loading...

باشگاه فرهنگی ورزشی توفیق

آموزش تخصصی فوتسال در مشهد ( رده سنی پایه )

اوت در فوتبال چیست ؟

اوت یا out وقتی انجام می گیرد که توپ از منطقه مشخص در زمین فوتبال خارج می گردد. در این شرایط یکی از بازیکنان باید در جهت پرتاب اوت از بیرون از محدوده زمین اقدام کند. 

پرتاب اوت با تاکتیک های مختلفی انجام می گیرد و می تواند به عنوان یک تاکتیک هجومی یا دفاعی مورد استفاده قرار گیرد.

پرتاب اوت در فوتبال

 برای این که بازی را دوباره شروع کنید باید از روش پرتاب توپ اوت استفاده کنید. پرتاب توپ اوت، گل محسوب نمی شود.

یاسر عطارباشی بازدید : 237 دوشنبه 03 بهمن 1401 زمان : 20:59 نظرات (0)

آفساید چیست؟

آفساید قانونی در ورزش فوتبال است. بر اساس این قانون بازیکنی که در موقعیت آفساید قرار دارد حق مشارکت فعال در بازی را ندارد. بازیکنی در موقعیت آفساید است که در هنگام زدن ضربه توپ توسط هم‌تیمیش هم جلوتر از توپ و هم جلوتر از بازیکن ماقبل آخر تیم حریف به دروازه حریف نزدیکتر باشد.

از آن‌جا که دروازه‌بان معمولاً نزدیک‌ترین بازیکن هر تیم به دروازه خودی است، موقعیت آفساید معمولاً به معنای جلوتر بودن مهاجم از آخرین مدافع تیم حریف تعریف است. در صورت تخطی از این قانون خطای آفساید اعلام شده و توپ در مالکیت تیم حریف قرار داده می‌شود.

وجود قانون آفساید از تمرکز بازیکنان در جلوی دروازه حریف جلوگیری کرده چون هیچ بازیکنی نمی‌تواند در نزدیکی دروازه حریف ایستاده و با صبر کردن برای توپ شانسی برای گل زدن داشته باشد و امکان ارسال پاس‌های بلند به نزدیکی دروازه حریف هم محدود می‌شود. به این ترتیب مدافعان نیز می‌توانند از دروازه خودی فاصله بگیرند و در جریان بازی مشارکت بیشتری داشته باشند. همه جای بدن جزو افساید محسوب میشود و هیچ محدودیتی ندارد.

البته آخرین ویرایش آفساید توسط فیفا در سال ۲۰۱۴ انجام شد، که تا قبل از آن آفساید فقط به موازات پاهای مدافع و مهاجم بود، و از سال ۲۰۱۵ تمامی بدن در موازات مدافع و مهاجم جزو خطای آفساید محسوب میشود.

آفساید قانونی در ورزش فوتبال است. بر اساس این قانون بازیکنی که در موقعیت آفساید قرار دارد حق مشارکت فعال در بازی را ندارد. بازیکنی در موقعیت آفساید است که در هنگام زدن ضربه توپ توسط هم‌تیمیش هم جلوتر از توپ و هم جلوتر از بازیکن ماقبل آخر تیم حریف به دروازه حریف نزدیکتر باشد.

از آن‌جا که دروازه‌بان معمولا نزدیک‌ترین بازیکن هر تیم به دروازه خودی است، موقعیت آفساید معمولا به معنای جلوتر بودن مهاجم از آخرین مدافع تیم حریف تعریف است. در صورت تخطی از این قانون خطای آفساید اعلام شده و توپ در مالکیت تیم حریف قرار داده می‌شود.

وجود قانون آفساید از تمرکز بازیکنان در جلوی دروازه حریف جلوگیری کرده چون هیچ بازیکنی نمی‌تواند در نزدیکی دروازه حریف ایستاده و با صبر کردن برای توپ شانسی برای گل زدن داشته باشد و امکان ارسال پاس‌های بلند به نزدیکی دروازه حریف هم محدود می‌شود. به این ترتیب مدافعان نیز می‌توانند از دروازه خودی فاصله بگیرند و در جریان بازی مشارکت بیشتری داشته باشند.

ریشه آفساید به مسابقات فوتبال مدارس خصوصی انگلیس در سده نوزدهم می‌رسد. معمولا قانون آفساید در آن دوران سخت‌گیرانه‌تر از آفساید در حال حاضر اعمال می‌شد به طوری‌که در برخی مسابقات هر بازیکنی که جلوتر از توپ قرار داشته باشد «آف هیز ساید» (off his side) محسوب می‌شد و در نتیجه بازیکنان عملا نبایستی بین توپ و دروازه حریف قرار می‌گرفتند که مشابه قانون فعلی آفساید در راگبی است. 

یاسر عطارباشی بازدید : 191 سه شنبه 20 دی 1401 زمان : 10:33 نظرات (0)

جنگ اعصاب ، جنگ روانی ، بازی کثیف همه به عنوان یک سبک یا برنامه ای شناخته می شود که می تواند توسط بازیکنان ، مربی و تماشاچیان اجرا شود که در ادامه سعی می کنیم به بررسی این موارد بپردازیم.

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و وارد شدن علم در ورزش و فوتبال ، علاوه بر پارامترهایی مثل بدنسازی ، تکنیک و تاکتیک می تواند موارد دیگری مثل ایجاد جنگ روانی در فوتبال امروزی نیز همچنان موثر باشد. در بسیاری موارد که تیم ها دارای قدرت های یکسان و عملکرد مشابهی باشند همین مسائل جزئی می تواند تعیین کننده نتیجه باشد .

مربی که دارای قدرت ایجاد جنگ روانی باشد می تواند به راحتی نتیجه بازی را تغییر دهد . همچنین در بسیاری موارد بازیکنان بسیاری با تکیه بر بازی کثیف و ایجاد جنگ روانی توانسته اند ستاره ها و یا تیم های قدرتمندی را به چالش بکشند مثل ماجرای ماتراتزی در برابر زیدان که باعث قهرمان شدن ایتالیا در جام جهانی 2006 گردید.

یاسر عطارباشی بازدید : 217 یکشنبه 18 دی 1401 زمان : 12:51 نظرات (0)

ورزش مناسب روحیه شما چیست؟ چرا باید ورزش را بر اساس روحیه خودتان انتخاب کنید؟ آیا ورزش کردن در روحیه شما و کاهش افسردگی و اضطراب تاثیر دارد؟ 

معرفی ورزش مناسب روحیه شما

بهترین ورزش را با توجه به تیپ شخصیتی خود انجام دهید؛ اول از همه باید به این فکر کنید که چه ورزشی را دوست دارید و سپس ببینید که ایا آن ورزش متناسب شما هست یا خیر. در نتیجه باید یک بررسی دقیق انجام دهید. مثلاً همه افراد برای ورزش بوکس یا دو مناسب نیستند. 

بهترین ورزش ها برای افرادی که برون گرا هستند

معمولاً این افراد دوست دارند با اشخاص زیادی رفت و آمد کنند، دوستان زیادی داشته باشند و مدام در کنار آن ها خوش بگذرانند. آن ها عاشق سفر کردن هستند، به همین دلیل بهتر است که فعالیت های ورزشی فان و همراه با کمی سرگرمی انجام دهند. مثلاً می توانند از ورزش هایی مثل زومبا یا انواع مختلف حرکات موزون، ایروبیک و ژیمناستیک استفاده کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که عصبانی هستند

افرادی که بسیاری از مسائل آنها را خشمگین و عصبانی می سازد، می توانند ورزش کیک بوکسینگ را انتخاب نموده و خشم خود را روی کیسه بوکس خالی کنند. پس اگر جزو این دسته از افرادید ، بهتر این است که کیک بوکسینگ را زیر نظر یک مربی انجام دهید یا دی وی دی های آموزشی آن را خریداری کنید و تمرین کنید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که درونگرا هستند

این تیپ شخصیتی معمولا ساکت است و برعکس مورد قبلی عمل می کند. معمولاً تنهایی را ترجیح می دهد و دوست دارد در موقعیتی قرار بگیرد که هیچ کس به او توجه خاصی نداشته باشد. معمولاً به چنین افرادی توصیه می شود که ویدیوهای ورزشی بگیرند و در منزل به تنهایی ورزش کنند یا حتی می توانند در پارک طناب بزنند و یا با یک موسیقی مناسب پیاده روی کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که عجولند

برای افراد عجول زمان مهم است. این افراد دوست ندارند آهسته ورزش کنند بلکه دوست دارند در کمترین زمان ورزش کنند و حسابی کالری بسوزانند، افراد عجول می توانند ورزش های سریع و با شدت بالا را امتحان کنند. ورزش هوازی مانند دوچرخه سواری، دویدن که سرعت و شدت بالایی دارند برای این افراد مناسب است و باعث می شود آنها ورزش را در کمترین زمان انجام داده و انرژی عجول بودنشان را هم خالی کنند.

