loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

آموزش تخصصی فوتسال در مشهد ( رده سنی پایه )

لباس ورزشی تیمی یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید برای یک تیم خریداری شود. از طرفی لباس ورزشی تیمی باید باکیفیت ترین حالت ممکن باشد در کنار آن هم قیمت مناسبی داشته باشد. طوری طراحی شود که همه پسند باشد زیرا همه ی افراد تیم باید آن را بپسندند. 

ویژگی های لباس ورزشی تیمی

لباس فوتبالیست‌ها برای آنها و طرفدارانشان قابل‌احترام و با اهمیت است. فرقی نمیکند یک تیم فوتبال چقدر محبوبیت داشته باشد. این مورد برای تیم های محلی و حتی جمعی از دوستان که برای گذراندن اوقات فراغت با هم فوتبال بازی میکنند و برای خود لباسی طراحی کرده اند هم صدق میکند. و همین موضوع تولید لباس فوتبال و چاپ لباس فوتبال را تبدیل به صنعتی بسیار پر سود گرده است.

 • پیراهن فوتبال

پیراهن رسمی که لباس فوتبال را تشکیل می‌دهد، آستین‌های کوتاه دارد، باید شماره بازیکن، نشان باشگاه، نام و نشان اسپانسر (در صورت وجود) و نشان مدرسه و غیره در صورت نیاز، مشخص شود. شماره پیراهن به بازیکن اختصاص داده می شود و از نظر تئوری اهمیت خاصی ندارد.

اگرچه در طول سال ها، تصادفاتی را می توان مشاهده کرد که در آن برخی از بهترین بازیکنان اغلب پیراهن هایی با شماره های ۷ (بکهام، رونالدو، ویلا، ریبری)، ۹ دارند  و ۱۰ (اسطوره هایی مانند مارادونا، پله و دینا) جای تعجب نیست که کودکان نیز با علاقه ای که به بازیکنان دارند بخواهند شماره خود را از آن ها تقلید کنند.

همانطور که می دانید، یکی از عناصر مهم پیراهن که یک لباس فوتبال را تشکیل می دهد، ساختار آن و نوع پارچه ای است که از آن ساخته شده است. در این مورد، تنفس راحت بسیار مهم است. برخی از لباس تیمی مدرسه فوتبال از پارچه کول مکس هوادار و کاربردی ساخته شده اند که با جذب رطوبت عالی مشخص می شود و به لطف ساختار چهار کاناله نخ پلی استر، گردش هوای آزاد را تضمین می کند.

 • شورت فوتبال

لباس تیمی مدرسه فوتبال همچنین از شورت هایی تشکیل شده است که حرکات را محدود نمی کند و اجازه حرکات آزادانه و خود به خود بدن را در طول بازی می دهد. مهم است که اندازه آن ها با ساختار و دور بدن کودکان شما مطابقت داشته باشد. خیلی شل یا خیلی سفت نباشد زیرا آن ها می توانند تمرین فوتبال را دشوار کنند و یا احساس راحتی در هنگام بازی را فراهم کنند.

بسیاری از مدل ‌های شلوارک، برای کودکان، با شورت‌ های مشبک داخلی راحت تقویت شده‌ اند که راحتی و عملکردی را که یک لباس فوتبال باید داشته باشد، افزایش می‌دهد. بسیاری از برندهای مطرح مانند نایکی و PEHA لهستانی و غیره از یک برش مشابه در قسمت پایین شورت فوتبال استفاده می کنند، یعنی یک ساق پهن تر و یک قسمت الاستیک که به خوبی به باسن می چسبد.

هنگام انتخاب شلوارک، ارزش دارد که بیشترین توجه را به سایز آن ها داشته باشید. در حالی که یک پیراهن فوتبال ممکن است کمی بزرگتر باشد، شورت فقط باید کاملا متناسب با بدن کودک شما باشد. یکی دیگر از جنبه های قابل توجه ، ظاهر و قیمت آن ها است.

 

 • جوراب فوتبال

جوراب ها جز جدایی ناپذیر کمد لباس هستند که بدون آن یک لباس فوتبال کامل نخواهد بود. جوراب های فوتبال در دو نسخه برای کودکان و بزرگسالان موجود است. معمولا ساق ها دارای یک برش آناتومیک هستند که کاملا با پا سازگار است. ترکیبی از موادی که جوراب ها از آن ساخته شده اند از سایش پا حتی در هنگام فعالیت زیاد در زمین جلوگیری می کند.

ساق ها همچنین دارای یک کاف راحت و بدون فشار در قسمت بالایی و نزدیک ساق پا هستند که از سر خوردن آن ها جلوگیری می کند و محافظ ها را در جای خود نگه می دارد. ساق بچه گانه ساختاری مشابه دارد و در چندین رنگ نیز موجود است که می تواند انتخاب مناسبی برای لباس تیمی مدرسه فوتبال باشد.

 • گتر و محافظ های مخصوص

بازیکنان حاضر در زمین همچنین باید به جوراب و محافظ هایی مجهز باشند که برای محافظت از پا ها و ساق پا در برابر ساییدگی و همچنین آسیب های جدی تر مانند ترک و شکستگی طراحی شده اند. جوراب‌ های مدرن دارای سر آستین ‌های الاستیکی هستند که آن ‌ها را همیشه در زمین نگه می‌دارد.

محافظ های ساخته شده از مواد جامد در زیر ساق ها قرار می گیرند که از بازیکن محافظت می کنند و آزادی حرکت بازیکن را محدود نمی کنند. علاوه بر این، دروازه بان باید به دستکش هایی مجهز باشد که هنگام گرفتن توپ، از دست به خوبی محافظت کند.

 • علامت گذاری کیت فوتبال

صرف نظر از برش انتخاب شده، لباس تیمی مدرسه فوتبال باید به طور مناسب علامت گذاری شوند. در آیین نامه آمده است که پیراهن باید دارای شماره بازیکن به صورت بزرگ در پشت و یک عدد کوچکتر در جلو، ترجیحا دور سینه باشد. تیشرت باید شامل نام تیم، مدرسه یا باشگاه فوتبال باشد.

راهنمای خرید لباس ورزشی تیمی

 • چاپ بادوام و با کیفیت

هر گونه چاپ روی لباس تیمی مدرسه فوتبال باید بادوام و واضح باشد تا شناسایی بازیکن مشکلی نداشته باشد حتی اگر تیشرت در طول بازی تا حدی کثیف شود. به همین دلیل می توان گفت بهترین تکنیک، چاپ سابلیمیشن است. این شامل استفاده از جوهر روی الیاف پارچه است که پس از خشک شدن به بخشی جدایی ناپذیر از تیشرت تبدیل می شود و خاصیت ارتجاعی آن را محدود نمی کند.

سابلیمیشن اجازه می دهد تا رنگ های واضح و لبه های تیز در گرافیک وجود نداشته باشد، حتی اگر دارای تعداد زیادی رنگ در آن استفاده شده باشند. کیت فوتبالی که به این شکل علامت گذاری شده است تاثیر منفی بر عمر تیشرت نخواهد داشت و چاپ آن به هیچ وجه ترک نمی خورد و از مواد جدا نمی شود.

 • زیبایی و راحتی

لباس تیمی مدرسه فوتبال که به درستی انتخاب شده اند به بازیکنان این امکان را می دهد که در طول بازی های ورزشی احساس راحتی کنند. از نظر زیبایی ظاهری، زیبا و جذاب به نظر می رسند و می توانید برای مدت طولانی بدون نیاز به تعویض آن ها، از آنها استفاده کنید. در هر صورت، ارزش این را دارد که تیم لباس های یدکی تیم فوتبال را در اختیار داشته باشد.

اگر پیراهن یا شورت شما در طول یک مبارزه شدید برای توپ در زمین آسیب دیده باشد، ممکن است لازم شود. به این ترتیب هیچ یک از بازیکنان نگران حذف شدن از بازی نخواهند بود و کل تیم می توانند روی کسب بهترین نتیجه ورزشی ممکن تمرکز کنند.

برای برخی، کیت فوتبال به معنای تیشرت و شورت فوتبال است، در حالی که برای برخی دیگر، ترکیب آن ها با جوراب فوتبال تکمیل می شود . قبل از ثبت سفارش، مطمئن شوید که چه چیزی در مجموعه کامل فوتبال گنجانده شده است. اکثر تولید کنندگان اطلاعاتی در مورد پیشنهاد کامل خود ارائه می دهند، اما شما باید مراقب باشید و توجه داشته باشید که آیا جوراب فوتبال در سفارش شما گنجانده شده است یا خیر.

چرا که می تواند بر روی قیمت نهایی تاثیر داشته باشد.

قیمت یکی از رایج ترین چالش ها هنگام جستجوی لباس ورزشی برای تیم فوتبال مدرسه است. از یک سو بهتر است که به کیفیت، دوام و حداکثر شخصی سازی اهمیت دهید، اما از سوی دیگر، بودجه بیش از حد به صورت مداوم، مشکلات پیدا کردن حامی یا نیاز به سازماندهی مشارکت در بین والدین مانع این کار می شود. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه این مشکل را مدیریت کنیم.

یکی از بهترین راه حل ها کنار گذاشتن برند های معروف و نام آشنا است. اغلب، شرکت های جدیدی که به تازگی وارد بازار می شوند و لباس های حرفه ای تولید می کنند، مواد بسیار با کیفیت تر و قیمت های پایین تری را به ما ارائه می دهند. علاوه بر این، تولید کنندگان جدید و کوچکتری وجود دارند که لباس تیمی مدرسه فوتبال را برای کودکان ارائه می دهند آن ها می توانند تا حد زیادی با شرایط شما سازگار شوند.

یاسر عطارباشی بازدید : 84 دوشنبه 20 آذر 1402 زمان : 8:41 نظرات (0)

چنین روزی 124 سال پیش، باشگاه بارسلونا توسط خوان گامپر در سال 1899 تاسیس شد.
باشگاهی که برای مردم ایالت کاتالونیا فراتر از یک باشگاه ورزشی شد و در طول سال‌ها به پایگاه و نماد این منطقه تبدیل شده است.

کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی کشور اسپانیا و مجاور با جنوب فرانسه است که به زبان کاتالانی صحبت می‌کنند.

یاسر عطارباشی بازدید : 159 جمعه 10 آذر 1402 زمان : 19:10 نظرات (0)

در کلاسیکر (به آلمانی: Der Klassiker "dɛr klassɪkɛr")، یا رقابت بزرگ، سنتی و دیرینه فوتبال آلمان اشاره به رویارویی میان دو تیم بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند دارد. البته بعضی از رسانه‌ها علاقه دارند از این رویارویی بنام کلاسیکو آلمان نام ببرند. همان دربی دو تیم بایرن مونیخ و دورتموند در آلمان به درکلاسیکر مشهور است. در ادامه قصد داریم برخی از مهمترین آمار دربی درکلاسیکر را بررسی کنیم.

یاسر عطارباشی بازدید : 99 جمعه 10 آذر 1402 زمان : 18:55 نظرات (0)

واردات تجهیزات پزشکی برای درمانگاه ها به چه صورتی است؟ واردات تجهیزات پزشکی یکی از مهم ترین محصولات برای واردات به کشور می باشد زیرا تامین کننده جان افراد است! همانطور که می دانید ممکن است بسیاری از افراد به دلیل نبود امکانات پزشکی درمان نشوند پس کار واردات تجهیزات پزشکی یکی از مهم ترین کارها در حوزه ی پزشکی و سلامت می باشد. 

صفر تا صد واردات تجهیزات پزشکی

نوسازی و گسترش تجهیزات پزشکی جهت  افزایش کیفیت زندگی افراد جامعه بسیار مهم است. واردات تجهیزات پزشکی از چین یکی از راهکارهای جدی و مهم در جهت نوسازی و گسترش تجهیزات پزشکی محسوب می شود. بنابراین واردات تجهیزات پزشکی از چین نه تنها  از جنبه سوداوری برای بازرگانان اهمیت دارد بلکه از جنبه افزایش کیفیت زندگی و سلامت افراد نیز بسیار مهم است. از طریق تجهیزات پزشکی بروز و جدید، تشخیص و درمان بیماری ها بسیار راحت تر صورت می گیرد.  از این رو ادارات و مسئولین در حوزه  واردات نگاه ویژه و خاصی به واردات تجهیزات پزشکی از چین می کنند. 

واردات تجهیزات پزشکی در دهه‌های گذشته نقش بسیار مهمی در بهبود سطح خدمات بهداشتی و درمانی کشور داشته است. با توجه به پیشرفت‌های علمی و فناوری در حوزه پزشکی، نیاز به تجهیزات پزشکی مدرن و پیشرفته برای تشخیص، درمان و مراقبت از بیماران افزایش یافته است.

مراحل واردات لوازم پزشکی به طور خلاصه در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 1. اخذ مجوز واردات تجهیزات پزشکی
 2. اخذ مجوز واردات و صادرات از سامانه جامع تجارت ایران (ntsw)
 3. داشتن تمامی مدارک لازم برای اخذ مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی
 4. داشتن مدارک مثبت ثبت شرکت در صورتی شرکت تجاری هستید
 5. دریافت کد IRC
 6. تعیین ناظر فنی یا همان مدیر فنی تأیید شده توسط کمیته تجهیزات پزشکی
 7. همخوانی کامل مستندات ارائه شده با کالای وارداتی
 8. پرداخت هزینه‌های مربوط به واردات لوازم پزشکی

برخورداری از کد IRC که شناسه یکتای کالای سلامت‌محور یا شماره شناسه مشترک برای محصولات دارویی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی می‌باشد مستلزم پشت سر گذاشتن مراحل گرفتن تأییدیه اداره تجهیزات پزشکی از طرف واردکننده تجهیزات پزشکی است که کاری دشوار و زمان‌بر است. در واقع بدون اخذ این کد امکان وارد کردن هیچ کالای پزشکی و سلامت محور به کشور وجود ندارد. چنانچه اطلاعاتی اشتباه در این زمینه به افراد داده شود و یا پیگیری به‌موقع از طرف کارشناسان در این زمینه انجام نشود، یک انتخاب نادرست می‌تواند سبب طولانی تر شدن روند تأیید شده و دست‌یافتن به کد IRC را پیچیده‌تر کند.

راهنمای کامل واردات تجهیزات پزشکی

انواع واردات تجهیزات پزشکی درمانگاه ها

1.تجهیزات دندانپزشکی

مانند دوربین داخلی برای دهان، نگاتسکوپ، سنسورهای RVG، اولتراسونیک، دستگاه جرم گیری، انواع فرز، دستگاه رادیوگرافی، قیچی دندانپزشکی، تجهیزات رادیولوژی دهان، اسکنر فسفرپلیت، کورت های جراحی، هت چت و… .

2.ابزارهای جراحی عمومی

از جمله چاقوهای جراحی، نخ بخیه، چسب برش جراحی، استپلر لاپاراسکوپی، انواع سیستم های درناژ، تیشواکسپندر و… .

3.تجهیزات ارتوپدی، سی تی اسکن، تصویربرداری، فیزیوتراپی

4.تجهیزات عمومی بیمارستانی و پزشکی

مانند تخت بیمارستانی، برانکارد، دستگاه فور، صندلی تابوره، پاراوان، رنه فرم، دستگاه اتوکلاو و… .

5.تجهیزات درمان و بستری اطفال

مانند تخت وارمر، بیلی روبین چک، فتوتراپی، اکسی هود و انکوباتور.

6.تجهیزات آزمایشگاهی

مانند ترازوی آزمایشگاهی، چراغ بونزن، سانتریفیوژ، میکروسکوپ، مثلث نسوز و سه پایه، قیف آزمایشگاهی، ترموتر، بشر، بورت، لوله های آزمایش و… .

7.تجهیزات جراحی و اتاق عمل

از جمله دستگاه سی آر ام، اکسیژن ساز، ماشین بیهوشی، ساکشن جراحی، ابزار جراحی، تیغ میکروتوم، سوزن بیوپسی، چراغ سیالیتیک، الکتروکوتر، سوزن اسپاینال و… .

8.تجهیزات پوست، مو و زیبایی

مانند دستگاه میکرودرم، دستگاه لیزر مو، آر اف فرکشنال، دستگاه کیوسوییچ، دستگاه پلاسما، هیدرودرم ابریژن، دستگاه هایفو و… .

برای ترخیص تجهیزات پزشکی وارداتی از گمرک، مدارک دیگری نیز باید موجود باشند که برخی از آنها عبارتند از:

 • کد تعرفه گمرکی
 • برگه ثبت سفارش واردات کالا
 • پرفورما یا پیش فاکتور
 • کارت بازرگانی
 • پکینگ لیست
 • اسناد حمل و نقل کالا از کشور مبدا تا ایران
 • ترخیصیه
 • اسناد پرداخت بانکی

لیست تجهیزات پزشکی اولیه درمانگاه

 •  اتوکلاو
 • AED ( دفیبریلاتور خارجی خودکار )
 • دستگاه سنجش شنوایی / تیمپانومتر
 • تجهیزات تشخیص عمومی ( فشارسنج، دماسنج، پالس اکسیمتر، استتوسکوپ، اتوسکوپ، لارنگوسکوپ، افتالموسکوپ، و غیره )
 • نمونه برداری خون،
 • اتاق عمل، دفتر کار و اتاق انتظار مبلمان شده
 • ترازوی وزن کشی
 • لوازم برقی (مایکروویو، توستر، قهوه ساز، یخچال / یخچال و فریزر و غیره)
 • انبار قفسه بندی شده
 • سانتریفیوژ
 • ساعت
 • کولپوسکوپ
 • کامپیوتر، چاپگر و لوازم جانبی
 • تجهیزات اورژانس و لوازم (لوله های هوایی، آسیپیراتور،کپسول اکسیژن، ماسک، ماسک احیا یا آمبوبگ، و غیره)
 • دستگاه الکتروشوک و لوازم جانبی
 • چارت بینایی سنجی
 • جداول آزمون ( قدرت، پرخاشگری، پدیاتریک )
 • تجهیزات نظافتی
 • تجهیزات تشخیصی آزمایشگاهی ( سانتریفیوژ، آنالایزر ادرار / شیمییایی / گلوکز، میکروسکوپ، یخچال و فریزر نمونه، و غیره)
 • جدول های عملیاتی تجهیزات حفاظتی (دستکش، پیش بند، چشم، چهره)
 • ظروف شستشو
 • تجهیزات تخصصی (اسپیرومتر، فتال مانیتورینگ و …)
 • تجهیزات نورپردازی
 • تجهیزات فولادی ضد زنگ
 • تجهیزات هتلینگ ( تخت بستری، تخت معاینه، تک پله، پاراوان، کمد بیمار، صندلی همراه بیمار، ترالی پانسمان، ترالی دارو و … )
 • تلفن
 • تلویزیون
 • سیستم تصفیه آب
 • صندلی چرخدار
 • کیف احیا و تجهیزات جانبی آن
 • ویلچر و برانکارد برای حمل معلول / مصدوم
 • لوازم پانسمان ( باند، گاز استریل و غیر استریل، لانگار، باندهای کشی و … )
 • انواع چسب ها ( چسب ضد حساسیت، چسب لکوپلاست، چسب آنژیوکت، چسب تزریق و … )
 • محصولات ضد عفونی کننده ( بتادین، انتی سپتیک های ضد عفونی کننده دست، ضد عفونی کننده تجهیزات و سطوح )
 • لوازم تزریقات ( سرنگ، سرسوزن، ست سرم، میکروست، گارو – تورنیکت – و غیره )
 • انواع سوندها ( سوند فولی، سوند نلاتون، سوند سوپراپوبیک، سوند حالب )
 • انواع سرم ها و آمپول ها و داروها

نکات مهم واردات تجهیزات پزشکی درمانگاه ها

 • هر کالای وارداتی حتما باید دارای کد IRC باشد. در غیر این صورت، واردات آن کالا و عبور کالا از گمرک امکان پذیر نخواهد بود.
 • نکته دوم این که باید قبل از اقدام به صادرات، آیین نامه های وزارت بهداشت را بررسی کرده و از لیست کالاهای مورد نیاز کشور، اقدام به واردات کنیم. اگر کالای وارداتی ما جزو اقلام این لیست نباشد، از واردات آن جلوگیری خواهد شد و سرمایه شما به هدر خواهد رفت.
 • هر کالای وارداتی به کشور، باید در خود کشور تولیدکننده نیز به فروش برسد. این قانون برای جلوگیری از واردات محصولات بی کیفیت یا غیراستاندارد سایر کشورها وضع شده است و بدیهی است که کیفیت پایین یک کالای پزشکی، ممکن است جان یک بیمار را به خطر بیندازد.
 • تمامی کالاهای وارداتی باید دارای کلاس بندی خطر با درجه بندی های A تا D باشند.

