loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

دانلود مستند لیونل مسی Lionel Messi The Greatest 2020 در این بخش قصد داریم یکی از مستندهای جذاب لیونل مسی بنام Lionel Messi The Greatest 2020 را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهیم

دانلود مستند لیونل مسی Lionel Messi The Greatest 2020

در این بخش قصد داریم یکی از مستندهای جذاب لیونل مسی بنام Lionel Messi The Greatest 2020 را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهیم. 

لیونل مسی بهترین بازیکن جهان ، نام فیلمی مستند محصول سال ۲۰۲۰ به کارگردانی مت سمن می‌باشد. مستندی که بزرگترین موفقیت ‌‌ها و رکوردهای اسطوره تاریخ فوتبال و برنده شش توپ طلا، لیونل مسی، را به تصویر می کشد و…

دانلود مستند The Goat 2019

بهترین در تمام دوران ها ، فیلمی مستند محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی لیونل مسی می‌باشد. درباره لیونل مسی است که از نظر بسیاری بزرگ ترین فوتبالیست تاریخ است. داستان زندگی او با توجه به بخش های مهم زندگی اش از شروعی ساده در آرژانتین تا قهرمانی های اروپا در تیم بارسلونا روایت می شود.

لینک دانلود مستند The Goat 2019

دانلود مستند لیونل مسی Lionel Messi The Greatest 2020

در این بخش قصد داریم یکی از مستندهای جذاب لیونل مسی بنام Lionel Messi The Greatest 2020 را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار دهیم. 

لیونل مسی بهترین بازیکن جهان ، نام فیلمی مستند محصول سال ۲۰۲۰ به کارگردانی مت سمن می‌باشد. مستندی که بزرگترین موفقیت ‌‌ها و رکوردهای اسطوره تاریخ فوتبال و برنده شش توپ طلا، لیونل مسی، را به تصویر می کشد و…

--------------------------------------------------

مسی در برابر رونالدو 

مسی در مقایسه با رونالدو تفاوت هایی دارد رونالدو را می‌توان به عنوان بهترین مهاجم نوک دانست که تمامی رکوردهای گل زنی را بنام خود ثبت کرده البته این ویژگی در مسی متفاوت است. مسی بازیکنی است که می‌تواند در تمامی پست های هجومی و بازی سازی بازی کند و بسیار موثر باشد. مسی در عین توانمندی بالا در گلزنی توانایی ایجاد موقعیت برای سایر مهاجم ها را دارد این قابلیت را در هرتیمی که بازی کرده به نحو احسن ایجاد کرده است. مسی بر خلاف رونالدو از فیزیک قدرتی برخوردار نیست و تنها به استعداد و هوش بالای خود اکتفا کرده است. 

فیلم رونالدو در برابر مسی

لیونل مسی

مهارت های مسی 

مسی را می‌توان یکی از تکنیکی ترین بازیکن های دنیا دانست. این بازیکن با آگاهی محیطی بالا و قد کوتاه و هوش بالا می‌تواند از سد هر مدافعی عبور کند. 

زندگی شخصی لیونل مسی

لیونل آندرس مسی 24 ژوئن 1987 در روزاریو، سانتافه در کشور آرژانتین به دنیا آمد. پدرش خورخه هوراکیو مسی، کارگر کارخانه بود و مادرش سلیا ماریا کوچیتینی٬ یک نظافتچی نیمه وقت بود.اصلیت والدین مسی ایتالیایی است و به شهر آنکونا باز می گردد. جد او، آنجلو مسی در سال 1883 به آرژانتین مهاجرت کرده است. مسی از پنج سالگی فوتبال خودش را در تیم گراندولی آغاز کرد؛ تیمی که پدرش در آن زمان مربیش بود. لیونل مسی در سال 1995 به نیوولز اولد بویز رفت تیمی که در همان شهر روزاریو قرار داشت.

