین بازی که می‌خواهید در آن بازی کنید را مشخص کنید: از عوامل مهمی که در خرید کفش فوتبال بسیار موثر است نوع زمین بازی است. نوع زمین بازی در انتخاب بهترین کفش فوتبال موثر است زیرا اگر کفش با زمین بازی متناسب نباشد ممکن است باعث آسیب رساندن به پاهایتان شود و همچنین نتوانید به همپای سایر بازیکنان بازی کنید. زمین بازی در انواع مختلف سفت، نرم، چمن مصنوعی، چمن مصنوعی تمرین، زمین داخل سالن و… تقسیم می‌شود. در ادامه با این زمین‌های بازی و کفش مناسب آن‌ها آشنا می‌شویم.

کدام کفش برای کدام زمین باز مناسب است؟

 • زمین سفت یا چمن طبیعی با زیربنای محکم: متداول‌ترین زمین بازی که اکثر بازیکنان روی آن پا به توپ می‌شوند همین زمین بازی است. برای خرید کفش فوتبال در این زمین باید به میزان نفوذ آن در چمن، میزان کشش و چسبندگی آن توجه کنید. بهترین کفش فوتبال که در این زمین استفاده می‌شود با نام FG معروف است و این کفش برای افراد تازه کار راحت‌تر است. این کفش برای زمین‌های نرم اصلا مناسب نیست اما از آن برای بازی روی چمن طبیعی و مصنوعی می‌توان استفاده کرد.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل
 • زمین نرم، چمن طبیعی با زیربنای سست: این زمین بازی از چمنی درست می‌شود که آبیاری شده و مراقبت‌های لازم از آن انجام می‌شود. چمن این زمین در حد 2 سانتی‌متر است و زیر آن از شن و ماسه است که به زیربنایی سست تبدیل شده است. از آنجایی که این زمین زیربنای سستی دارد باعث شده است بازی روی آن به منزله بازی روی بالش باشد.
  خرید کفش فوتبال مناسب این چمن و زمین با نام و علامت SG مشخص می‌شود. میخ‌هایی که در زیر این کفش وجود دارد باعث چسبندگی بالا در این زمین شده و آن را به بهترین کفش فوتبال برای بازی روی این زمین تبدیل کرده است. این کفش فقط مختص زمین‌های نرم است و نباید با آن روی چمن مصنوعی بازی کرد.
 • چمن مصنوعی: این چمن مختص بازیکنان حرفه‌ای است، زیرا چمن مصنوعی با فرآیندهای شبیه سازی شده از چمن طبیعی درست می‌شود. این چمن با روش‌های خاصی نصب می‌شود و بازیکنان تازه کار اصلا نمی‌توانند روی آن بازی کنند. بهترین کفش فوتبال برای این زمین کفشی است که میخ‌های زیادی داشته باشد تا وزن را به طور مساوی در کل پاها توزیع کند.
  همچنین میخ‌های این کفش گرد و کوتاه‌تر از کفش‌های FG هستند. این مدل طراحی یعنی میخ‌های کوتاه یرای این است که این کفش نباید در چمن فرو برود و فقط باید با سطح آن چسبندگی داشته باشد. برای خرید کفش فوتبال چمن مصنوعی به دنبال علامت AG باشید.
 • چمن مصنوعی تمرین: تفاوت این چمن با چمن مصنوعی بازی در این است که چمن‌های تمرین کوتاه‌تر هستند و در چمن مصنوعی تمرین بازی حرفه‌ای انجام نمی‌شود.
  این چمن نیاز به مراقبت و سرویس ندارد اما چمن مصنوعی بازی باید روزانه سرویس و مراقبت شود. برای خرید کفش فوتبال در این چمن به دنبال کفش‌هایی با عنوان TF باشید.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل

میخ‌های زیادی در زیر این کفش‌ها وجود دارد که چسبندگی لازم را فراهم می‌کند و آن را به بهترین کفش فوتبال برای چنین چمن‌های تبدیل می‌کند. این چمن سطحی کم عمق را می‌سازد که انگار فرشی روی بتن یا شن انداخته شده است. همین سختی زمین باعث شده است کفش مخصوصی برای آن تولید شود. لاستیکی که در زیر این کفش وجود دارد باعث می‌شود احساس کنید روی زمین نرم راه می‌روید. بازی روی این زمین‌ها باعث ساییده شدن زیر آن می‌شود برای همین نباید از سه کفشی که در بالا گفتیم برای بازی روی این زمین استفاده کنید.

 • زمین داخل سالن یا زمین بدون چمن: زمین داخل سالن که به فوتسال یا فوتبال داخل سالن معروف است ورزشی متفاوت از بازی روی چمن را ارائه می‌دهد. اگر کف سالن فوتسال چوبی نیست و از سمنت یا بتونی است این یعنی می‌توانید از بهترین کفش فوتبال که برای بازی روی آسفالت استفاده می‌کنید برای داخل سالن هم استفاده کنید.
  نباید از کفش‌های FG،SG و  AGبرای فوتبال داخل سالن استفاده کرد. خرید کفش فوتبال برای داخل سالن با برندهای مختلفی که وجود دارد امکان پذیر است اما برند جوما کفش‌های مخصوص این رشته‌ی ورزشی را تولید می‌کند که بهتر است از آن‌ خریداری کنید.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل

نکته: علاوه بر نوع زمین بازی، احساس راحتی داشتن در کفش هم در انتخاب و خرید کفش فوتبال موثر است. کفش‌های راحتی و کلاسیک جز کفش‌های قدیمی برای بازی فوتبال هستند که بهترین نمونه‌های آن را برندهایی مثل تمپو از نایکی و کوپا از آدیداس طراحی و تولید می‌کنند.

درباره راهنمای خرید ,
یاسر عطارباشی بازدید : 207 پنجشنبه 19 آبان 1401 زمان : 10:14 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 174
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 489
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 30
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 2,022
 • بازدید ماه : 12,330
 • بازدید سال : 96,416
 • بازدید کلی : 473,987