یک شرکت واردکننده تجهیزات پزشکی باید آشنایی بسیار کاملی با ظرافت ها و قوانین واردات این نوع تجهیزات داشته باشد. با توجه به حساسیت، اهمیت بالا و نوع استفاده از تجهیزات پزشکی، قوانین بسیار سختگیرانه ای (به درستی) درباره واردات این نوع قطعات وضع شده است. هر شرکتی که قصد واردات این نوع تجهیزات را داشته باشد، باید از این قوانین آگاهی کامل داشته و البته، با قبول مسئولیت واردات تجهیزاتی که کیفیت آن ها مستقیما با جان انسان ها مرتبط است، سعی در واردات بهترین و باکیفیت ترین انواع لوازم پزشکی به کشور را داشته باشد.

یاسر عطارباشی بازدید : 83 پنجشنبه 09 آذر 1402 زمان : 15:51 نظرات (0)

نیمار بازیکن فوتبال تیم پاری سن ژرمن و تیم ملی برزیل می باشد. در این قسمت میتوانید در مورد افتخارات، جوایز و جزئیاتی از زندگی این بازیکن مشهور بیشتر بدانید.

قد نیمار جونیور ۱ متر و ۷۵ سانتی متر است و در پست مهاجم در زمین فوتبال بازی می کند.

فوتبال دوست ها می دانند که شماره پیراهن مورد علاقه وی شماره ۱۰ است. او عدد ۱۰ را یک عدد مقدس می شمارد.

این بازیکن حرفه ای در حال حاضر در تیم ملی کشور برزیل و باشگاه پاری سن ژرمن فرانسه بازی می کند.

به طور کلی نیمار از اولین سال بازی حرفه ای خود در ۱۲۴ بازی شرکت داشته و ۷۷ گل زده است.

وی دومین گل زن برتر برزیل پس از آقای پله محسوب می شود.

نیمار وقتی که در تیم ملی جوانان کشور برزیل بود، کمک شایانی به این تیم نمود.

او به قهرمانی تیم ملی جوانان برزیل در آمریکای جنوبی کمک کرد و خودش را به بهترین گلزن آن‌ جام تبدیل نمود.

نیمار جونیور در سال های ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۳ شمسی) و ۲۰۱۷ میلادی (۱۳۹۷ شمسی) برنده جایزه سومین بازیکن سال جهان (توپ طلا فیفا) شد.

او سوای این جوایز و افتخارات ملی، در دنیای خارج از فوتبال از محبوبیت بسیاری برخوردار است و مردم همیشه به او توجه زیادی نشان می دهند.

وی در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۵ شمسی) و ۲۰۱۹ (۱۳۹۷ شمسی) در مجله های فرانس به عنوان سومین ورزشکار پر درآمد جهان معرفی شد.

می توان به جرات گفت که نیمار تنها بازیکن فوتبالی است که تا حالا توانسته در جامی به نام جام لیبرتادورس و همچنین لیگ قهرمانان اروپا و لاگیا، ری هت ریک کند

بیوگرافی کامل نیمار جونیور مهاجم برزیلی و ستاره فوتبال جهان

 • نام کامل:نیمار داسیلوا سانتوس جونیور
 • تاریخ تولد:5 فوریهٔ 1992
 • ملیت:برزیل
 • پست:مهاجم
 • شماره پیراهن:10
 • تیم فعلی:پاری سن ژرمن
 • شغل پدر:بازیکن حرفه‌ ای فوتبال و عامل انگیزه او
 • اولین باشگاه فوتبال:سانتوس
یاسر عطارباشی بازدید : 125 شنبه 04 آذر 1402 زمان : 17:36 نظرات (0)

مشهد به عنوان یکی از قطب های آموزش فوتسال در کشور شناخته می شود که سالانه ، استعدادهای بسیاری در اختیار تیم ملی فوتسال کشور قرار می دهد. همچنین باشگاه های بسیاری در مشهد به صورت رسمی و غیر رسمی در حال آموزش فوتسال به بازیکنان هستند. 

در این مقاله قصد داریم برخی از برترین باشگاه های فوتسال در مشهد را بررسی کنیم.

یاسر عطارباشی بازدید : 280 پنجشنبه 02 آذر 1402 زمان : 22:42 نظرات (0)

واردات تجهیزات پزشکی به چه صورتی است؟ هزینه واردات تجهیزات پزشکی به ایران چقدر است؟ در این مقاله می خواهیم همه چیز را در مورد واردات تجهیزات پزشکی توضیح دهیم پس با ما همراه باشید. 

مراحل واردات تجهیزات پزشکی 

مراحل واردات لوازم پزشکی به طور خلاصه در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 1. اخذ مجوز واردات تجهیزات پزشکی
 2. اخذ مجوز واردات و صادرات از سامانه جامع تجارت ایران (ntsw)
 3. داشتن تمامی مدارک لازم برای اخذ مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی
 4. داشتن مدارک مثبت ثبت شرکت در صورتی شرکت تجاری هستید
 5. دریافت کد IRC
 6. تعیین ناظر فنی یا همان مدیر فنی تأیید شده توسط کمیته تجهیزات پزشکی
 7. همخوانی کامل مستندات ارائه شده با کالای وارداتی
 8. پرداخت هزینه‌های مربوط به واردات لوازم پزشکی

هزینه واردات تجهیزات پزشکی

برخی از نکات مهم این بخش را با هم خواهیم شناخت:

 • هر کالای وارداتی حتما باید دارای کد IRC باشد. در غیر این صورت، واردات آن کالا و عبور کالا از گمرک امکان پذیر نخواهد بود.
 • نکته دوم این که باید قبل از اقدام به صادرات، آیین نامه های وزارت بهداشت را بررسی کرده و از لیست کالاهای مورد نیاز کشور، اقدام به واردات کنیم. اگر کالای وارداتی ما جزو اقلام این لیست نباشد، از واردات آن جلوگیری خواهد شد و سرمایه شما به هدر خواهد رفت.
 • هر کالای وارداتی به کشور، باید در خود کشور تولیدکننده نیز به فروش برسد. این قانون برای جلوگیری از واردات محصولات بی کیفیت یا غیراستاندارد سایر کشورها وضع شده است و بدیهی است که کیفیت پایین یک کالای پزشکی، ممکن است جان یک بیمار را به خطر بیندازد.
 • تمامی کالاهای وارداتی باید دارای کلاس بندی خطر با درجه بندی های A تا D باشند.

تجهیزات پزشکی وارداتی دارای حقوق ورودی های مختلف، از 5% تا 20% میباشند که برای هر کالا به طور جداگانه تعریف شده است. برای مثال، تعرفه گمرکی دستگاه ضربان قلب دارای حقوق ورودی 5% است؛ در حالی که حقوق ورودی دستگاه مانیتور علائم حیاتی 20% و حقوق ورودی دستگاه ساکشن پزشکی، 15% میباشد. تعرفه وارداتی لوازم پزشکی عدد مشخصی برای همه اقلام نیست و هر کالا، کد تعرفه گمرکی خاص خود را دارد که با توجه به آن کد، تعرفه گمرکی کالای مورد نظر تعیین میشود. تعرفه گمرکی اکثر اقلام پزشکی ذیل ردیف 9018 تعریف شده است و برخی دیگر از این اقلام نیز دارای کدهای متفاوت، از 9019 تا 9027 هستند.

با توجه به این که تجهیزات پزشکی بسیار در کشورمان مورد نیاز هستند، سود واردت آن ها نیز می تواند عدد قابل توجهی باشد. البته برای افزایش سود واردات این نوع تجهیزات، نیاز است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تخمین هزینه های واردات به طور کامل
 • انتخاب کشور فروشنده تجهیزات پزشکی به بهترین شکل
 • انتخاب بهینه ترین روش حمل و نقل
 • ترخیص سریع کالاها از گمرک
 • انتخاب به موقع بازار داخلی
 • تعیین قیمت های فروش
 • هزینه های بازرسی کیفی و بازرسی کالا
 • هزینه های حمل و نقل، باربری و انبارداری
 • هزینه های سود بازرگانی و حقوق ورودی کالا که در تعرفه گمرکی کالا اعمال میشود
 • هزینه های گمرکی کالا که میتواند شامل موارد مختلفی باشد. برای مثال، اگر حمل و نقل به صورت دریایی انجام شده باشد، هزینه صدور ترخیصیه کشتیرانی نیز به آن بخش اضافه خواهد شد. اگر کالا به آزمایشگاه احتیاج داشته باشد، هزینه آزمایشگاه نیز منظور میشود. سایر هزینه های گمرکی، مشابه ترخیص انواع دیگر کالا از گمرک است.