بهترین ورزش ها برای افرادی که احساس خستگی می کنند

برخی افراد دارای انرژی کمتری نسبت به دیگرانند و همیشه احساس خستگی می کنند. اگر جزو این افراد هستید، پیشنهاد می کنیم با انجام تای چی تمرکز و بدن خود را تقویت کنید تا در ادامه روز دیگر خسته نباشید.تای چی به تجدید قوای بدن، بهبود کیفیت خواب و کاهش استرس کمک میکند.

راهنمای خرید پیراهن شورت ورزشی 

بهترین ورزش ها برای افرادی که شخصیت آرام دارند

این تیپ شخصیتی معمولاً به دنبال انجام فعالیت های آرامش بخش مثل یوگا ، پیلاتس، شنا یا تای چای است. این ورزش ها شاید گزینه مناسبی برای کاهش وزن یا افزایش توده عضلانی نباشند، اما با تیپ این شخصیت افراد متناسب تر است و قدرت و انعطاف پذیری آن ها را افزایش می دهد. این ورزش ها همچنین برای افرادی که تمرکز خوبی دارند ، مناسب است. افرادی هم که می خواهند استرس خود را بکاهند، می توانند از انواع ورزش ها استفاده کنند.

چگونه ورزش باعث افزایش روحیه می‌شود؟

 • ورزش منظم روزانه به بهبود کیفیت خواب و کنترل احساسات درونی کمک می‌کند.

 • ورزش می‌تواند با ایجاد اعتمادبه‌نفس توانایی کنترل احساسات را بیشتر کند.

 • ورزش باعث دوری از افکار منفی و تلاش برای کسب تجربیات جدید می‌شود.

 • ورزش گروهی زمینه را برای دیدار و ملاقات با دیگران و کسب حمایت عمومی بیشتر می‌کند.

 • تغییر در تعداد مواد شیمیایی موجود در مغز از قبیل سروتونین، هورمون‌های استرس و اندورفین هنگام ورزش، که این خود افزایش سطح انرژی را به دنبال دارد.

 • ورزش و انجام حرکات بدنی می‌تواند وسیله‌ای برای رهایی از ناامیدی باشد.

بهترین ورزش ها برای افرادی که پریشان و بدون تمرکزند

برخی افراد گاهی پریشان و بدون تمرکزند. در این زمان پیشنهاد می کنیم برای بهبود حالت روحی و تمرکز بهتر تمرینات قدرتی را امتحان کنید. تمرینات قدرتی کمکتان می کند احساس ثبات کنید و احساسی خوب داشته باشید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که منفی نگرند

برخی افراد منفی نگرند و همیشه استرس و اضطراب دارند و به نوعی پر از انرژی منفی هستند. این افراد برای کاهش استرس بهتر است کمی پیاده روی کنند و با آرام راه رفتن با احساسات منفی مقابله نمایند. چند دقیقه راه رفتن می تواند اضطراب را آرام کند و روی سیستم ایمنی بدن اثر مثبت بگذارد.

بهترین ورزش ها برای افرادی که دارای شخصیت داینامیک یا محرک هستند

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که خیلی زود حوصله تان سر می رود و به دنبال چالش می باشید ، از طرفی عاشق خلاقیت هستید ، بهتر است ورزش هایی مثل HIIT، کراسفیت و تاباتا را انتخاب کنید، زیرا در این ورزش ها ، هیچ دو جلسه ای شبیه هم نیستند. در نتیجه شما تنوع زیادی دارید و همچنین می توانید هر ماه یک رشته ورزشی مختلف در باشگاه ثبت نام کنید تا به راحتی دل زده نشوید . همچنین افراد سرشار از انرژی می توانند در یک کلاس زومبا شرکت کنند و دسته جمعی حرکات را انجام دهند.زومبا نوعی کلاس رقص است که فوق العاده با انرژی انجام می شود.

بهترین ورزش ها برای شخصیت هایی که بسیار منظم هستند

آیا دوست دارید که با برنامه ریزی پیش بروید؟ و هیچ چیز را از روی شانس انتخاب نمی کنید و به عقیده شما همه چیز باید تحت کنترلتان باشد؟ اگر چنین شخصیتی دارید ، پیشنهاد می کنیم که از ورزش های قدرتی کمک بگیرید که یک برنامه ورزشی منظم را دست شما می دهند. استایل این ورزش ها شبیه به یک پادگان نظامی است که شما را مجبور می کند هر روز یک سری تمرین های مشخص را به انجام برسانید. مثلاً ورزش هایی مثل کراس فیت و یا حتی جلسات منظم بدنسازی و تمرین های قدرتی برای شما مناسب است.

بهترین ورزش ها برای افرادی که سنتی هستند

شاید شما دوست نداشته باشید که روتین روزانه خود را تغییر دهید یا مثلا دوست ندارید مربی تان در باشگاه تغییر کند، به عبارت دیگر از تغییر کردن و مواجهه با چیزهای جدید می ترسید . نگران نباشید ورزش های زیادی برای تیپ شخصیتی شما وجود دارد. مثلاً می توانید دوچرخه سواری، تردمیل، دستگاه الکپتیکال را انتخاب کنید یا به دنبال یک روتین ورزشی منظم باشید که خیلی تنوع تمرینی در آن وجود نداشته باشد.

البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که اگر همیشه یک ورزش یکسان را انجام دهید، عضلات شما به آن عادت می کند و در نتیجه دیگر تغییری در اندام شما مشاهده نخواهد شد. پس خودتان را تشویق کنید تا تجربه ای جدید داشته باشید و روتین خود را کمی دستخوش تغییر کنید.

بهترین ورزش ها برای افرادی که درگیر مشکلاتند

همه انسان ها گاهی دچار مشکل شده و برای حل مشکل خود راه حل پیدا نمی کنند. چنانچه در ادامه ی این بخش از نمناک اشاره شده است، اگر برای حل یک مسئله به مشکل برخورده اید و یا به دنبال یک ایده جدید هستید ، بیرون بروید و شروع به دویدن کنید. با دویدن در می یابید که ایده های جدیدی به ذهنتان می رسد زیرا تکرار پشت سر هم گام ها با سرعت بالا به مغز اجازه استراحت می دهد.

یاسر عطارباشی بازدید : 115 چهارشنبه 14 دی 1401 زمان : 10:42 نظرات (0)

سیستم کمک داور ویدئویی یا ویدئو چک در فوتبال یا VAR 

سیستم کمک داور ویدئویی یا ویدئو چک در فوتبال یا (VAR) یک ابزار کمک کننده برای داور می باشد. این سیستم در سال 2018 در قوانین فوتبال قرار گرفته و با توجه به تاثیر موفق آن در جام جهانی 2018 ، به عنوان یکی از قوانین مسابقات فوتبال قرار گرفته است 

تکنولوژی VAR چیست؟

 تکنولوژی VAR یا Video Assistant Referees یا کمک داور ویدیویی که این روزها نام آن را زیاد می‌شنویم در واقع یک فناوری دیجیتال جدید مورد استفاده از ورزش فوتبال است که طی آن در صحنه های حساس کار تصمیم گیری داوران با بازبینی صحنه توسط این سیستم تسهیل شود. در واقع این  سیستم به نوعی کمک داور پنجمی که تیمی پشت آن قرار دارد و در تعامل با دیگر داوران و تیم بازبینی صحنه های بازیست. این سیستم کمک داوری به همه زوایای بازی از طریق دوربینهای مختلفی که دسترسی دارد و می‌تواند هر لحظه که داور اول بخواهد صحنه ها را برای او مجددا پخش کند.