بزرگترین فوتبالیست دنیا لیونل مسی و همسرش که از دوران کودکی یکدیگر را می شناسند در یک مراسم باشکوه آرژانتینی ازدواج خود را جشن گرفتند. به گزارش پرشین وی بیش از 250 نفر از اقوام و دوستان و از جمله تعدادی از بزرگترین نام های فوتبال به آرژانتین سفر کردند تا شاهد مراسم ازدواج این ستاره فوتبال 30 ساله با آنتونلا روکوزو 29 ساله باشند، گرچه حرف و حدیث هایی پیرامون دعواهای خانوادگی آنها وجود داشت که می توانست تهدیدی بر کیفیت 

نزدیک به 150 خبرنگار برای پوشش جشن عروسی و 300 افسر امنیتی وظیفه تامین امنیت این مراسم را بر عهده داشتند. علاوه بر حضور سنگین نیروهای پلیس برای تامین امنیت در اطراف هتلی که محل عروسی است، شرکت های امنیتی خصوصی هم برای مراقبت از فضای داخل سالن بکار گرفته شدند. ستاره های جهان فوتبال به همراه همسرانشان با جت های شخصی یک به یک برای حضور در این مراسم به شهر روساریو آرژانتین می رسیدند. میهمانانی که در میان آنها همانطور که انتظار می رفت سرخیو آگوئرو، کارلس پویول، ژاوی هرناندز، و سسک فابرگاس در مراسم ازدواج مسی حضور داشتند.


فوتبال حرفه ای لیونل مسی

علاوه بر این، فوتبال ورزش خانوادگی لیونل مسی بود. هر سه برادر فوتبال بازی می کردند و خورخه پدر خانواده نیز سرمربی یک تیم ملی جوانان در آرژانتین بود. لیونل مسی در 5 سالگی به تیم پدرش پیوست. او نسبت به سنش از جثه ریزتری برخوردار بود اما با وجود این بسیار مستعد بود. در اولین روز حضور لیونل مسی در باشگاه به او گفتند که نمی توان همراه سایر بازیکنان پا به توپ شود چون از لحاظ بدنی بسیار ضعیف بود. به جای این، مسی به همراه مربی خود به تمرین دریبل زنی پرداخت و آنقدر در این کار مهارت پیدا کرد که در فاصله کوتاهی وقتی بچه ها می خواستند برای بازی یارکشی کنند، او اولین بازیکنی بود که انتخاب میشد.

درخشش لیونل در سن کم موجب شد تا باشگاه نولز اولد بویز که یک باشگاه محلی قدرتمند بود به دنبال جذب وی باشد. لیونل مسی در هشت سالگی به نولز اولد بویز پیوست. قدمت این باشگاه به سال های اولیه قرن بیستم بازمیگردد. آنها از دهه 1970 تاکنون 4 بار قهرمان لیگ آرژانتین و 2 بار قهرمان کوپا لیبرتادورس شده اند. از جمله بازیکنان شاخصی که در این باشگاه حضور داشتند می توان به خورخه والدانو و گابریل باتیستوتا اشاره داشت. 

لقب مارادونای کوچک به مسی

همچنین دیگو مارادونا افسانه ای نیز مدتی در این باشگاه توپ میزد. لیونل مسی چیزی بیش از یک مارادونا کوچک در خود داشت. وی بسیار سریع بود و بدون ترس بازی میکرد و می توانست در حالی که با سرعت بالا پا به توپ حرکت میکرد، از بین مدافعان حریف مانور دهد و از آنها عبور کند. همچنین از توانایی شوت زدن با هر دو پا برخوردار بود. البته پای چپش قویتر بود. مسی همچنین پاس های خیلی خوبی میداد و با وجود اینکه جثه ریزی داشت، کسی نمی توانست توپ را از او بگیرد. البته مشکل اصلی لیونل مسی همین جثه کوچکش بود. در حالی که سایر هم تیمی هایش که هم سن او بودند در هر سال بین 3 تا 5 سانتی متر رشد می کردند، رشد لیونل به طور عجیبی پیش می رفت.

بیماری مسی

در سن12 سالگی تشخیص داده شد که لیونل مسی با کمبود هورمون رشد مواجه است.ریور پلاته به پیشرفت مسی علاقه نشان داد اما پول کافی برای پرداخت هزینه های درمان بیماری مسی که 900 دلار در ماه بود، نداشت.