انواع تجهیزات پزشکی

۱.تجهیزات کامل در زمینه دندانپزشکی

دندانپزشکی یکی از گرایش پرطرفدار در ایران محسوب می‌شود و روزانه تعداد قابل توجهی بیمار از امکانات آن استفاده می‌کنند. اغلب ابزارهای کاربردی این علم وارد ایران می‌شوند که در ادامه به‌دلیل بالا بودن تعداد این تجهیزات تنها به برخی از آن‌ها به‌صورت موردی اشاره شده است:

 • کاویترون
 • تجهیزات رادیولوژی دهان
 • هت چت
 • دستگاه پک
 • دوربین داخلی برای دهان
 • سنسورهای RVG
 • دستگاه آب مقطر ساز
 • نگاتسکوپ
 • اسکنر فسفرپلیت
 • کورت‌های جراحی
 • الکتروسرجری
 • انواع قیچی داندانپزشکی
 • انواع چیزل
 • انواع دستگاه رادیوگرافی
 • اتوکلاو
 • پیزوسرجری
 • پروب پیودنتال
 • اولتراسونیک
 • اتوکلاو با ظرفیت‌‌های ۱۵ تا ۲۵ لیتر
 • رادیوگرافی‌های دیواری، پایه‌دار و پرتابل
 • اپکس روتاری در نمونه‌های بی سیم و سیم‌دار
 • تاریک خانه
 • نگاتسکوپ
 • اسکنر فسفرپلیت
 • انواع فرز
 • مینی یونیت
 • اپکس فایندر
 • ساکشن‌های جراحی مرکزی و برقی
 • آمالگاماتورهای کپسولی، پودری و دوکاره
 • دستگاه جرم‌‌گیری
 • فورسپس‌ها

۲.دستگاه ها و ابزارهای جراحی عمومی

بخش قابل توجهی از ابزارهای جراحی عمومی هم باید از کشورهای دیگر وارد کشور شوند که با برخی از آن‌ها در ادامه آشنا می‌شوید:

 • استپلر حلقوی برای جراحی باز
 • استپلر لاپاراسکوپی
 • تیشواکسپندر
 • چسب برای برش جراحی
 • انواع ژل و فیلم‌های جلوگیری از چسبندگی پس از جراحی
 • انواع سیستم‌های درناژ
 • کارتریج استپلر لاپراسکوپی موم استخوان
 • نخ‌های قابل استفاده در بخیه
 • مواد بازسازی برای بافت
 • هندل استپلر
 • مش و وسیله‌های تثبیت کننده
 • ست ابزار جایگذاری برای ست تزریق
 • چاقوهای جراحی

۳.انواع تجهیزات ارتوپدی، تصویربرداری، سی تی اسکن، فیزیوتراپی و انواع تجهیزات در زمینه قلب و غروق

این تجهیزات استفاده‌های زیادی در کشور و بخش پزشکی دارد.

۴.تجهیزات عمومی پزشکی

برخی از تجهیزات عمومی پزشکی وارداتی توسط شرکت‌های تجاری متعددی خریداری و به داخل کشور وارد می‌شوند. این موارد جزو مهم‌ترین تجهیزات پزشکی هستند که به‌وفور سفارش داده می‌شوند. از جمله این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه فور
 • دستگاه اتوکلاو
 • تخت بیمار
 • صندلی تابوره
 • میز ترالی
 • رنه فرم
 • برانکارد
 • پاراوان

۵.تجهیزات و ابزارهای مرتبط با اطفال و نوزادان

تجهیزات مرتبط با درمان و بستری نوزادان و اطفال از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی به‌شمار می‌روند که نیازمند بررسی و بهینه‌سازی روز افزون هستند. از آنجا که در سال‌های گذشته به‌دلیل تحریم‌ها امکان تهیه و ساخت این ابزارها کم شده است، اغلب شرکت‌های سازنده به واردات آن‌ها از کشورهای دیگر روی آورده‌اند. در این میان از پرکاربردترین و مهم‌ترین ابزارها و تجهیزات پزشکی وارداتی برای نوزادان و اطفال می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

 • اکسی هود
 • تخت وارمر
 • انکوباتور
 • بیلی روبین چک
 • فتوتراپی

۶.تجهیزات آزمایشگاهی

بسیاری از آزمایشگاه‌های کشور نیاز مبرم به ابزارهای به‌روز و خاص جهت تعیین و تشخیص انواع بیماری و ویروس دارند. برخی از این تجهیزات از خارج از ایران وارد می‌شوند که در ادامه به چند نمونه آن‌ها اشاره می‌شود:

 • بشر
 • لوله‌های آزمایش
 • ترموتر
 • بورت
 • قیف آزمایشگاهی
 • سانتریقیوژ
 • دسیکاتور
 • اسپاتول
 • انکوباتور آزمایشگاهی
 • انبر
 • پی ست
 • ترازوی آزمایشگاهی
 • چراغ بونزن
 • مثلث نسوز و سه پایه
 • شیشه آلات آزمایشگاهی
 • میکروسکوپ

یاسر عطارباشی بازدید : 123 سه شنبه 30 آبان 1402 زمان : 11:10 نظرات (0)

بیوگرافی کیلین امباپه Kylian Mbappé ، افتخارات ، جام های کسب شده ، دوران بازی در باشگاه های مختلف و زندگی شخصی این بازیکن در ادامه برای شما عزیزان قرار داده شده است.

سبک بازی امباپه

با توجه به سرعت بالا و مهارت تکنیکی فوق العاده امباپه ، این بازیکن توانایی عبور از هر دفاعی با هر درجه سختی را دارد. در صورتی که مربیان حریف ، فضای مناسبی به این بازیکن برای استارت ها و استفاده از سرعت او قرار دهند ، احتمالا نتیجه بازی را از دست خواهند داد. 

امباپه در عین بهره گیری از سرعت بالا ، توانمندی شوت های خطرناک ، استفاده از سرزنی و مهارت های تکنیکی فوق العاده ای دارد.

ضعف امباپه

متاسفانه کیلیان امباپه نتوانسته در رده باشگاهی به افتخارات زیادی دست پیدا کند و اگر می توانست قید پول را بزند و به تیم های مطرح اروپایی منتقل شود مسلم است که می تواند خود را به افتخارات بزرگی برساند. البته هنوز امباپه سن زیادی ندارد و می تواند در ادامه تصمیم های بزرگ تری برای خود بگیرد.

یاسر عطارباشی بازدید : 151 چهارشنبه 24 آبان 1402 زمان : 17:43 نظرات (0)

در این مقاله قصد داریم به بررسی دستاوردها و رکوردهای برترین دروازه بان های تاریخ فوتبال بپردازیم.

این لیست با کمک چند نفر دیگر از کاربران قدیمی سایت جمع آوری شده است(هرکس لیست 20 نفره خود را ارائه می دهد). بازیکنان این لیست همگی بیشتر از یک بار نامشان آورده شده است. و در پایان بازیکنانی که تنها یک بار نامشان برده شده است آورده می شود.

بهترین دروازه بانان جهان در برهه زمانی سال های 1987 تا 2020 از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال انتخاب شدند و جانلوییجی بوفون در صدر لیست قرار گرفت.

به گزارش خوبو و به نقل از IFFHS، جانلوییجی بوفون که از سال 1995 تاکنون در سطح اول حرفه ای حضور دارد و پنج بار نیز به عنوان بهترین دروازه بان سال انتخاب شده، بهترین دروازه بان جهان در بازه زمانی سال های 1987 تا 2020 است. بوفون با 97 امتیاز بیشتر نسبت به ایکر کاسیاس دروازه بان سابق تیم ملی اسپانیا در صدر لیست قرار دارد.

این لیست بر اساس امتیازاتی که دروازه بانان از سال 1987 تاکنون دریافت کرده اند، تهیه شده بدین شرح که 20 دروازه بان برتر هر سال به ترتیب 20 تا یک امتیاز دریافت کرده و در پایان مجموع امتیازات آن ها محاسبه شده و دروازه بانان به ترتیب رده بندی می شوند.

در میان 50 دروازه بان برتر، نام 37 دروازه بان اروپایی، 10 دروازه بان آمریکای جنوبی و 3 دروازه بان کونکاکاف دیده می شود. اسپانیا و آلمان با 6 نماینده و ایتالیا و برزیل با 5 نماینده، بیشترین دروازه بان را در این لیست دارند.

گران‌ترین دروازه‌بان جهان 

جدول رده‌بندی ارزشمندترین دروازه‌بانان جهان به این شکل است:

۱- دیوگو کاستا | پورتو: ۴۵ میلیون یورو
۲- دوناروما | پی‌اس‌جی: ۴۰ میلیون یورو
۳- کوبل | دورتموند: ۴۰ میلیون یورو
۴- ادرسون | منچستر سیتی: ۴۰ میلیون یورو
۵- اونانا | منچستر یونایتد: ۴۰ میلیون یورو
۶- مایک مانیان | میلان: ۴۰ میلیون یورو
۷- مامارداشویلی | والنسیا: ۳۵ میلیون یورو
۸- ویکاریو | تاتنهام: ۳۵ میلیون یورو
۹- داوید رایا | آرسنال: ۳۵ میلیون یورو
۱۰- آلیسون بکر | لیورپول: ۳۵ میلیون یورو

لیست بهترین دروازه بانان جهان بین سال های 1987 تا 2020

# نام دروازه بان ملیت امتیاز
1 جانلوییجی بوفون ایتالیا 357
2 ایکر کاسیاس اسپانیا 260
3 پتر چک جمهوری چک 218
4 ادوین فن در سار هلند 201
5 مانوئل نویر آلمان 200
6 پیتر اشمایکل دانمارک 179
7 اولیور کان آلمان 162
8 خوزه لوییس چیلاورت پاراگوئه 146
9 والتر زنگا ایتالیا 132
10 آندونی زوبی زارتا اسپانیا 132
11 تیبو کورتوا بلژیک 130
12 کلودیو تافارل برزیل 130
13 میشل پرودوم بلژیک 124
14 فابین بارتز فرانسه 115
15 دیوید سیمن انگلیس 114
16 ویکتور والدز اسپانیا 113
17 هوگو لوریس فرانسه 112
18 نلسون دیدا برزیل 109
19 ویتور بایا پرتغال 94
20 کیلور ناواس کاستاریکا 93
21 جانلوکا پالیوکا ایتالیا 90
22 یان اوبلاک اسلوونی 85
23 فرانچسکو تولدو ایتالیا 82
24 ینس لمن آلمان 81
25 مارک آندره تراشتگن آلمان 78
26 ژولیو سزار برزیل 76
27 داوید دخیا اسپانیا 75
28 بودو ایگنر آلمان 71
28 یوهان فرن بروکلین هلند 71
30 روبرتو کارلوس آبوندانزیری آرژانتین 68
31 سرخیو گوئه گوچه آ آرژانتین 66
32 آلیسون بکر برزیل 64
32 آندریاس کوپکه آلمان 64
34 خورخه کامپوس مکزیک 62
34 پیتر شیلتون انگلیس 62
36 توماس راولی سوئد 61
37 رینات داسایف روسیه 57
38 آنجلو پروتزی ایتالیا 56
38 نویل سوتال ولز 56
40 پپه رینا اسپانیا 54
41 روجریو سنی برزیل 53
42 سانتیاگو کانیزارس اسپانیا 51
42 کلودیو براوو شیلی 51
44 ژان ماری فاف بلژیک 49
44 سمیر هاندانوویچ اسلوونی 49
46 یرزی دودک لهستان 48
47 ایگور آکینفیف روسیه 47
48 اسکار ادواردو کوردوبا کلمبیا 38
48 برنارد لاما فرانسه 38
48 گیرمو اوچوا مکزیک 38