مسلما اندکی اشتباه در داوری می تواند سرنوشت تیم ها را عوض کند. همین موضوع سبب شد که فیفا روی به روشهای دیگر چون داور خط و استفاده از سنسور در توپ فوتبال بیفتد. در نهایت نیز سیستم ویدیو چک همانند دیگر ورزشهایی چون والیبال، تحت نام VAR به فوتبال ورود پیدا کرد. تکنولوژی کمک داور ویدیویی (VAR)، با بهره بردن از فیلم‌ های بازی (به صورت زنده) و همچنین هدست، به داوران امکان اجرای بهتر قوانین فوتبال و همچنین کاهش اشتباهات داوری را می ‌دهد. این سیستم در حال حاضر، از سوی فیفا در برخی لیگ ‌های بزرگ بزرگ فوتبال اروپا و مسابقات بین‌المللی به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. با این وجود، هنوز بسیاری از مربیان و بازیکنان و مدیران ورزشی، نسبت به این تکنولوژی تردید دارند. این فن آوری فقط برای صحنه‌های تعیین کننده و تاثیرگذار مانند گل، پنالتی، اخراج و جریمه کردن اشتباهی یک بازیکن به جای بازیکن خطا کار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. داور می‌تواند در حین بازی و به صورت مستقیم از کمک داوران ویدیویی در خواست بازبینی صحنه را داشته باشد.

یاسر عطارباشی بازدید : 226 چهارشنبه 07 دی 1401 زمان : 13:39 نظرات (0)

پرسینگ – Pressing در فوتبال به چه معناست ؟ 

پرس در لغت به معنای فشار و در اصطلاح فوتبالی به معنی تحت فشار قرار دادن می باشد. پرسینگ از سه جهت قابل تقسیم شدن می باشد:

الف)پرسینگ از نظر مورد اجرا به سه بخش تقسیم می شود: 1- پرس توپ 2-پرس بازیکن 3- پرس فضا

ب)پرس از جهت مالکیت توپ به دو بخش تقسیم می شود:1-پرس درزمان حمله 2- پرس درزمان دفاع

ج)پرس از لحاظ مکان اجرا به سه بخش تقسیم می شود: پرس درمنطقه ..1- دفاعی 2-میانی 3-هجومی

یاسر عطارباشی بازدید : 799 جمعه 02 دی 1401 زمان : 18:27 نظرات (0)

تکل چیست؟

 تکل حرکتی است که یک بازیکن در فوتبال و یا حتی در برخی مواقع دروازه بان ها برای ممانعت از پیشروی حریف اقدام به انجام این کار می کنند. در صورتیکه بازیکنی در تکل زدن تبحر نداشته باشد علاوه بر این که به طرف مقابل ضربه زده بلکه با اخذ کارت (زرد یا قرمز) ادامه بازی را برای خود و تیمش سخت تر می کند. جریمه برخی از تکل ها کارت زرد و برخی دیگر کارت قرمز است، البته در صورتی که تکل زن به جای توپ بازیکن حریف را مورد اصابت قرار دهد. چنانچه بازیکن توپ را بزند تکل او کاملاً درست است و چه بسا مانع از پیشروی حریف می شود که بسیار مفید است.

یک تکل در منطقه دفاع میتواند فعالیت زیاد حریف را خنثی کرده و شروعی برای ضد حمله شود. استفاده از انواع تکل و جا افتادن آن در بازی، حریف را تحت ‌تأثیر قرار می دهد.

تـکـل در فوتبال - تعریف تکل در فوتبال


از دیگر تکنیکهاي مهم تصاحب توپ تکل است. منظور از تکل درگیري براي خارج کردن توپ از پاي مهاجماست. براي اجراي صحیح و موثر این تکنیک دارا بودن سرعت عمل خوب، انعطاف پذیري مناسب، قدرت پیشبینی زمان دقیق و تعادل ضروري است .
تکل بیشتر در مواقعی که حریف داراي توپ در حال امکان یافتن و استقرار در وضعیت مناسب براي انجام شوت یـا ارسال پاس به حریفی که در موقعیت مناسبتري است انجام میشود.

 

چگونگی اجراي تکل


براي انجام تکل مدافع باید به دریبل کننده نزدیک و روي توپ متمرکز شود. سپس زمـانی کـه احسـاس کـردتوپ به اندازه کافی از مهاجم دور یا میزان تسلط او بر توپ کاهش یافته است، بهسرعت، تکل را اجرا میکند.

تکل با توجه به موقعیت و شرایط اجراداراي انواع مختلفی است که عبارتند از:
تکل کمینی
تکل از روبرو
تکل سرخوردنی
تنه زدن یا درگیري شانه به شانه

تنه زدن قانونی داراي انواع مختلفی است. تنه زدن با سینه در درگیري هوایی و یـا در حـالی کـه حریـف راه را سـد کرده باشد، انجام میشود. اما تنه زدن از پهلو یا شانه به شانه متداولترین و موثرترین روش براي تصاحب توپ است.

چلنج,تکل,تکل از پهلواز تکل به عنوان یکی از خطاهای هفت گانه یاد شده است

مربیان حرفه ای پیوسته به مدافعان خود یک نکته مهم را گوشزد می کنند؛ تکل زدن و پا پرتاب کردن در منطقه یک سوم دفاعی ممنوع است، به دلیل آن که باعث اعلام خطا یا ضربه پنالتی از طرف داور برای تیم حریف می شود.

انواع تكل در فوتبال

- تکل از مقابل با استفاده از درون پا

- تکل از مقابل با استفاده از کف پا

- تکل لغزشی از مقابل

- تکل از پهلو

- تکل از مقابل با استفاده از درون پا:

بازیکن پای خویش را به طرف توپ، جلو می برد و برجستگی استخوان مچ پا را به وسط توپ هدایت می کند. دست ها و زانو را نباید زیاد جلو ببرید. تکل از مقابل با استفاده از درون پا حرکت حریف را متوقف نمیکند فقط حرکت توپ را متوقف می کند.

- تکل از مقابل با استفاده از کف پا:

بازیکن کف پای خود را مناسب با زمین بطور مورب جلو برده، نوک پا را به طرف بالا میبرد و پای خویش را به وسط توپ هدایت می کند. این نوع تکل مانع حرکت توپ شده و حرکت رقیب را نیز متوقف می کند. زانوی خویش را زیاد جلو نبرید، ضمنا نگذارید کف پا یا نوک پا از بالای توپ بگذرد. این نکته ایست که شما را از آسیب رساندن به حریف باز می دارد.

- تکل لغزشی از مقابل:

مدافع با جلو انداختن خود به صورت افقی و در سطح زمین، پای خویش را به طرف توپ پرتاب می کند، این در حالیست که او خود را از عقب به زمین می اندازد و دست ها را هم با خود پایین می آورد. از این حرکت فقط زمانی استفاده میشود که توپ با پای حریف تماس نداشته باشد. نزدیک دروازه خویش از این تکل استفاده نکنید، چون اگر به وسیله یار خود پوشش داده نشوید، بازیکن تکل شونده با دریبل، شما را تسلیم کرده و این تکل تنها به ضرر تیم شما می شود.

انواع خطاهای تکل,دعوا بر سر توپ,تكلتوجه داشته باشید که انجام تکل یکی از خطرناک ترین حرکات تکنیکی است

- تکل از پهلو

>>تکل از پهلو با استفاده از درون پا:

خود را به بازیکن صاحب توپ برسانید. با حرکتی سریع و به وسیله پا (پایی که به حریف نزدیکتر است) و در حالیکه دست ها را از بدن دور می کنید روی پای خویش بچرخید. قسمت درونی مچ پا را در برابر توپ قرار دهید و مانع حرکت توپ و رقیب شوید. این تکل از دو طرف انجام می گیرد:

۱. تکل از پهلو با استفاده از نوک پا

این  نوع تکل مثل مدل قبل است، با این تفاوت که با نوک پا انجام می شود.

۲. تکل از پهلو با استفاده از بیرون پا

از پایی استفاده کنید که به رقیب نزدیکتر است. برجستگی بیرون مچ پا را جلو ببرید تا مانع حرکت حریف شده و وی را متوقف کنید. شبیه دیگر تکل ها، تنها مانع حرکت توپ شوید، ولی مانع حریف نشوید. تکل توپ از پشت حریف ممنوع است، چون بازیکنی که از جلو یا از پهلو تکل می شود فرصت مقابله با آنرا خواهد داشت، ولی چنانچه تکل از عقب انجام بگیرد، حریف تکل شما را حس نمی کند و بدین ترتیب خطر آسیب دیدگی به وجود می آید. تکل با دو پا از جلو  اشتباهی بزرگ محسوب میشود.

انواع خطاهای تکل

هر تکل یا دعوا بر سر توپ، خطا نیست و صرفا مواردی را شامل میشوند که در قانون، شرحی برای هر کدام ارائه شده است:

۱- بی ملاحظگی:

رفتار بازیکنی که بی توجه و ملاحظه به دنبال توپ است یا بدون پیشگیری رفتار می کند. نیاز به هیچ جریمه انظباطی نیست.