کارلس رکساچ، مدیر ورزشی وقت باشگاه بارسلونا، توسط بستگان مسی در لیدا و کاتالونیا، از استعداد او آگاه شده بود و مسی وخاله اش آماده برای ترتیب دادن مذاکره با او بودند.رکساچ، بدون کاغذی در دست، پیشنهاد قرارداد مسی را بر روی دستمال کاغذی نوشت. بارسلونا پیشنهاد برای پرداخت هزینه های درمانی را پذیرفت به شرط آنکه مسی حاضر به نقل مکان به اسپانیا باشد. لئو و پدرش به بارسلون نقل مکان کردند، جایی که او در آکادمی جوانان باشگاه ثبت نام کرد.

زندگینامه لیونل مسی اعجوبه فوتبال

در فصل اول به خاطر مشکلات نقل و انتقالات در بازی های دوستانه به میدان رفت. در تمرینات آنقدر ساکت بود که همهگان فکر می کردند او لال است. مشکل دیگر وی دوری از مادرش و خواهر و برادرش بود که به روزاریو برگشته بودند و او با پدرش در کاتالان ماندگار شده بود. در فصل بعد با حل شدن مشکلات به عنوان بازیکن در کنار فابرگاس و پیکه در لاماسیا به میدان رفت و در 30 بازی 36 گل زد و آقای گل شد. در آخر فصل پیشنهادی از آرسنال داشت، پیکه و فابرگاس به مقصد انگلستان تیم را ترک کردند اما مسی ماندگار شد چون باید ماندگار می شد.

ثروت لیونل مسی:

مجلهٔ فرانس فوتبال در مارس 2010 مسی را با 33 میلیون یورو(45 میلیون دلار) درآمد حاصل از حقوق، پاداش ها و درآمدهای غیر فوتبالیِ او در 12 ماه گذشته، در ردیف اول پولدارترین فوتبالیست های دنیا، بالاتر از دیوید بکهام و کریستیانو رونالدو قرار داد.

برنده توپ طلا

از او می توان به عنوان بهترین بازیکن نسل خود نام برد.مسی یک بار برنده توپ طلای اروپا و یک بار هم عنوان بهترین بازیکن زیر 21 سال جهان را کسب کرده است. او هم چنین بهترین بازیکن سال فوتبال جهان در سال های 2119و 2111، و 2111 بوده است. شیوهٔ بازی او و توانایی هایش باعث شده است که وی با دیه گو مارادونا مقایسه شود، این درحالی است که، مارادونا مسی را «جانشین» خود می داند.
 

مسی در بارسلونا


بعد از حضور مسی در بارسلونا سایت فیفا بعد از بازیهای درخشان او وی را به عنوان تکنیکی ترین بازیکن تاریخ فوتبال و همچنین جادوگر توپ و زمین نامیدند. بازیکنی که بر اساس آمارها او را مغز متفکر فوتبال مینامند و بسیاری از کارشناسان میگویند وی قادر است در مصاف با پنج بازیکن اطرافش بهترین تصمیم برای عبور از آنهارا بگیرد. آمارهایی که بسیاری از بازیکنان هم دوره او چون کاکا و کریستیانو رونالدو از دستیابی به آن بازماندند.
مسی اولین بازی رسمیش را در ترکیب اصلی بارسلونا در 16 نوامبر 2113 زمانی که 16 سال و 145 روز داشت در دیداری دوستانه مقابل پورتو انجام داد.کمتر از یک سال بعد، در 16 اکتبر 2114، فرانک ریکارد، مسی را در بازی مقابل اسپانیول به میدان فرستاد تا اولین بازیش را در لالیگا انجام دهد (در حالی که 17 سال و 114 روز سن داشت). او تاکنون سومین بازیکن جوان بارسا است که در لالیگا بازی کرده است. جوانترین بازیکنی که در لیگ برای باشگاه به میدان رفته است بویان کرکیچ است که این رکورد را در سپتامبر 2117 به دست آورد. وقتی لیونل اولین گل خود را برای باشگاه در برابر آلباسته در تاریخ 1 مه 2115 به ثمر رساند، تنها 17 سال و ده ماه و هفت روز سن داشت و همین هم باعث شد که جوانترین گلزن تاریخ بارسلونا در لالیگا شود.

مسی توانست در بارسلونا به رکوردهای بسیاری دست یابد. یکی از موفق ترین فصل های رویایی مسی در بارسلونا فصلی بود که بهمراه نیمار و سوارز سپری کرد. این سه نفر مثلثی هجومی خطرناک بنام MSN ایجاد کردند که برای تمامی تیم های اروپایی خاطرات تلخی ایجاد کردند. 