لیست بهترین دروازه بان قاره های مختلف بین سال های 1987 تا 2020

قاره بهترین دروازه بان ملیت
اروپا جانلوییجی بوفون ایتالیا
آمریکای جنوبی خوزه لوییس چیلاورت پاراگوئه
کونکاکاف کیلور ناواس کاستاریکا
آفریقا وینسنت انیاما نیجریه
آسیا محمد الدعایه عربستان
اقیانوسیه مارک بوسنیچ استرالیا

یاسر عطارباشی بازدید : 129 چهارشنبه 24 آبان 1402 زمان : 17:27 نظرات (0)

در این مقاله قصد داریم به اطلاعات مهمی راجب لیگ برتر انگلستان پریمیر لیگ بپردازیم. همچنین یک مستند جذاب راجب لیگ برتر یا پریمیر لیگ را معرفی کنیم.

یاسر عطارباشی بازدید : 172 دوشنبه 22 آبان 1402 زمان : 19:38 نظرات (0)

بهترین صندلی پله دست دوم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ به طور کلی صندلی پله پیما کار شما را در عبور و مرور از پله ها راحت می کند. اگر خانه ی شما دارای پله های زیادی است و آسانسور ندارید می توانید به راحتی از صندلی پله استفاده کنید.

معرفی بهترین صندلی پله دست دوم

میزان تمیزی دستگاه

مهم ترین کاری که در خرید پله پیما دست دوم  stair chair باید انجام دهید، دقت در میزان تمیزی دستگاه است. در مرحله اول نیاز هست بررسی کنید که مصرف کننده دستگاه تا چه حواسش به دستگاه بود و سرویس های دوره ای دستگاه را انجام می داده . شما می توانید از تمیز بودن ریل و صندلی و کارکرد نرم دستگاه ، تا حدی میزان تمیزی پله پیما دست دوم را بررسی کنید.

میزان کارکرد دستگاه

ممکن است دستگاه پله پیما دست دوم برای چند سال استفاده نشده باشد که احتمالا باطری های دستگاه از کار افتاده ( فقط برای پله پیما خارجی ) و نیاز به تعویض دارد. در این صورت میزان کارکرد دستگاه به درستی قابل تشخیص نیست. البته در برخی موارد مشتری حساسیت کافی در نگهداری دستگاه را بخرج داده و به همین دلیل میزان کارکرد دستگاه به درستی قابل تشخیص نیست. سیستم های پله پیما خارجی عموما در صورت استفاده مناسب می توانند تا سالیان سال مورد استفاده قرار بگیرند.

نوع دستگاه

بهتر است نوع دستگاه را به دقت بررسی کنید. پله پیما برای مسیر مستقیم هست یا مسیر پیچشی یا مناسب برای فضای باز یا فضای داخلی

به صورت کلی چیزی را باید خریداری کنید که مناسب مکان مورد نظر شما باشید. یعنی اگر پله های شما چرخشی است به دنبال پله پیمای مستقیم نباشید! 

برند پله پیما

بسیاری از برندهای مطرح اروپایی مثل اکورن ، تیسن کروپ ، استانا می توانند بهترین انتخاب خرید پله پیما دست دوم باشند. در صورت انتخاب برندهای ایرانی سعی کنید از برندهای باسابقه ای مثل پله پیما کوشا استفاده کنید که خدمات و پشتیبانی آن ها ارائه شود. در این صورت می توانید از قطعات یدکی بهره بگیرید.

قیمت دستگاه

دقت کنید که هنگام خرید پله پیما دست دوم ، حتما از قیمت پله پیما نو و فابریک مطلع شوید تا قیمت گزاری مناسبی برای خرید پله پیما دست دوم داشته باشید.

ایرانی یا خارجی بودن پله پیما

تقریبا تمامی پله پیماهای خارجی با استفاده از باطری عمل می کنند و این خود می تواند معیاری جهت تشخیص پله پیما خارجی باشد. البته نمی توان تنها به این موضوع اکتفا کرد و باید نسبت به مشخصات فنی و یا بررسی قطعات داخلی دستگاه در خصوص تشخیص ایرانی یا خارجی بودن دستگاه اقدام کرد.

خرید صندلی پله دست دوم

ایمنی دستگاه 

در هنگام خرید پله پیما دست دوم به ایمنی دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید. این صندلی باید مناسب افراد معلول و سالمند باشد و به سلامتی آن ها صدمه ای وارد نکند. 

راحتی در استفاده

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در خرید پله پیما دست دوم باید به آن توجه کنید تست و استفاده ی آن می باشد. باید در آن احساس راحتی کامل کنید. 

بی سر و صدا بودن

تا حد امکان بدنبال پله پیما ای باشید که سر و صدای آن کم باشد تا ایجاد مزاحمت نکند. 

میزان بودجه شما

یکی دیگر از مهم ترین نکات میزان بودجه شما می باشد. قبل از اینکه مدل خاصی را انتخاب نمایید حتما هزینه آن را بپرسید و بر اساس مقدار بودجه بهترین مدل را انتخاب نمایید.

یکی از کارهای سخت و طاقت‌فرسا برای سالمندان، افراد ناتوان و کم‌توان، بالا و پایین رفتن از پله‌های خانه یا آپارتمان محل زندگی‌شان است. این موضوع می‎تواند برای گروه حساس امری خطرناک باشد و آسیب جدی به آن‌ها وارد کند. در واقع آپارتمان نشینی این معضل را از قبل مهم‌تر و بزرگ‌تر هم کرده است.

علاوه بر این ها فشار زیادی روی افرادی که معلولین را حمل می کنند وارد می شود و ممکن است در آینده دچار دیسک کمر شوند.

خرید صندلی پله رو برای افرادی که مشکلاتی از قبیل زانو درد، کمر درد، پادرد و مشکلات حرکتی به دلیل کهولت سن، بروز آسیب یا یک بیماری خاص دارند می‌تواند زندگی آن‌ها را خیلی از پیش ساده‌تر کند.

اما بهترین صندلی پله چیست؟ 

با این­که میان صندلی­های پله رو در ساختار و مدل تفاوت­هایی وجود دارد اما می­توان گفت که کارکرد آن­ها چندان دشوار نیست و همگی ایمن هستند. همه این مدل­ها کلیدی دارند که به­وسیله آن حرکتشان کنترل می­شود. هنگامی که کاربر کلید را فشار می­دهد و نگه می­دارد، صندلی پله رو به سمت بالا یا پایین حرکت می­کند. هنگامی که صندلی به انتهای مسیر خود رسید، به‌صورت اتوماتیک خاموش می­شود و صدای بوق نشانگر حرکت و ایستادن آن است. اگر در هر نقطه­ای از مسیر دستتان را از روی دکمه بردارید، صندلی پله رو در همان حالت می­ایستد. برخی از صندلی­ها دارای کمربند ایمنی نیز هستند ولی این ویژگی مشمول همه صندلی­ها نیست.

یاسر عطارباشی بازدید : 139 شنبه 20 آبان 1402 زمان : 9:41 نظرات (0)

تولید کننده درب و پنجره upvc چه تفاوتی با نمایندگی آن دارد؟ در این مقاله می خواهیم تولید کننده درب و پنجره upvc در مشهد را توضیح دهیم با ما همراه باشید. 

مشهد یکی از شهرهای بزرگ ایران بوده که هرسال مسافران زیادی برای زیارت امام رضا (ع) و گردش به این شهر سفر میکنند. مشهد یکی از شهرهای توریستی بوده که علاوه بر ایران ، مردم کشورهای دیگر نیز به این شهر سفر کرده و بنابراین همواره زیباسازی شهر مورد توجه شهردار و سایر مسئولان بوده است .

معرفی تولید کننده درب و پنجره upvc در مشهد

یکی از بهترین تولید کننده های درب و پنجره های upvc در مشهد، گروه تولیدی آسمان می باشد که توسط شرکت آویژه در معرفی شده است.

ما بهترین متریال را برای پروژه های ساخت درب و پنجره دوجداره شما در نظر گرفته ایم. 

پنجره دوجداره به پنجره‌ای گفته می‌شود که از دو لایه شیشه در آن استفاده شده‌است. به بیان علمی‌تر این پنجره‌ها کمترین انتقال حرارت و صدا را از خود دارند. در کشور ما پنجره‌های دوجداره با دو نوع پروفیل UPVC و آلومینیومی ساخته می‌شود که با توجه به نوع سازه می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. در شیشه‌های دوجداره از گازهای بی‌اثر مانند گاز آرگون استفاده می‌شود تا انتقال گرما و سرما از شیشه به حداقل‌ترین حالت ممکن برسد.

برخی از برترین برندهای تولیدکننده پنجره دوجداره عبارتنداز : 

 • بوتیا
 • ویتانوا
 • وین تک

از جمله برندهای معروف و باکیفیتی که آویژه در کار می کند را در بالا ذکر کردیم.

اما پروفیل ها انواع مختلف دیگری مانند ویستابست، دکتروین، هافمن و … هم دارد. 

ویژگی های درب و پنجره دوجداره در مشهد

پنجره دوجداره معمولا از دارای یک فریم اصلی است که پروفیل آن می‌تواند از جنس UPVC یا آلومینیوم باشد. شیشه‌های دوجداره که بخش اصلی این پنجره‌هاست، با قطعه‌ای به اسم مولین از هم جدا می‌شوند. فریم بازشو پنجره نیز به وسیله لولاها به فریم پنجره متصل می‌شود و با یراق اسپانیولت، دستگیره و زاماک در جای خود فیکس می‌شود.