تکل,انواع تكل در فوتبال,تکل از مقابل با استفاده از درون پاشیوه تکل مناسب با موقعیت حریف فرق می کند

۲- بی احتیاطی:

رفتار بازیکنی که به خصوصیت خطری که حرکتش ایجاد می کند بی توجه است. باید اخطار بگیرد.

۳- استفاده از نیروی بیش از حد:

رفتار بازیکنی که با استفاده از نیروی بیش از حد در زمان تکل، تهدیدی برای سلامت جسمی حریف ایجاد می کند باید اخراج شود.

یاسر عطارباشی بازدید : 107 دوشنبه 21 آذر 1401 زمان : 17:49 نظرات (0)

داور فوتبال چه کسی است ؟

داور که به عنوان قاضی بی طرف بازی به حساب می رود از مهمترین و تاثیر گذارترین افراد در یک رقابت فوتبال است.

فردی که ناظر بر روند اجرای قوانین فوتبال در بازی فوتبال است را داور میگویند. به عبارتی دیگر داور، به فردی گفته  میشود که وظیفه ی برقراری عدالت در زمین بازی فوتبال را بر عهده دارد. او مجری قانون است و برای صحیح انجام دادن این امر از تمام تلاش خود استفاده می کند و بر اساس قوانین بازی فوتبال میتواند با افراد خاطی برخورد کند. داور، وظیفه ی بسیار سخت و مشکلی را بر عهده دارد. یک داور باید برای متعادل نگه داشتن و اداره ی بازی در طول مدت ۹۰ دقیقه، یک روانشناس خوب باشد. علاوه بر داور وسط، دو کمک داور نیز او را در این راه یاری می کنند.

البته دو داور در جام جهانی در پشت دروازه بهمراه تیم داوری بودند. داور برای جریمهٔ خطای یک بازیکن فوتبال بر پایه قوانین موظف است که به سود حریف، یک ضربهٔ خطا بدهد یا به بازیکن خاطی، یک کارت زرد یا قرمز بدهد که بازیکن خاطی در چنین شرایطی باید از زمین مسابقه بیرون برود. بازیکن پس از گرفتن دو کارت زرد، از داورش کارت قرمز میگیرد. قدمت داوری فوتبال در ایران به چندین سال میرسد.اقتدار داور


هر مسابقه بوسيله يك داور اداره می شود. او براى اجراى قوانين، نسبت به مسابقه اى كه تعيين شده، اقتدار كامل دارد.

قدرت و وظايف داور:

قدرت و وظایف داور فوتبال شامل : 
- اجراى قوانين بازى
- كنترل بازى با همكارى كمك داوران و همچنين در مواردى كه با داور چهارم قابل اجرا باشد.
- از شرايط قانونى بودن توپ (منطبق با قانون 2 - توپ بازی) مطمين باشد.
- از وسايل بازيكنان كه بايد با قانون 4 - وسایل بازیکنان منطبق باشد، اطمينان يابد.
- عمل كردن به عنوان وقت نگهدار و يادداشت كردن نتيجه بازى.
- داور با صلاحديد خود می تواند، براى هرگونه نقض قانون، مسابقه را متوقف، بحالت تعليق يا ختم كند.
- توقف، تعليق یا ختم بازى به دليل هر نوع اشكالى كه در خارج از زمين بازى اتفاق مى افتد.
- اگر بازيكنى به شدت آسيب ببيند، بازى را متوقف كرده و از خارج شدن او از زمين بازى اطمينان حاصل كند.
- اگر به عقيده داور، آسيب ديدگى بازيكن جزيى باشد، بازى را بايد ادامه داده تا توپ از بازى خارج شود.
- از خروج بازيكنى كه از زخمش خون جارى است مطمين شود و بازيكن تنها موقعى می تواند با علامت داور به بازى برگردد كه خونريزى او بند آمده باشد.
- هنگامى كه تيمى كه برروى آن خطايى صورت گرفته، از فرصت موجود سود برد، اجازه دهد كه بازى ادامه پيدا كند و چنانچه فرصت مورد انتظار در آن لحظه رخ ندهد و آوانتاژ (advantage) داده شده در همان وقت فايده اى نبخشد، داور بايد خطاى اصلى را جريمه كند.
- اگر بازيكن در يك لحظه بيشتر از يك خطا انجام داد، داور بايد او را براى خطاى شديدتر تنبيه كند.
- تنبيه انضباطى عليه بازيكنانى كه براى خطاى قابل اخطار يا اخراج مقصر هستند.
- هيچ لزومى ندارد كه داور فورا" به اين عمل اقدام كند، او می تواند وقتى كه توپ از بازى خارج شد به اين كار مبادرت ورزد.
- داور می تواند مسيولين رسمى تيم را كه رفتار غير مسيولانه اى دارند با تشخيص و صلاحديد خود از زمين بازى و اطراف آن بخارج هدايت نمايد.
- عمل كردن به نظر كمك داورارن روى حوادثى كه خود آنها را نديده است.
- مطمين شود كه شخصى بدون اجازه وارد زمين بازى نشود.
- آغاز مجدد بازى بعد از هر توقف.
- تهيه گزارش مقتضى و دادن اطلاعات لازم از موارد انضباتى بازيكنانى يا مسيولان تيم و حوادث ديگر كه قبل، در جريان و بعد از مسابقه اتفاق مى افتد.

تصميمات داور


تصميمات داور در حقيقت در ارتباط با بازى، نهايى است.
داور تنها موقعى مى تواند تصميم خود را روى حوادث تغيير دهد كه اين تصميم به نظر او و كمك داور، نادرست بوده و بازى هنوز مجددا آغاز نشده باشد.


تصميمات برد بين المللى


- تصميم 1

يك داور (يا هر جا كه مربوط به كمك داور يا داور چهارم باشد) براى موارد زير مسيول نخواهد بود: هرگونه جراحت و آسيب ديدگى بازيكن، مسيولان رسمى يا تماشاگر.
هر گونه خسارت وارده به هر نوع اموال.
هرگونه ضرر و زيان وارد به فرد، باشگاه، شركت، فدراسيون، انجمن يا هيت هاى مشابه كه ممكن است بر اثر تصميم داور كه براساس قوانين بازى يا روشهاى معمول لازم براى نگه داشتن بازى و كنترل مسابقه اتخاذ می كند بوجود آيد.
از قبيل تصميمات زير:

- تصميم در مورد اجازه يا عدم اجازه برگزارى مسابقه با توجه به شرايط زمين بازى، اطراف آن یا هوا. - تصميم در مورد نا تمام گذاشتن مسابقه، به دليل شرايط جوى.
- تصميم در رابطه با شرايط لوازم يا تجهيزات مورد استفاده در طول يك مسابقه، از جمله تيرهاى عمودى و افقى پرچم و توپ.
- تصميم در مورد فطع يا عدم قطع مسابقه بر اثر دخالت تماشاگر يا هر مسيله اى كه در جايگاه تماشاگر بوجود آيد.
- تصميم در مورد توقف يا عدم توقف بازى، براى دادن اجازه انتقال و مداوا به بازيكنان مجروح از زمين بازى.
- تصميم در مورد پافشارى در درخواست انتقال بازيكن مجروح از زمين بازى به خارج جهت مداوا. - تصميم در مورد اجازه يا عدم اجازه به بازيكن براى پوشيدن لباس يا وسايل ديگر.
- تصميم (تا آنجاييكه جزو مسيوليتهايش است) در مورد اجازه به هر فرد (از جمله مسيولان تيمها يا ورزشگاه، ماموران انتظامى، عكاسان و ساير نمايندگان رسانه ها) جهت حضور در مجاورت زمين بازى.
- هرگونه تصميم ديگرى كه ممكن است داور بر طبق قوانين بازى يا مطابق با وظايفش، براساس مقررات فيفا، كنفدراسيون، فدراسيون يا اتحاديه هاى ملى يا مقررات ليگ كه مسابقه تحت آن ضوابط برگزار می شود، اتخاذ كند.

- تصميم 2
در تورنمنتها يا مسابقاتى كه داور چهارم تعيين می شود، نقض داور و وظايف او طبق دستورالعملهاى مصوبه برد بين المللى فوتبال خواهد.