مسی در جام جهانی 2010

مسی در جام جهانی 2010، برای اولین بار در یک تورنمنت اصلی پیراهن شمارهٔ 10 را برای آرژانتین به تن کرد. مسی در بازی سوم مرحلهٔ گروهی به عنوان کاپیتان حضور داشت و آرژانتین بازی را 2–0 مقابل یونان به سود خود به پایان برد. وی در این بازی نیز راهگشای آرژانتین بود و در به ثمر رساندن گل ها نقش مهمی ایفا کرد و به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. 

مسی در جام جهانی 2014

لئو در 7 سپتامبر بیست و هشتمین گل ملی اش را در مرحلهٔ مقدماتی جام جهانی 2014 و در بازی مقابل پاراگوئه به ثمر رساند و مقدمات برد 3–1 تیمش را فراهم ساخت و آرژانتین در جدول مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال 2014 (کونمبول) به صدر جدول صعود کرد. این چهارمین گل او در این مرحله از مسابقات در سال 2014 و در مجموع هشتمین گل او در مسابقات مقدماتی جام جهانی بود و او را سومین گلزن برتر آرژانتین در مسابقات مقدماتی جام جهانی در ادوار مختلف قرار داد. 

مسی در سومین بازی تیم در مرحلهٔ گروهی مقابل نیجریه دو بار گلزنی کرد و تعداد گل های خود در رقابت های جام جهانی 2014 را به عدد 4 رساند. گل دوم مسی و آرژانتین از روی یک ضربهٔ آزاد زده شد و در نهایت آرژانتین بازی را 3–2 برد و به عنوان تیم اولِ گروه صعود کرد.مسی در تمام سه بازی مرحلهٔ گروهی آرژانتین، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

صحبت از خداحافظی از تیم ملی آرژانتین:

وی در 26 ژوئن 2016 بعد از گل نکردن پنالتی خود در فینال کوپا آمریکای قرن مقابل شیلی بخاطر چهار سال ناکامی گفت که از این تیم جدا خواهم شد.

لیونل مسی در تیم ملی آرژانتین 

لیونل مسی در تیم مل آرژانتین توانست یک عنوان نایب قهرمانی و یک عنوان قهرمانی کسب کند. مسی در کسب این دو عنوان نقش بسیار پر رنگی ایفا کرد. قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022 قطر انجام شد و نایب قهرمانی آرژانتین در سال 2014 اتفاق افتاد که آرژانتین با گل دقایق پایانی ماریو گوتز آلمانی به آلمان باخت و نایب قهرمان شد. مسی با 7 گل در رتبه دوم آقای گل جام جهانی قرار گرفت و کیلین امپاپه در رده اول با 8 گل قرار گرفت. جالب اینکه در بازی پایانی مسی 3 گل و امپاپه 4 گل به ثمر رساندند. 

مسی در پاریس سن ژرمن

مسی در سال 2021 بعد از مدت ها از بارسلونا جدا شد و طی قراردادی دو ساله به پاریس سن ژرمن پیوست و راهی فرانسه شد. 

مسی در اینترمیامی

در سال 2023 مسی طی حرکتی عجیب به پیشنهاد پارسی ها جواب منفی داد و راهی اینتر میامی آمریکا شد مسی دلیل این تصمیم را خانوادگی دانست و به دلیل علاقه به دیوید بکهام و آمریکا راهی این تیم شد. 

رکوردهای لیونل مسی 

لیونل مسی افتخارات فردی و رکوردهای بسیاری را در دنیال فوتبال بدست آورده که برخی از مهمترین آنها عبارتند از 

بهترین بازیکن جوان جهان (2116، 2117 و 2118)
بهترین گلزن جام جهانی زیر بیست سال (2115)
بهترین بازیکن جام جهانی زیر بیست سال (2115)
بهترین بازیکن لالیگا (2119، 2111 و 2111 ،2112)
بهترین گلزن لالیگا(2111 و 2112)
کفش طلای اروپا (2111 و 2112)