 • بهترین عایق بندی حرارتی: یکی از دلایلی که باعث می‌شود که ما از پنجره‌های دوجداره استفاده کنیم، گرم و سرد نگه داشتن خانه در فصل‌های زمستان و تابستان است. پنجره دوجداره به دلیل ضخامت پروفیل و شیشه دولایه، کمترین حرارت را از خود عبور می‌دهند.

یکی از دلایل انتخاب سیستم دوجداره کاهش مبلغ قبوض انرژی می باشد.در واقع با اتخاذ این روش هدر رفت گرما یا سرما به دلیل عایق نبودن پنجره نخواهید داشت و مشکل شما برطرف خواهد شد.همچنین این نوع از پنجره ها عایق بندی بهتری از نظر صدا خواهند داشت و اگر در یک منطقه شلوغ زندگی میکنید نصب پنجره دوجداره به شما کمک میکند تا از آلودگی های صوتی ناشی از شلوغی جلوگیری کنید.اگر قبل از فروش به فکر کار بروی منزل خود هستید توجه داشته باشید که دوجداره کردن و تعویض پنجره های قدیمی منزل شما ارزش ملک شما را افزایش خواهد داد و خانه شما به خانه ای زیباتر و کارآمد تر تبدیل خواهد شد.توجه داشته باشید بهترین پنجره دوجداره استاندارترین آن می باشد و تمامی مزایای یک پنجره دوجداره با استاندارد بودن آن مشخص خواهد شد.

 • بهترین عایق بندی صدا: پنجره‌های دوجداره یکی از ملزومات ساختمانی در محیط‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد است. با استفاده از نوع پنجره‌ها سروصدای بیرون کمتر وارد خانه خواهد شد و این مسئله باعث آزار و اذیت شما نخواهد شد. اگر خانه ما در اطراف اتوبان‌ها و مدرسه باشد برای جلوگیری از ورود صدا و عایق‌بندی خانه بهتر است که از پنجره دوجداره به جای مدل‌های قدیمی استفاده کنیم.
 • کاهش مصرف انرژی : عایق‌بندی حرارتی خانه، باعث می‌شود که میزان انرژی کمتری از پنجره‌ها ردو‌بدل شود. بنابراین برای گرم یا سرد نگه داشتن خانه لازم نیست انرژی زیادی مصرف شود و هزینه‌های آب، برق و گاز تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
 • امنیت بالا : اگر تصمیم دارید خانه خود را در برابر سرقت ایمن کنید، پنجره‌های دوجداره به دلیل استحکام بالایی که دارند بهترین گزینه برای جایگزینی پنجره‌های قدیمی هستند. همچنین در بعضی موارد با سکوریت کردن شیشه‌های دوجداره مقاومت شیشه در برابر ضربه شدید چند برابر می‌شود.
 • زیبایی ظاهری

انتخاب براساس قیمت و عدم در نظرگرفتن کیفیت محصول موجب ایجاد مشکلاتی برای مصرف کننده ایجاد می کند که در نهایت هزینه ها و وقت صرف شده برای تعمیر یا رفع ایراد، از هزینه خرید پنجره باکیفیت بیشتر خواهد شد. مشکلاتی نظیر تغییر رنگ پروفیل، شکستگی پروفیل، تغییر شکل و افتادگی پنجره دوجداره از حالت عادی در محصولات بی کیفیت بعد از مدتی، ایجاد می شود. پروفیل های نامرغوب چینی و گاها از کشور ترکیه و سایر پروفیل های ارزان بازار، بدون تضمین توسط فروشنده های به مشتریان عرضه می شود تا قیمت نهایی آن کمتر و سودآوری برای فروشنده بیشتر باشد.

خرید پنجره دوجداره مشهد

1-پروفیل پنجره دوجداره UPVC

پروفیل UPVC پنجره دوجداره، مهمترین نقش در کیفیت و کارایی محصول نهایی خواهد داشت. هرچقدر پروفیل مصرفی مرغوب و از مواد اولیه باکیفیت تری ساخته شده باشد، در آینده مشکلات پنجره دوجداره هم کمتر می شود. شاید استفاده از پروفیل های نامرغوب یا مرغوب از لحاظ شکل ظاهری برای مصرف کننده عام، قابل تشخیص نباشد و تنها ملاک انتخاب خود را قیمت نهایی درب یا پنجره در نظر بگیرید، اما در آینده مشکلاتی گریبان گیر مصرف کننده خواهد بود که حتی باعث بیزاری فرد از پنجره دوجداره تولیدی می شود.

2– یراق آلات پنجره دوجداره 

از مهمترین عوامل کیفیت پنجره دوجداره ،استفاده از یراق آلات مرغوب در تولید آن است. زیرا یراق آلات مصرفی در نحوه عملکرد و نوع بازشوی درب یا پنجره نقش مهمی را ایفا می کند. یراق آلات پر مصرف توسط تولید کنندگان درب و پنجره دوجداره، شامل تک حالته، دوحالته، کشویی و فولکس واگنی است. برای انتخاب بهترین یراق از لحاظ کیفی، قیمت و بالاترین سطح کارایی، یراق دوحالته بهترین گزینه برای انتخاب است. علی رغم  استقبال بیشتر از پنجره دوجداره تک حالته ،استفاده از یراق آلات تک حالته، دیگر مرسوم نیست و از یراق آلات دوحالته به دلیل کارایی بیشتر استفاده می شود.

3-شیشه دوجداره 

مهمترین نقش شیشه دوجداره در ایجاد فضای عایق که مانع از ورود یا خروج صوت، انرژی و .. می شود، است و برای کارایی صحیح استفاده از شیشه دوجداره صنعتی استاندارد الزامی است. در تولید شیشه دوجداره همانند پنجره استانداردهای جهانی وجود دارد که هر تولید کننده ای ملزم به رعایت آن است.

مصرف کننده نیز میتواند با آگاهی  درمورد استانداردها و مشخصات شیشه دوجداره مناسب، معیار مناسبی برای مقایسه و انتخاب شیشه دوجداره صنعتی داشته باشد. گروه صنعتی توس وین با رعایت استانداردهای تولید، بهترین شیشه صنعتی طبق استاندارد روز دنیا را به مشتریان ارائه می دهد.

یاسر عطارباشی بازدید : 135 پنجشنبه 18 آبان 1402 زمان : 10:03 نظرات (0)

در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین پاسورهای تاریخ فوتبال بپردازیم. این پاس ها می تواند مجموعی از پاس های بازیکن در بازی های ملی و باشگاهی باشد.

یاسر عطارباشی بازدید : 418 چهارشنبه 17 آبان 1402 زمان : 19:41 نظرات (0)

در این مقاله قصد داریم به بررسی تاریخچه توپ طلای آسیا و برترین بازیکنان فوتبال و فوتسال آسیا بپردازیم. 

یاسر عطارباشی بازدید : 114 شنبه 13 آبان 1402 زمان : 11:10 نظرات (0)

خرید پنجره upvc مشهد را می توانید از شرکت آویژه در بخواهید... پنجره upvc چه ویژگی هایی دارد؟ برای خرید پنجره دوجداره به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ 

نکات خرید پنجره دوجداره 

 امروزه در طراحی و ساخت ساختمان‌ها با توجه به اهمیت مسائلی همچون انتقال صدا و مصرف انرژی‌، استفاده از مواد و اجناس موثر ، اولویت بالایی پیدا کرده است. پنجره های دوجداره UPVC را می‌توان جدیدترین نسل پنجره های دوجداره دانست که فوق العاده موثر در مصرف انرژی و انتقال الودگی پایین‌تر می‌باشد.

مزایای خرید پنجره دوجداره upvc کدام است‌؟

مزایای خرید پنجره دوجداره برای ساختمان و پروژه‌های ساختمانی بسیار زیاد است. برخی از مهمترین آن ها عبارتنداز : 

 • صرفه جویی در مصرف انرژی تا 40 درصد
 • فوق العاده سبک و وزن مناسب 
 • مقاومت بالا در برابر نورخورشید و عدم تغییر 
 • موثر در کاهش آلودگی هوای محیط داخلی 
 • قابلیت نصب و اجرای آسان و سریع 
 • مقاوم در برابر شرایط اب و هوایی مختلف 
 • استفاده از یراق با کیفیت 
 • عدم نیاز به سرویس و روغن کاری 
 • امکان ارائه طرح سفارشی و هندسی مختلف مطابق با معماری ساختمان 
 • امکان ارائه و طراحی توری و محافظ پنجره 
 • استفاده از رنگ با کیفیت و مقاوم در برابر شرایط اب و هوایی مختلف 
 • مقاوم در برابر اشتعال 
 • تمیز کاری و نظافت سریع و آسان 
 • امکان ارائه و طراحی بازشوهای مختلف و سفارشی 

خرید پنجره دوجداره

قیمت خرید پنجره upvc مشهد 

قیمت پنجره دوجداره چقدر است؟ قیمت پنجره upvc بر اساس نوسانات بازار و هزینه اولیه مواد می باشد که بر اساس دلار است. برای اینکه قیمت دقیق پنجره را بدانید همین حالا با آویژه در تماس بگیرید.

در واقع یکی از مهم ترین عواملی که برای مشتریان حائز اهمیت است، قیمت پنجره دوجداره و ارزش بهره وری آن است. استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی مزیت هایی نیز به همراه دارد، مانند کاهش هزینه ها. به این خاطر که استفاده از این نوع پنجره ها باعث کاهش هدر رفتن انرژی می شود. بنابراین به جرات می توان گفت این موضوع یکی از اصلی ترین مزیت های پنجره دوجداره یو پی وی سی به شمار می رود.