- تصميم 3
حوادثى كه با بازى ارتباط دارند، شامل بثمر رسيدن يا عدم بثمر رسيدن گل و نتيجه مسابقه، بايد در گزارش ثبت شوند.

یاسر عطارباشی بازدید : 175 دوشنبه 21 آذر 1401 زمان : 17:37 نظرات (0)

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟ برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ دراین مقاله می خواهیم نکات خرید درب اتوماتیک شیشه ای را برای ما عزیزان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

قبل از اینکه ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای را توضیح دهیم بهتر است اطلاعاتی در مورد درب اتوماتیک شیشه ای بدهیم.

درب اتوماتیک همانطور که از وجه تسمیه آن پیداست بدون دخالت دست و بصورت خودکار باز و بسته می‌شود. اغلب از این درب ‌ها برای قسمت ورودی بانک ها، مراکز خرید و مراکز اداری استفاده می‌کنند که مهم‌ترین علت آن سهولت در رفت و آمد افراد است. امروزه در ساختمان‌های پر تردد و برای اینکه نمای ساختمان زیبا جلوه کند درب شیشه ای اتوماتیک جایگزین درب های قدیمی شده است. برای آشنایی بیشتر با درب اتوماتیک شیشه ای از مطالعه قسمت‌های آتی غافل نشوید.

درب اتوماتیک شیشه ای برای مکان هایی از جمله بیمارستان ها، بانک ها، دانشگاه ها، هتل ها، پاساژها، ساختمان های دولتی، اماکن  آموزشی، مراکز تفریحی و بهداشتی بهترین گزینه  هستند، جایی که امنیت و نمای عالی در اولویت قرار دارد. درب های اتوماتیک شیشه ای دارای مدل های مختلف و جدا از هم در انواع سبک ها و تنظیمات مختلف مانند کشویی، تلسکوپی و منحنی با  فریم های  آلومینیومی  و استیل است.

درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان با توجه به شکل ظاهری به چند دسته مختلف ساده، منحنی یا کرو و تلسکوپی تقسیم کرد. این درب ها عمدتاً نفررو بوده و عملكرد اتوماتیک این درب ها در بسیاری از اماكن باعث تكریم ارباب رجوع گردیده و حس خوشایندی در آن ها به وجود می آورد.

به طور کلی درب اتوماتیک شیشه ای به درب هایی گفته می شوند که به صورت هوشمند (اتوماتیک) و یا با استفاده از یک ریموت از راه دور و یا دکمه ی تعبیه شده باز یا بسته شوند. اولین و مهم ترین برتری این درب ها به انواع دیگر درب ها راحتی استفاده از این درب ها است. این درب ها دارای امنیت بسیار بالایی هستند به همین دلیل بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

استفاده از این نوع درب ها به طور چشم گیری (تا ۷۰%) از حدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی از ورودی ها جلوگیری می كند و به علت استفاده از درزگیرهای مویی و یا لاستیكی بین فریم ها مانع نفوذ گرد و خاك، حشرات و صدا به داخل اماكن می گردد.

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای

 • جلوگیری از اتلاف انرژی

بدون شک صرفه‌جویی در مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی در حدود ۳۵ تا ۵۰ درصد در سال یکی از عوامل مهمی است که سبب استفاده از این نوع درب و از طرفی دیگر منجر به کاهش هزینه‌های انرژی ساختمان می‌گردد.

 • جلوگیری از ورود گرو غبار

این درب ها صرفاَ زمانی‌که سنسورهای آنها حضور افراد را در برابر درب تشخیص دهند باز و بسته می‌شوند و همین امر منجر به کاهش عبور ریزگردها از میان درب و آلودگی محیط می‌گردد.

 • رعایت بهداشت

در دنیای متنوع ویروس‌ها و میکروب‌هایی که جان انسان را در خطر قرار می‌دهند استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک به علت سرعت در عملکرد بدون دخالت دست منجر به رعایت بهداشت و کاهش انتقال بیماری‌ها می‌گردد. در بیمارستان‌ها و کارخانجات مواد غذایی استفاده از این نوع درب بسیار کاربردی بوده و میزان آلودگی‌های محیطی را تا حد ممکن کاهش می‌دهد.

 • افزایش امنیت

درب های شیشه ای اتوماتیک به قفل الکترومکانیکی مجهز هستند که همین امر ضریب ایمنی در محل را افزایش خواهد داد؛ همچنین شما می‌توانید از طریق یک کد امنیتی عبور و مرور افراد را از راه دور کنترل کنید.

 • سهولت در تردد

درب اتوماتیک شیشه ای علاوه بر اینکه امکان تردد نامحدود در شبانه‌روز را برای افراد فراهم می‌کند، سبب سهولت در تردد و کاهش ترافیک انسانی در مکان‌های شلوغ نیز می‌گردد.

 • کاهش آلودگی صوتی

از دیگر مزیت‌های استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای به حداقل رساندن سروصدای موتور درب و عدم ایجاد آلودگی صوتی در حین باز و بسته شدن متعدد است.

اجزای درب اتوماتیک شیشه ای:

درب شیشه ای اتوماتیک همانند سایر درب ها از قطعات و اجزای گوناگونی تشکیل شده است که هرکدام از آنها با برندها و کیفیت‌های متفاوت در بازار قابل دسترسی هستند. به خاطر داشته باشید که در ساخت یراق آلات درب اتوماتیک باید از آلیاژ بسیار مرغوب بهره برد تا به مرور زمان و در اثر استفاده مداوم دچار فرسودگی نشود. یکی از قطعات مهم در این نوع درب اپراتور آن است که عملکرد درب را با کمک قطعات موجود در آن کنترل می‌کند که عبارتند از:

 • موتور

موتور درب اتوماتیک شیشه ای سبب به حرکت در آمدن هنگرها شده و همین امر حرکت درب شیشه ای اتوماتیک را به دنبال خواهد داشت. حرکت این موتور بصورت راست گرد یا چپ گرد خواهد بود.

 • کنترل باکس

یک سیستم الکترونیکی هوشمند که وظیفه کنترل و فرمان موتور را برعهده دارد. برد باید درون کنترل باکس تعبیه شود و کنترل باکس نیز در یک محل مناسب که امکان نفوذ آب صفر است جای داده شود.

 • ریل و کاور

علت عملکرد روان و بی‌صدای درب شیشه ای اتوماتیک وجود ریلی از جنس آلومینیوم سخت و آکسترود شده است؛ همچنین یک کاور بر روی ریل‌ها تعبیه می‌شود که امکان تعویض آن هر چند ماه یکبار لازم است.

 • هنگرها

قطعه‌ای که بر روی ریل قرار گرفته و دو غلتک دارد که به لت ها و تسمه ها متصل می‌گردد که با حرکت هنگر، لت ها نیز به حرکت درمی‌آیند. هنگرها یکی از عواملی هستند که در کاهش آلودگی صوتی درب های اتوماتیک شیشه ای نقش بسزایی ایفا می‌کنند.

 • باتری بک آپ

وجود باتری بک آپ در این نوع درب ها کاملاَ ضروری‌ست زیرا در زمان قطعی برق، تأمین کننده برق درب اتوماتیک خواهد بود و مانع از کار افتادن آن می‌شود.

 • ریموت کنترل

امکان کنترل باز و بسته شدن درب از راه دور را فراهم می‌کند.

 • متوقف کننده یا Stopper

هنگام باز شدن لنگه‌های درب اتوماتیک شیشه ای به استاپر برای تعیین حدود باز و بسته درب نیاز است.

 • قفل برقی

برای اینکه سطح امنیت را در این درب ها بالا ببریم می‌توان از یک قفل برقی استفاده کرد و آن را در قسمت بالا و یا انتهای اپراتور تعبیه کرد.

 • کلید تعیین وضعیت

از این کلید می‌توان برای قرار دادن درب در حالت باز، نیمه باز و کاملاَ بسته استفاده کرد.

 • حسگر یا سنسور

حسگرها در قسمت بالای درب اتوماتیک شیشه ای نصب می‌شوند و از طریق اشعه به تردد افراد و اشیا حساس شده و درب را برای ورود و خروج آنها باز می‌کنند.