کسب طلای توپ جهان 

مسی تا سال 2023 توانسته 7 توپ طلای جهان را بدست آورده و رکورد رونالدو را بگیرد و از او پیشی بگیرد. 
توپ طلای جهان (2009 - 2011 - 2012 - 2013 - 2016 - 2019 - 2021) 

افتخارات تیمی

قهرمانی در رقابت های فوتبال زیر بیست سال جهان (2015)
قهرمانی در سوپرجام اروپا (16-2015، 19-2018 و 11-2011)
قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (16-2015 19-2018 و 11-2111)
قهرمانی در لالیگای اسپانیا (16-2015، 19-2018 ٬2111-2119 و 11-2111)
قهرمانی در سوپر جام اسپانیا (16-2015، 19-2018، 11-2119 و 11-2111)
قهرمانی در کوپا دل ری (19-2118، 12-2111)
قهرمانی در جام باشگاه های جهان (2019 و 2011)

قهرمانی در لوشامپیونه 2021-2023

91 گل زده در تقویم یک ساله
ما درباره مجموع گل‌های زده در سطح باشگاهی و ملی صحبت می‌کنیم. برای درک بهتر این که چنین رکوردی که مسی در سال 2012 به ثبت رساند چه معنایی دارد، باید درباره نام‌هایی شناخته شده صحبت کنیم. 

روبرت لواندوفسکی و رونالدو که دو غول در زمینه گلزنی به حساب می‌آیند نهایتا موفق به زدن 69 گل در تقویم یک ساله شده‌اند. لوا در سال 2021 در بایرن غول‌آسای آن زمان به این رکورد رسید و رونالدو هم در سال 2013 در زمان حضورش در رئال مادرید این آمار را ثبت کرد.

ارلینگ هالند و کیلیان امباپه تا به حال در سال 2023 موفق به ثبت 44 و 40 گل شده‌اند و تنها دو ماه به پایان این سال میلادی باقی مانده است. همه ما قبول داریم که هالند سالی فوق‌العاده داشت، اما هنوز 47 گل با رکورد مسی فاصله دارد.

82 گل در یک فصل (73 گل باشگاهی)
این دو آمار شامل مجموع گل‌های زده شده (تیم ملی و باشگاهی) و گل‌هایی که فقط در عرصه باشگاهی در سال 12-2011 زده شده رکوردی را ثبت کرده است. اینجا بار دیگر باید به مقایسه روی بیاوریم. 

کریستیانو در بهترین فصلش توانست به 61 گل زده با رئال مادرید دست پیدا کند (2014-15). گرد مولر در فصل 73-1972 موفق شد 67 گل به ثمر برساند و پله هم در فصل 58-1957 توانست 66 گل بزند. آمار مسی در این زمینه واقعا فضایی است.

1631787

 

50 گل در لیگ 
یکی از سوالات مهم لالیگا به مدت 20 سال این بود که آیا کسی روزی خواهد توانست از رکورد گلزنی مشترک زارا و هوگو سانچز که 38 گل در فصل 51-1950 و 90-1989 به ثمر رساندند عبور کند؟ 

کریستیانو رونالدو از سال 2010 توانست سه بار این رکورد را بشکند، مسی هم سه بار به این رکورد رسید و یک بار هم لوئیس سوارز از آن عبور کند. کسی که بهترین آمار را به ثبت رساند، ستاره آرژانتینی بود که موفق شد 50 گل به ثمر برساند و پس از آن رونالدو با 48 گل زده قرار گرفت. رکوردی عجیب که شاید هیچکس جرئت فکر کردن به آن را هم نداشته باشد.

19 هفته گلزنی متوالی با حداقل یک گل
یک بار دیگر جذابیت این رکورد را تنها با مقایسه کردنش با نفراتی که در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند می‌توان درک کرد. رونالدو نازاریو و کریستیانو رونالدو تنها موفق به گلزنی در 10 هفته متوالی شده‌اند. 

این رکورد تنها به دلیل مصدومیت او شکسته شد و اگر این اتفاق رخ نمی‌داد شاید حتی بالاتر هم می‌رفت. در واقع او پس از مصدومیت هم در دو دیدار بعدی گلزنی کرد و شاید به نوعی بتوان این آمار را 21 هفته حساب کرد.