قیمت پنجره دوجداره معمولا به طور میانگین به سادگی قابل محاسبه است. اما برای رسیدن به قیمت واقعی پنجره دوجداره به طور دقیق، لازم است که ابعاد دقیق پنجره را داشته باشیم. علاوه بر این‌ تعداد بازشوها، فیکس و نوع باز شدن پنجره بر اساس تک حالته، دو حالته یا کشویی بودن، برای تشخیص قیمت دقیق پنجره، موثر است. قیمت پایه درب و پنجره دوجداره بر اساس میانگین هر مترمربع از فضای مورد نظر مشخص می‌ شود.

تعداد درب و پنجره ها

اولین فاکتوری که در بررسی قیمت ها تاثیر گذار می باشد، تعداد درب ها و پنجره هایی می باشد که قرار است نصب شوند. زیرا با تعداد بالاتر هزینه ی ساخت، ملزومات و ابزار و یراق نیز افزایش خواهد یافت.

ابعاد پنجره

اگر متراژهای درب و پنجره در یک ساختمان متفاوت باشد، باید همه ی آن ها اندازه گیری شود و هزینه ی نهایی در هر متر مربع تعیین می شود. مثلا اگر در ساختمانی مساحت کل درب و پنجره‌ های یو پی وی سی 30 متر مربع باشد، قیمت نهایی از ضرب مساحت کل در قیمت هر متر مربع مشخص می‌ شود.

جنس فریم در و پنجره

رایج ترین موادی که برای ساخت پروفیل های در و پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد، آلومینیوم و UPVC است. هر کدام از این پروفیل ها مزایا و معایب و شرایط خاص خود را دارند. به عنوان مثال می توان اشاره نمود که استفاده از پروفیل آلومینیوم برای ساخت پنجره ها از پنجره هایی که با پروفیل یو پی وی سی ساخته می شوند بسیار زیادتر می باشد، اما آلومینیوم مصرف انرژی و عایق بودن آن بسیار مناسب نمی باشد که برای حل این مشکل باید از آلومینیوم های ترمال برک استفاده کرد.

از مزایای یو پی وی سی می توان گفت که در و پنجره های ساخته شده با این نوع پروفیل بسیار محکم و مقاوم هستند و عایق حرارتی بسیار خوبی دارند. سبک بودن و هزینه کمتر نیز از مزیت های دیگر این پروفیل ها است.

خرید پنجره دوجداره مشهد

نوع پروفیل

ابعاد پروفیل معمولا به سری های ۶۰ و ۷۰ نیز تقسیم بندی می شوند. در واقع این اعداد همان عرض سطح مقطع پروفیل است که در پنجره دوجداره به کار گرفته می شود. در این صورت منظور از سری ۶۰ همان عرض سطح مقطع ۶۰ میلی متر می باشد.
هر چه سطح مقطع پروفیل بیشتر باشد، وزن پروفیل بالا بیشتر می شود و در نتیجه قیمت درب و پنجره دوجداره افزایش پیدا می کند.
لازم به ذکر است که در پنجره یو پی وی سی کشویی سری 60 یا 70 نداریم و به سری تک ریل و یا جفت ریل هستند.


پروفیل ها ار لحاظ کاربرد و شکل به چهار نوع اصلی تقسیم می شوند:

 • پروفیل فریم: بعنوان چارچوب مورد استفاده قرار می گیرند.
 • پروفیل لنگه : کاربرد آن بعنوان لنگه بازشو می باشد.
 • پروفیل مولیون: این پروفیل ها معمولا به عنوان تقسیم کننده داخلی کاربرد دارد.
 • پروفیل جانبی: در اشکال خاص درب و پنجره upvc به عنوان مکمل به کار می رود.


پروفیل‌های رنگی و لمینت‌ ها بسته به مساحتی که از رنگ برایشان استفاده شده است، قیمت‌های متفاوتی دارند.

یاسر عطارباشی بازدید : 122 پنجشنبه 11 آبان 1402 زمان : 9:57 نظرات (0)

ویژگی های نفربر پله چیست؟ برای اینکه بهترین نفربر پله را انتخاب کنید باید به یک سری نکات دقت نمایید که در ادامه خواهیم گفت.

بررسی ویژگی های نفربر پله

پارامتر ایمنی همواره یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پارامترها در انتخاب دستگاه نفربر راه پله مناسب می باشد. ایمنی نفربر راه پله توسط عوامل مختلفی تامین می شود که از طریق سنسورهای متعددی که بر روی دستگاه نصب شده تامین می گردد این سنسورها در جهت افزایش ایمنی و حفظ جان افراد استفاده کننده می باشد برخی از مهمترین سنسورهای ایمنی نفربر راه پله شامل :‌

 • سنسور کاور روی ریل که در قسمت جلویی و پشتی دستگاه نصب شده که در هنگام حرکت دستگاه بر روی ریل در صورت برخورد با جسم خارجی بر روی ریل دستگاه مانع از حرکت شده و دستگاه بلافاصله بعد از برخورد متوقف می گردد.
 • سنسور قسمت فوتر یا محل قرار گرفتن پاها که دارای سه عدد سنسور مجزا می باشد که در صورتی که جسمی از کنار یا از قسمت زیرین به قسمت فوتر دستگاه برخورد کند دستگاه بلافاصله متوقف می گردد

خرید نفربر پله

پله دشمن شماره یک بسیاری از بیماران از جمله سالمندان می‌باشد. استفاده از پله برای این دسته از افراد خطرهای بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خطر سقوط و فشار به سیستم عروق بدن اشاره کرد. بسیاری از سالمندان در هنگام بالا یا پایین رفتن از پله‌ها دچار شکستگی‌ استخوان شده‌اند و به همین خاطر استفاده از محصولی که بتواند سلامت آن‌ها را در هنگام استفاده از پله تضمین کند، گزینه‌ای بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

نفربر پله همان صندلی پله پیما می باشد که این محصول را می توان یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین و قابل اعتماد ترین محصولاتی دانست که می تواند در جهت سهولت استفاده از پله برای سالمندان ،معلولین و ناتوانان جسمی و حرکتی به کار گرفته شود.  نفربر راه پله دستگاهی است که با توجه به حرکت افقی و در مسیر سطح شیبدار به مراتب نسبت به بالابر و اسانسور و سیستم هایی که به صورت عمودی فعالیت می کنند ایمن تر می باشد و با توجه به اینکه مجهز به انواع سنسور های ایمنی جهت جلوگیری از برخورد ، ترمز اضطراری که مانع از سقوط بالابر پله ای می گردد و همچنین سیستم ضدبرخورد در مدارفرمان هوشمند خود می باشد احتمال انواع خطرات احتمالی بسیار پایین می باشد.

پارامتر ایمنی همواره یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پارامترها در انتخاب دستگاه نفربر راه پله مناسب می باشد. ایمنی نفربر راه پله توسط عوامل مختلفی تامین می شود که از طریق سنسورهای متعددی که بر روی دستگاه نصب شده تامین می گردد این سنسورها در جهت افزایش ایمنی و حفظ جان افراد استفاده کننده می باشد برخی از مهمترین سنسورهای ایمنی نفربر راه پله شامل :‌

 • سنسور کاور روی ریل که در قسمت جلویی و پشتی دستگاه نصب شده که در هنگام حرکت دستگاه بر روی ریل در صورت برخورد با جسم خارجی بر روی ریل دستگاه مانع از حرکت شده و دستگاه بلافاصله بعد از برخورد متوقف می گردد.
 • سنسور قسمت فوتر یا محل قرار گرفتن پاها که دارای سه عدد سنسور مجزا می باشد که در صورتی که جسمی از کنار یا از قسمت زیرین به قسمت فوتر دستگاه برخورد کند دستگاه بلافاصله متوقف می گردد

همچنین موتور نفربر راه پله دارای خاصیت انتی کراش یا تشخیص مانع به محض برخورد می باشد که بعد از برخورد با مانع و ایجاد فشار روی دستگاه ، سیستم بلافاصله قطع شده و تا زمان استارت مجدد ،‌ دستگاه کار نخواهد کرد.

وجود پاراشوت یا ترمز اضطراری یکی از دیگر از موارد ایمنی دستگاه نفربر راه پله می باشد که در صورت تشخیص حرکت نامتعارف و یا سرعت بیش از حد تعریف شده برای دستگاه ، بلافاصله عمل کرده و مانع از ادامه کارکرد دستگاه می گردد و دستگاه داخل ریل قفل شده و نیاز هست که دستگاه توسط تکنیسین بررسی گردد. 

 • به یاد داشته باشید اگر در خانه تنها هستید، ما همیشه به شما توصیه می کنیم که تلفن همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به کمک به دیگران خبر دهید.
 • شماره اضطراری یا شعبه محلی خود را در موارد ضروری در تلفن خود داشته باشید یا ذخیره کنید.
 • یکی از توصیه های ما این است که اگر هنگام عیب یابی دستگاه بالابر پله، شخصی که در زمینه صندلی پله پیما مهارت دارد در کنار شما باشد، بسیار بهتر و با صرف زمان کمتری، مشکل شما برطرف می شود.
 • اگر نفربر پله شما روی پله متوقف شد، بهتر است در جای خود بنشینید و سعی کنید آن را دوباره راه اندازی کنید، اگر موفق به راه اندازی دستگاه نشدید، از شخصی که در این زمینه مهارت دارد، کمک بخواهید. اگر مجبور شدید پیاده شوید، مطمئن شوید که می توانید این کار را با خیال راحت انجام دهید، و اگر قادر به پیاده شدن نبودید، از شخص دیگری کمک بخواهید.

با توجه به استفاده از ولتاژ کاری ۲۴ ولت در این سیستم ها ، مصرف انرژی نفربر پله بسیار پایین می باشد و نمی توان مصرف دستگاه صندلی پله پیما با انواع بالابرهای هیدرولیکی و کششی و اسانسورها مقایسه کرد. همچنین استفاده از باتری نفربر پله ، خود نشان دهنده مصرف پایین این مدل دستگاه می باشد.

یاسر عطارباشی بازدید : 140 دوشنبه 08 آبان 1402 زمان : 11:01 نظرات (0)

در این مقاله قصد داریم به بررسی برترین مربیان فوتبال جهان بپردازیم. البته این بررسی از دیدگاه بزرگترین مجلات فوتبالی در دنیا مثل فرانس فوتبال فرانسه ، مارکا اسپانیا و... می باشد.