مقاومت درب شیشه ای اتوماتیک از دیگر ویژگی‌هایی است که منجر به خرید این محصول می‌گردد. در این درب از شیشه سکوریت استفاده شده و فریم آن بنابر سفارش مشتری در دو نوع آلومینیوم یا استیل ساخته می‌شود. علت استفاده از شیشه سکوریت این است که مقاومت آن ۷ برابر بیشتر از سایر انواع شیشه خواهد بود؛ همچنین در صورت برخورد ناگهانی و شکسته شدن شیشه هیچ خطری افراد حاضر در محیط را تهدید نخواهد کرد زیرا شیشه سکوریت به پودر شیشه تبدیل می‌گردد که برنده و تیز نخواهد بود. در درب اتوماتیک شیشه ای اکثر اوقات از شیشه‌های ۱۰ میلی‌متری سکوریت شده استفاده می‌گردد اما گاهی ‌اوقات بنابر سفارش مشتری می‌توان از شیشه‌های دو جداره تا ۲۰ میلی‌متر نیز استفاده کرد. از دیگر عواملی که شیشه سکوریت در برابر آن مقاوم خواهد بود حرارت و گرمای بیش از حد است بگونه‌ای که تا دمای ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند، در حالی‌که میزان مقاومت شیشه‌های معمولی در حدود ۶۰ درجه سانتی‌گراد است.

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای

نکاتی که باید در هنگام خرید درب اتوماتیک شیشه ای توجه کنید:

اگر یک درب شیشه ای اتوماتیک بر مبنای استانداردهای بین‌المللی و داخلی یک کشور تولید و به بازار عرضه شود، دسترسی راحت و ایمن را برای ارباب رجوع فراهم خواهد کرد. برخی از استانداردهای درب شیشه ای اتوماتیک که باید رعایت شوند عبارتند از:

 • ANSI استاندارد ملی آمریکا که به طور گسترده درب و یراق آلات آن نظیر قفل، فریم درب و … را دربرمی‌گیرد.
 • CE استاندارد اتحادیه اروپا است و محصولی که موفق به دریافت این استاندارد بین‌المللی شود، این امکان را دارد که در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون محدودیت اقدام به فروش نماید.
 • DIN یکی از قدیمی‌ترین استانداردها که بصورت کاملاَ سخت‌گیرانه در کشور آلمان به کار گرفته می‌شود. به همین علت در حال حاضر استاندارد ایمنی درب‌ های اتوماتیک در آلمان بالاترین در جهان است.
 • ISO همان سازمان بین‌المللی استاندارد است که از نمایندگان ۱۵۷ کشور دنیا تشکیل شده است و اخذ این استاندارد بین‌المللی نشان از کیفیت بالای محصول دارد.
 • ISIR استاندارد ملی ایران بوده که کلیه کالاهای تولید داخل باید این نشان را داشته باشند، در غیر اینصورت هرگونه فروش و عرضه این محصولات به بازار غیر قانونی خواهد بود.

برای اطلاع دقیق از قیمت درب اتوماتیک شیشه ای و انتخاب بهترین مدل آن با زیبادر تماس بگیرید.

یاسر عطارباشی بازدید : 94 پنجشنبه 17 آذر 1401 زمان : 10:35 نظرات (0)

آموزش سئو در مشهد به چه صورتی است؟ برای آموزش سئو در مشهد چه معیارهایی را باید در نظر بگیریم؟ در این مقاله می خواهیم آموزش سئو در مشهد را برای شما توضیح دهیم. 

ویژگی های آموزش سئو در مشهد

می خواهید از طریق اینترنت ثروتمند شوید.
✔️ مطلع شده اید که سئو پردرآمدترین راه کسب و کار اینترنتی در جهان است.
✔️ مطمئن شده اید که با تبدیل شدن به کارشناس سئو می توانید در هرجایی از دنیا، خواهان داشته باشید.
✔️ و در نهایت؛ می خواهید تصمیم بزرگی بگیرید.

یادگیری سئو به شما این امکان را می دهد تا تجارت خود را در معرض دید میلیون ها کاربر قرار دهید. آیا می توانید غیر از وبسایت تجاری بیزینس خود را برای میلیون ها کاربر به نمایش بگذارید؟ آن هم برای در عرض یک روز؟

بنابراین همانطور که می دانید بهترین راه برای ارائه محصولات و خدمات به مشتریان اینترنت ، استفاده از وب سایت های تجاری است. حال مسئله این است در کنار شما 100 ها نفر نیز وبسایتی مشابه با کسب و کار شما دارند و شما می بایست در دیدن شدن، با آن ها رقابت کنید.

رعایت اصول سئو این امکان را به شما می دهد تا با قرار گیری در نتایج اولیه گوگل و موتور ها جست و جو ، شانس خود را برای دیده شدن افزایش دهید.

پس تا به حال به اهیمت سئو پی برده اید. بهتر است بدانید بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو می تواند فروش سایت شما را تا 100 ها برابر افزایش دهد.

 1. سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که برای موتور های جست و جو قابل خزش و ایندکس باشد.
 2. محتوا باید سوال کاربر را پاسخ دهد و در عین حال جذاب باشد
 3. از کلیدواژه ها و عبارت هایی که کاربران از آن برای پیدا کردن پاسخ خود استفاده می کنند ، استفاده کنید.
 4. وب سایت در جهت تجربه کاربری (ux) طراحی شده باشد.
 5. محتوایی تولید کنید که پیوند ها و ارتباط کاربر با آن زیاد شود.
 6. از توضیحات و عنوان های بهینه شده استفاده کنید تا نرخ بازدید به کلیک افزایش یابد.
 7. از دیتا استراکچر ها و نتایج غنی شده بهره ببرید.

رعایت این هفت مرحله و رسیدن به آخرین مرحله یعنی نتایج غنی شده ، به شما این اطمینان را خواهد داد که در طول فرایند بهینه سازی ، استراتژی شما به خوبی عمل کرده است. به عبارتی دیگر در صورتی که تمامی فاکتور های مورد نیاز برای تکامل این 7 مرحله را رعایت کنید ، توانسته اید سایت خود را برای موتور های جست و جو بهینه سازی کنید. 

یادگیری سئو و بهینه سازی سایت بدون اینکه بدانید گوگل و سایر موتور های جست و جو مانند بینگ و یاهو چگونه کار می کنند عملا امکان پذیر نیست.

درواقع شما به عنوان کسی که فرایند بهینه سازی را انجام می دهید ، باید به مباحث کروال ، ایندکس ، رنک بندی گوگل و الگوریتم های آن آشنایی کامل داشته باشید.

در صورتی که بدانید نحوه عملکرد موتورهای جست و جو چیست ، بسیار سریع تر و راحت تر می توانید سایت خود را بهینه کنید زیرا شما اساس کار موتور های جست و جو را می دانید.

امروزه روز، هر کسی که در دنیای دیجیتال دستی بر آتش دارد، می داند که بدون رعایت یکسری قوانین و اصول که غالباً از سوی موتورهای جستجو تعیین می شود، نمی توان جایگاه مناسبی در اینترنت داشت. این اصول و مقررات یا سئو که به آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هم گفته می شود، مرتباً در حال تغییر و به روز رسانی هستند و به همین دلیل نیاز به آموزش دارند. کسب و کارهایی که می خواهند در فضای آنلاین به موفقیت دست یابند و به طور کلی وب مسترها یا صاحبان سایت ها، باید اقدام به یادگیری استراتژی های سئو کنند

مهم ترین نکته در آموزش سئو در مشهد این است که آموزش کاملا واضح و با کلام ساده بیان شده باشد.

همچنین رفع اشکال ها هم به راحتی در آن قابل اجرا باشد.

هزینه دوره یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در آموزش سئو به آن توجه کنید.

آنچه که در این بخش از یادگیری سئو باید بدانید ، هدف از جست و جوی کاربر است. لازم است بدانید کاربر با چه هدفی کلمه کلیدی مورد نظر شما را جست و جو می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده ابزار های مورد نیاز برای تحقیقات کلمه کلیدی به شما معرفی خواهند شد. اغلب این ابزار ها پولی هستند اما جالب است بدانید ابزار هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که گوگل آن ها را برای فرایند تحقیقات کلیدواژه به شما رایگان ارائه خواهد داد.

برای اطلاع دقیق از دوره های آموزش سئو در مشهد با رشدانش در تماس باشید. 

سئو تکنیکال نیز بخشی از سئو داخلی محسوب می شود. در واقع در این بخش وب سایت برای ربات های گوگل و سایر موتور های جست و جو بهینه می شود. اجرای صحیح سئو فنی سایت این امکان را به شما می دهد سایت خود را قابل ایندکس و قابل خزش کنید.