474 گل در لالیگا
برترین گلزن تاریخ لالیگا تا زمان حضور مسی و رونالدو، تلمو زارا بود که هنوز هم در جایگاه سوم قرار دارد. این مهاجم افسانه‌ای اتلتیک موفق شده بود 252 گل به ثمر برساند. مسی این رکورد را به 474 گل رساند که 163 گل بیشتر از رونالدو و 224 گل بیشتر از زارا است. 

برای درک بهتر این رکورد باید برترین گلزنان پنج لیگ معتبر اروپایی را بررسی کنیم. آلن شیرر با 260 گل در لیگ برتر انگلیس اول است (214 گل کمتر از مسی)، سیلویو پیولا با 274 گل در سری آ (200 گل کمتر از مسی)، گرد مولر با 365 گل در بوندسلیگا (109 گل کمتر از مسی) و دلیو اونیس با 299 گل در لیگ یک فرانسه (175 گل کمتر از مسی).

1947884

 

رکوردهای قابل دسترس‌ تر
صحبت از این موضوع در جایی که نام مسی مطرح باشد دشوار است اما رکوردهایی هست که شاید شکستن آن آسان‌تر باشد. برای مثال رسیدن به شش کفش طلا. رسیدن به آن دشوار است اما غیرممکن نیست. شاید بتواند تصور کرد که هالند توانایی رسیدن به این رکورد را داشته باشد. 

یا 106 گلی که او با پیراهن تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده است. این رکورد هم عالی است اما این احتمال وجود دارد که شاید بازیکنی بتواند با وجود تمام دشواری‌اش به این رکورد دست پیدا کند. 

رکورد حضور او در دیدارهای جام جهانی هم دیگر رکوردی است که قابلیت شکسته شدن دارد. مسی تا به حال 26 بار در این مسابقات به میدان رفته است. او در لالیگا هم رکوردهای مشابه این بسیار زیاد دارد. او بیشترین بازی را در این رقابت‌ها انجام داده (383)، حداقل یک گل در اکثر دیدارها به ثمر رسانده (گلزنی در 300 بازی)، در تعداد زیادی از بازی‌ها دو گل زده (133 بازی) و در تعدادی دیگر هم سه گل زده است (36 بازی). 
 

1782441

مسی بدون شک هشتمین توپ طلایش را مدیون تیم ملی آرژانتین است. همین موضوع باعث شد که او در سخنرانی‌اش از قهرمانی این تیم و همچنین هم تیمی‌هایش یاد کند. او در نهایت این جایزه را که در روز تولد 63 سالگی دیه‌گو مارادونا به او اهدا شد، به این اسطوره هم تقدیم کرد. 

او مثل همیشه عشقش را به آرژانتین نشان داد و روزنامه معروف اوله تصمیم گرفت عکس او را با این توضیح روی جلد ببرد:« فوتبال بدهی‌اش را به او پرداخت کرد، مسی هشتمین توپ طلایش را گرفت و آن را به مارادونا تقدیم کرد. او در پاریس گفت: این برای تو است، دیه‌گو و جمعیتی که ایستاده در حال تشویقش بودند را تحت تاثیر قرار داد.»

بنیاد خیریه لئو مسی

مسی در سال 2007 بنیاد لئو مسی را تأسیس کرد این بنیاد یک مؤسسهٔ خیریه است که وظیفهٔ حمایت از امور درمانی و تحصیلیِ کودکان آسیب پذیر را برعهده داردبا توجه به سختی های درمانی -پ زشکی که لیونل مسی در دوران کودکی با آن ها دست و پنجه نرم می کرد. بنیاد لئو مسی پیشنهاد حمایت از درمانِ کودکانی که در اسپانیا نیازمندِ درمان تشخیص داده شده اند را مطرح کرد و حمایت مالی برای هزینه های انتقال، بیمارستان و بهبودی را بر عهده گرفت. 

درباره بیوگرافی ,
یاسر عطارباشی بازدید : 330 جمعه 29 مهر 1401 زمان : 21:18 نظرات (0)
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 310
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 178
 • آی پی دیروز : 227
 • بازدید امروز : 538
 • باردید دیروز : 1,104
 • گوگل امروز : 33
 • گوگل دیروز : 40
 • بازدید هفته : 2,071
 • بازدید ماه : 12,379
 • بازدید سال : 96,465
 • بازدید کلی : 474,036