شاخص های انتخاب برترین مربی فوتبال جهان 

 • جام های که برده اند
 • ارثی که از خود بجا گذاشته اند
 • شخصیت آن ها 
 • مدت زمان قرار گرفتن در اوج

لیست بهترین مربیان جهان بین سال های 2001 تا 2020

نام مربی ملیت امتیاز
ژوزه مورینیو پرتغال 226
یواخیم لوو آلمان 213
سر الکس فرگوسن اسکاتلند 183
پپ گواردیولا اسپانیا 183
آرسن ونگر فرانسه 181
کارلو آنچلوتی ایتالیا 165
ویسنته دل بوسکه اسپانیا 157
دیگو سیمئونه آرژانتین 152
دیدیه دشان فرانسه 131
مارچلو بیلسا آرژانتین 121
فابیو کاپلو ایتالیا 120
گاس هیدینک هلند 112
لوییز فیلیپه اسکولاری برزیل 110
رافائل بنیتس اسپانیا 103
مارچلو لیپی ایتالیا 100
یاسر عطارباشی بازدید : 338 شنبه 06 آبان 1402 زمان : 11:51 نظرات (0)

سِر بابی چارلتون، بازیکن و مربی فوتبال انگلیسی بوده و به عنوان یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های انگلیسی شناخته می‌شود. او از سال ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۳ مجموعا ۱۰۶ بازی برای تیم ملی انگلیس انجام داده و تیم ملی انگلیس را به قهرمانی جام جهانی ۱۹۶۶ رساند. در سطح باشگاهی، او برای منچستر یونایتد بازی کرده و ۲۴۹ گل در ۷۵۸ بازی زده است. او به عنوان یک بازیکن هافبک حمله‌ای، هافبک مرکزی و چپ‌وینگر بازی کرده و در سال ۱۹۶۶ جایزه بالون دور را نیز کسب کرده است.

یاسر عطارباشی بازدید : 140 پنجشنبه 04 آبان 1402 زمان : 13:23 نظرات (0)

قیمت پنجره دوجداره در مشهد چقدر است؟ قیمت پنجره دوجداره بر اساس نوع برند و پروفیلی که شما انتخاب می کنید متفاوت می باشد. برای اینکه حدود قیمت ها را بدانید با ما تا انتها همراه باشید. 

بررسی قیمت پنجره دوجداره در مشهد

درب و پنجره دوجداره را می توان یکی از ملزومات ساختمان های امروزی دانست که در جهت کاهش مصرف انرژی و صدای محیط ، انتخاب می گردد. جهت خرید پنجره دوجداره باید به یک سری نکات توجه کنید تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

قیمت پنجره به عوامل مختلفی بستگی دارد: 

 • برند پنجره
 • نوع پروفیل
 • اندازه ی کار 
 • نوع شیشه
 • وزن درب یا پنجره 
 • خارجی یا ایرانی بودن محصول
 • دولنگه یا چندلنگه بودن 
 • و...

خرید پنجره دوجداره مشهد

ویژگی های خرید پنجره دوجداره

 • بهترین عایق بندی حرارتی: یکی از دلایلی که باعث می‌شود که ما از پنجره‌های دوجداره استفاده کنیم، گرم و سرد نگه داشتن خانه در فصل‌های زمستان و تابستان است. پنجره دوجداره به دلیل ضخامت پروفیل و شیشه دولایه، کمترین حرارت را از خود عبور می‌دهند.

یکی از دلایل انتخاب سیستم دوجداره کاهش مبلغ قبوض انرژی می باشد.در واقع با اتخاذ این روش هدر رفت گرما یا سرما به دلیل عایق نبودن پنجره نخواهید داشت و مشکل شما برطرف خواهد شد.همچنین این نوع از پنجره ها عایق بندی بهتری از نظر صدا خواهند داشت و اگر در یک منطقه شلوغ زندگی میکنید نصب پنجره دوجداره به شما کمک میکند تا از آلودگی های صوتی ناشی از شلوغی جلوگیری کنید.اگر قبل از فروش به فکر کار بروی منزل خود هستید توجه داشته باشید که دوجداره کردن و تعویض پنجره های قدیمی منزل شما ارزش ملک شما را افزایش خواهد داد و خانه شما به خانه ای زیباتر و کارآمد تر تبدیل خواهد شد.توجه داشته باشید بهترین پنجره دوجداره استاندارترین آن می باشد و تمامی مزایای یک پنجره دوجداره با استاندارد بودن آن مشخص خواهد شد.

 • بهترین عایق بندی صدا: پنجره‌های دوجداره یکی از ملزومات ساختمانی در محیط‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد است. با استفاده از نوع پنجره‌ها سروصدای بیرون کمتر وارد خانه خواهد شد و این مسئله باعث آزار و اذیت شما نخواهد شد. اگر خانه ما در اطراف اتوبان‌ها و مدرسه باشد برای جلوگیری از ورود صدا و عایق‌بندی خانه بهتر است که از پنجره دوجداره به جای مدل‌های قدیمی استفاده کنیم.
 • کاهش مصرف انرژی : عایق‌بندی حرارتی خانه، باعث می‌شود که میزان انرژی کمتری از پنجره‌ها ردو‌بدل شود. بنابراین برای گرم یا سرد نگه داشتن خانه لازم نیست انرژی زیادی مصرف شود و هزینه‌های آب، برق و گاز تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
 • امنیت بالا : اگر تصمیم دارید خانه خود را در برابر سرقت ایمن کنید، پنجره‌های دوجداره به دلیل استحکام بالایی که دارند بهترین گزینه برای جایگزینی پنجره‌های قدیمی هستند. همچنین در بعضی موارد با سکوریت کردن شیشه‌های دوجداره مقاومت شیشه در برابر ضربه شدید چند برابر می‌شود.
 • زیبایی ظاهری
 • صرفه جویی در مصرف انرژی تا 40 درصد
 • فوق العاده سبک و وزن مناسب 
 • مقاومت بالا در برابر نورخورشید و عدم تغییر 
 • موثر در کاهش آلودگی هوای محیط داخلی 
 • قابلیت نصب و اجرای آسان و سریع 
 • مقاوم در برابر شرایط اب و هوایی مختلف 
 • استفاده از یراق با کیفیت 
 • عدم نیاز به سرویس و روغن کاری 
 • امکان ارائه طرح سفارشی و هندسی مختلف مطابق با معماری ساختمان 
 • امکان ارائه و طراحی توری و محافظ پنجره 
 • استفاده از رنگ با کیفیت و مقاوم در برابر شرایط اب و هوایی مختلف 
 • مقاوم در برابر اشتعال 
 • تمیز کاری و نظافت سریع و آسان 

برخی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده پنجره های یو پی وی سی UPVC عبارتند از : 

 1. پروفیل UPVC : مهمترین بخش و اصلی ترین جزو درب و پنجره ، پروفیل upvc می باشد.
 2.  گالوانیزه (Reinforcement) : این بخش ، تشکیل دهنده اسکلت فلزی می باشد که در جهت افزایش مقاومت و استحکام سازه دربرابر فشار های خارجی بکار می رود.
 3. لاستیک درزبندی : وظیفه عایق کردن درب و پنجره در برابر عواملی از قبیل کشیدگی ، اصطکاک و گرما و نور خورشید را برعهده دارد.
 4. یراق آلات: سایر اتصالات و دسته و گیره نگهدارنده در این بخش قرار می گیرند.
 5. شیشه دوجداره : از دو شیشه جدای از هم که بین شیشه از گاز آرگون در شرایط خلا پر شده است که علت استفاده از گاز آرگون در جهت افزایش عایق بندی می باشد.
 6. زهوار : در جهت فیکس و ثابت نگهداشتن شیشه در محل خود 
 • امکان ارائه و طراحی بازشوهای مختلف و سفارشی 

از طرفی به این موضوع هم باید توجه داشته باشید که قیمت خرید پنجره‌ دوجداره کاملا وابسته به نوسانات بازار می‌باشد. زیرا مواد اولیه خرید آن بر اساس قیمت دلار نوسان پیدا می‌کند.

برخی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره upvc عبارتنداز : 

 • ابعاد و اندازه دهانه مدنظر 
 • نقشه و پلان پروژه 
 • بررسی تعداد بازشوها و کشوهای مدنظر 
 • کیفیت و نوع پروفیل انتخابی 
 • طرح و رنگ اجرایی ( اجرای روکش ، طرح چوب ، لمینت و رنگ های سفارشی و… )
 • دو جداره یا سه جداره پروفیل 
 • رنگ و ضخامت و نوع شیشه 
 • تعداد و سایز کتیبه ها 
 • هزینه های حاشیه ای مربوط به نصب و اجرا 

به طور کلی باید کارشناسان از محل بازدید نمایند و اندازه گیری کنند تا با ابعاد دقیق و درست قیمت هم مشخص شود. در غیر این صورت قیمت قطعی را نمی توان گفت!

نصب درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی کاملا مشابه می‌باشد و حتما باید جهت نصب از کارشناسان و متخصصین مجرب استفاده گردد. در مورد نصب درب های یو پی وی سی در مشهد باید بسیار دقت گردد زیرا یکی از مهمترین بخش هایی که باید در مورد این مدل درب ها باید مدنظر قرار گیرد بحث نصب درب های یو پی وی سی می‌باشد. 

پس این نکته را فراموش نکنید که در هر صورت باید از افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه استفاده کنید و در نهایت نمی‌توانید به تنهایی آن را نصب کنید.

فراموش نکنید که نصب هم در قیمت پنجره دوجداره مشهد نقش مهمی دارد و در هزینه ها تاثیر خواهد گذاشت. 

یاسر عطارباشی بازدید : 104 پنجشنبه 04 آبان 1402 زمان : 12:19 نظرات (0)

تعداد صفحات : 17

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 322
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 118
 • آی پی دیروز : 229
 • بازدید امروز : 222
 • باردید دیروز : 402
 • گوگل امروز : 57
 • گوگل دیروز : 70
 • بازدید هفته : 3,045
 • بازدید ماه : 8,108
 • بازدید سال : 109,257
 • بازدید کلی : 486,828