به عنوان مثال در این بخش با راه اندازی نقشه سایت می توانید ربات های گوگل را منظم تر به سایت خود بکشانید و به آن ها در ایندکس صفحات سایت تان کمک کنید. سئو تکنینکال از جمله مهم ترین سرفصل های آموزش سئو در مشهد است

سرفصل های آموزش سئو در مشهد: 

سئو محتوایی، تکنیکال و خارجی 

 • آشنایی با سئو و گوگل
 •  آشنایی با انواع مدل محتوا
 •  بررسی انواع متاها و آموزش متا نویسی
 •  انواع سئو
 •  انواع الگوریتم موتور جستجو
 •  تدوین استراتژی سئو
 •  تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی
 •  تدوین استراتژی محتوایی
 •  ابزارهای سئو
 •  تحلیل محتوایی سرچ کنسول
 •  افزونه های سئو
 •  لینک سازی داخلی

تکنیکال:

 •  آشنایی با کراولینگ - ایندکسینگ
 •  سرعت وب سایت
 •  تحلیل تکنیکال سرچ کنسول
 •  امنیت وب سایت
 •  موبایل فرندلی بودن
 •  آشنایی با UI/UX
 •  آشنایی با اسکیما و ریچ اسنیپت
 •  اشنایی با بردکرامب
 •  آشنایی با ابزار اسکریمینگ فراگ
 •  آشنایی با ابزار SEM RUSH
 •  آشنایی با ابزارAHREF

خارجی: 

 • تدوین استراتژی سئو خارجی
 •  ابزارهای تحلیل off page
 •  نحوه ساخت بک لینک
 •  لینک سازی خارجی رایگان
 •  ریپورتاژ نویسی و تشخیص منابع
 •  آموزش نحوه خری بک لینک
 •  باید ها و نبایدهای خرید و ساخت بک لینک
یاسر عطارباشی بازدید : 78 چهارشنبه 16 آذر 1401 زمان : 13:05 نظرات (0)

خرید دستگیره سرویس بهداشتی معلولین به چه صورتی می باشد؟ بهترین دستگیره سرویس بهداشتی معلولین چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله می خواهیم در مورد خرید سرویس بهداشتی معلولین یا دستگیره سالمندی توضیح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید. 

دستگیره سرویس بهداشتی معلولین چیست؟

دستگیره ها و تجهیزات سالمندی و کمکی جهت آسایش و کمک به سالمندان، معلولین، جانبازان و یا کسانی که برای تکیه دادن یا بلند شدن نیازمند تکیه گاه قوی هستند کاربرد دارد. همه‌ی افراد روزی پیر می‌شوند و به طور کلی در هر خانواده‌ای فردی مسن وجود دارد که شاید قادر به انجام امورات روزمره‌ی خود نباشد. اما افراد دیگر هم ممکن است از حمل و نقل سالمندان و حتی افراد بیمار و ناتوان جسمی و معلول خسته شده باشند و دچار بیماری‌های عضلانی شوند!

فضاهای شهری بر اساس تساوی حقوق شهروندی به همه شهروندان از هر گروه و طیفی تعلق دارد . اما بسیاری از گروه های اجتماعی به دلیل نبود شرایط مناسب سازی ، امکان استفاده از این محیط را دارا نمی باشند . همه آحاد جامعه باید قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از ساختمان ها و اماکن عمومی ، معابر شهری ، مراکز تفریحی و تجاری ، بیمارستان ها و مراکز درمانی ، هتل ها و ادراجات دولتی تردد کرده و از کلیه حقوق اجتماعی خود بر خوردار باشند . مناسب سازی محیط زندگی معلولین با توانمند سازی معلولین ارتباط مستقیمی دارد . با مناسب سازی محیط زندگی معلولین می توان شرایط و امکان استقلال ، خود باوری ، خود اتکایی نسبی حرکنی ، شغلی و مالی معلولین را فراهم نمود . مناسب سازی یعنی ایجاد محیط های بدون مانع و یا تسهیل دسترسی برای همه افراد جامعه اعم از سالمندان و معلولین ، مناسب سازی محیط یکی از راهکارهای ارتقائ کیفیت زندگی برای کلیه افراد جامع به ویژه افراد دارای معلولیت است . قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در ماده 2 خود به این مهم اشاره کرده است که کلیه وزارتخانه ها ، موسسات و سازمان ها و شرکت های دولتی و نهاد های عمومی و انقلابی موظفند در طراحی ، تولید و احداث ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آنها برای معلولین همچون افراد عادی فراهم شود.

https://s6.uupload.ir/files/a973fdd5b7e4ef8e001bb3cefc47357e_20mg.jpg

کاربرد دستگیره سرویس بهداشتی معلولین

دستگیره سرویس بهداشتی معلولین یکی از لوازم ساختمان است که بیشتر در سرویس های بهداشتی و حمام ها نصب میشود، این دستگیره ها نه تنها در خانه ها بلکه در هتل ها و بیمارستان ها کاربرد دارد و از خطر افتادن احتمالی سالمندان، بیماران یا زنان باردار جلوگیری میکند یا به آنها در نشستن و برخاستن و یا حفظ تعادل کمک میکند که در سالمندان و معلولین باعث بازیابی استقلال فردی آنها میشود.

زنگ نزدن وسایل استیل در حمام و دستشویی یکی از مهم ترین دغدغه هاست و این دستگیره های سرویس بهداشتی معلولین دارای بدنه استیل بوده و استیل نیز ضد زنگ است، همچنین این دستگیره از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، این دستگیره ها به دلیل دارا بودن طرح های زیبا و شکیل، میتوان از آنها به عنوان جا حوله ای در حمام ها و سرویس های بهداشتی نیز استفاده کرد.

دستگیره های سالمندی و کمکی به راحتی قابل نصب و جاگذاری هستند و نیاز به راه اندازی پیچیده ای ندارد و میتوانید به راحتی و کمترین هزینه میتوانید آن را تهیه و نصب کنید، دستگیره هایی با زاویه های ۳۰الی ۹۰ درجه باعث ایجاد حفظ تعادل و جلوگیری از لیز خوردگی میشود، هچنین در مقابل فشار وارده تحمل بالایی دارد و از جنس فولاد و رنگ الکترواستاتیک میباشد، این دو خصوصیات در کنار هم به دستگیره اجازه مقاومت بالایی را میدهند.

قیمت خرید دستگیره سرویس بهداشتی معلولین

قیمت دستگیره سرویس بهداشتی معلولین بر اساس نوعی که مد نظر شما است متفاوت می باشد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با گروه کارشناسان کینگ مد در تماس باشید. 

دستگیره های سرویس بهداشتی سالمندی به جهت ایجاد آسایش و رفاه  افراد سالمند، معلولین، جانبازان و یا کسانی که برای بلند شدن یا تکیه دادن نیازمند یک تکیه گاه قوی هستند، کاربرد دارد و بیشتر در سرویس های بهداشتی یا حمام نصب می شوند. همچنین می توان از دستگیره های سرویس بهداشتی برای سایر مراکز درمانی ، فیزیوتراپی ها ، مراکز توانبخشی ، بیمارستان ها استفاده کرد. 

 • کنار توالت‌های ایرانی. برای راحت بلند شدن و نشستن بیمار و سالمندان در توالت ایرانی
 • کنار توالت‌های فرنگی: معمولا افراد سالمند و بیمار و معلول از دستشویی‌های فرنگی استفاده می‌کنند. این دستگیره به آن‌ها کمک می‌کند که به راحتی و بدون نیاز به کمک فرد دیگری روی توالت‌های فرنگی بنشینند.
 • در کنار راه پله‌ها:‌ این مورد برای استفاده‌ی همه‌ی افراد می‌باشد. یعنی افراد معمولی هم که می‌خواهند از پله رفت و آمد کنند می‌توانند از دستگیره‌ی سالمندان استفاده کنند.
 • در کنار صندلی و مبل و تخت: اگر دستگیره سرویس بهداشتی سالمندان را در کنار صندلی و مبل و تخت قرار دهید خودشان می‌توانند بدون نیاز به کمک کسی روی تخت بنشینند و یا بلند شوند.
 • به صورت کلی از دستگیره سرویس بهداشتی سالمندان در هر نقطه‌ای که نیاز به کمک برای نشستن و بلند شدن و … نیاز هست می‌توان استفاده کرد.
 • همچنین قابل استفاده برای افراد معمولی نیز هست. برای نصب در کنار استخر و سونا و جکوزی و… که ایمنی اشخاص در آن رعایت شود.

نکاتی که باید در هنگام خرید دستگیره سرویس بهداشتی معلولین رعایت کنید

 • حتما از جایی خریداری کنید که محصولات آن دارای گارانتی باشد. به این ترتیب اصل بودن محصول را تضمین می‌کنند.
 • از جنسی استفاده کنید که در مقابل ضربه و فشار محکم باشد. همچنین این دستگیره با توجه به اینکه کاملا نزدیک آب و رطوبت هوا هست اما نباید زنگ بزند. یعنی جنس آن طوری باشد که در مقابل زنگ زدن مقاومت کند. جنس استیل یا پلاستیک می تواند مقاومت خوبی داشته باشد.
 • دستگیره‌ای را خریداری کنید که به راحتی قابل نصب و جاگذاری باشد تا مجبور به تغییر در محل نباشید.
 • به این نکته نیز توجه داشته باشید که دستگیره باید در داخل یک سطح صاف به دیوار نصب شود. پس به این نکته نیز توجه کنید که سطح صافی را برای نصب آن انتخاب کنید.
 • دستگیره باید ظاهر زیبا و شیکی نیز داشته باشد بنابراین در هنگام انتخاب به این موضوع نیز توجه کنید.
 • در بعضی موارد از این دستگیره ها به عنوان جاحوله‌ای هم استفاده می‌شود.

به منظور طول عمر بیشتر این دستگیره، پس از هر بار استفاده آن را از محل نصب جدا کرده و در جای خشک و تمیز نگه داری کنید. محل استفاده باید تمیز و بدون آلودگی (خاک، کثیفی و …) و همچنین خشک باشد.

یاسر عطارباشی بازدید : 97 سه شنبه 15 آذر 1401 زمان : 12:45 نظرات (0)

تولیدی عمده لباس ورزشی چه ویژگی هایی دارد؟ عمده فروشی لباس ورزشی همانطور که از اسمش پیداست به معنی خرید تعداد زیادی لباس ورزشی می باشد. اما چرا باید تعداد زیادی لباس ورزشی خریداری شود؟

منظور از تولیدی عمده لباس ورزشی

لباس های ورزشی و پروسه تولید و طراحی شان از سال 1950 میلادی تا کنون مسیر پر تحولی را طی کرده اند. قبل از این تاریخ یک لباس ورزشی همیشه مترادف با یک لباس شیک ومرتب تلقی میشد. در سال 1950 بود که رنگ سفید جایگاه خودش را در بین لباس های ورزشی پیدا کرد و کفش کتانی نیز به بازار مد ورزشی عرضه شد. دهه ی بعدی یعنی 1960، زمانی بود که بسیاری از ورزش های جدید کم کم شناخته می‌شدند؛ مثل: موج سواری، اسکیت و تناسب اندام. در همین زمان نیز بود که پای الیاف مصنوعی به پروسه تولید این لباس ها راه پیدا کرد: لیکرا یکی از این مواد بود که با خاصیت ارتجاعی در بافت خود باعث میشد تا لباس ورزشکار هنگام تمرین، انعطاف و نرمی بیشتری داشته باشد. دهه هفتاد میلادی عصر “ست های ورزشی” شد. این انتخاب سلیقه ای با یک تبلیغ آدیداس Adidas آغاز شد و کم کم جای خود را در بین مردم باز کرد. این ست ها از یک شلوار و یک سوویشرت، تشکیل می‌شدند که به راحتی قادر بودید قسمت بالاتنه را در صورت نیاز مثلا عرق کردن هنگام تمرین یا گرما هنگام پیاده روی، از تن جدا کنید.

تولید عمده لباس ورزشی

زمانیکه یک مربی فوتبال و یا فوتسال و هر ورزش تیمی دیگری باشید باید از یک مدل پیراهن به تعداد بالا خریداری کنید! گاهی نیاز است این خریدای به صورت انحصاری باشد! یعنی یک مدل پیراهن شورت ورزشی به صورت اختصاصی برای شما عزیزان طراحی و تولید شود.

علاوه بر این مواردی که گفته شد اگر شما هم فروشنده لباس ورزشی باشید باید یک سری لباس را به صورت عمده خریداری کنید.

ویژگی تولیدی عمده لباس ورزشی

 • تنظیم حرارت و رطوبت بهینه.
 • نفوذپذیری خوب هوا.
 • جذب سریع رطوبت و ظرفیت انتقال.
 • عدم وجود رطوبت.
 • خشک شدن سریع برای جلوگیری از سرما خوردن.
 • با دوام
 • تنفس و راحتی
 • مراقبت آسان
 • سبک وزن
 • لمس نرم و دلپذیر
 • طراحی هوشمند و کاربردی
 • دارای پارچه ی با کیفیت برای دوخت. پارچه باید طوری باشد که بدن را خنک نگه دارد و همچنین هوا را رد و بدل کند.
 • دوخت تمیز
 • قابلیت طراحی لباس با سلیقه مشتری
 • قابلیت چاپ روی لباس
 • ضمانت کالا
 • دارای رنگ بندی مناسب
 • قیمت مناسب به نسبت فروش تک محصول

لباس های ورزشی نخ و پنبه که جزو الیاف های طبیعی هستند، سبک اند و به راحتی رطوبت را جذب و از بدن رد می کنند. پس لباسهای مناسبی برای ورزش کردن هستند. الیاف های مصنوعی مانند نایلون، با اینکه سبک و راحت اند ولی قدرت جذب رطوبت را ندارند و سبب مشکلات پوستی می شوند.

 

چنانچه تصمیم به تهیه لباس ورزشی با الیاف مصنوعی را دارید، پیش از خرید توجه کنید که آستر آن از جنس  نخ یا دیگر الیاف های طبیعی باشد تا از صدمه به پوست پیشگیری کند. لباس‌های الیاف مصنوعی نسبت به الیاف های طبیعی عمر بیش‌تری دارند و دیرتر خراب می شوند. الیاف طبیعی از پوست بدن مراقبت می‌کند. درصورتی که زیاد عرق می‌کنید، بهتر است که در زمان ورزش تنها لباس‌ نخی بپوشید، زیرا لباس هایی با الیاف مصنوعی، موجب میشود که بیشتر عرق کنید و لباستان بو بگیرد. بسته به نوع آب و هوا و محیطی که در آن ورزش می کنید میزان لباس پوشیدن را کم و زیاد کنید.

الیاف مصنوعی می توانند سطوح آب دوست (مرطوب کننده) یا سطوح آب گریز (بدون خیس شدن) داشته باشند. پارچه های مصنوعی بهترین گزینه برای پوشاک ورزشی و بدنسازی به شمار می آید چون می تواند ترکیبی مطلوب از هماهنگی میزان رطوبت، سبک وزنی، نرمی، عایق بودن و سریع خشک شدن را ارائه دهد. به طور کلی، پارچه هایی با خاصیت جذب رطوبت می توانند دمای بدن را تنظیم کرده ، عملکرد ماهیچه ها را بهبود بخشیده و خستگی را به تاخیر بیاندازند.

پلی استر از ثبات ابعادی فوق العاده ای برخوردار است و در برابر خاک، محیط قلیایی، پوسیدگی و رایج ترین حلال های آلی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهد. این دوام، در عین حال سبک، دارای خاصیت ارتجاعی و احساس راحتی را نیز به همراه دارد. همه این ها ویژگی های مهمی برای مصرف کنندگان لباس های ورزشی به خصوص تیشرت و پلوشرت زنانه است. مقاومت حرارتی عالی یا پایداری حرارتی نیز از ویژگی های پلی استر است. این الیاف است که بیشتر در پارچه های پایه برای لباس های ورزشی استفاده می شود، زیرا جذب رطوبت کم، ویژگی های مراقبت آسان و هزینه کم را دارد.

راهنمای خرید تولیدی عمده لباس ورزشی

نوع پارچه و دوختی که برای این دو استفاده می شود کاملا متفاوت می باشد. معمولا در لباس هوادار نوع پارچه به کیفیت لباس تیمی نیست زیرا هم قیمت آن بسیار بیشتر می شود و هم نیازی به کیفیت بالا در حد بازی در مسابقات نیست. بنابراین از پارچه های سبک تر استفاده می شود که ویژگی هایی مانند خنک نگه داشتن بدن و سایز مناسب و دوخت دقیق در لباس هوادار یافت نخواهد شد.

اما در لباس تیمی بازیکن هم باید جنس لباس بسیار باکیفیت باشد و هم دوخت آن کاملا تمیز و حرفه ای باشد. همچنین نوع چاپ متن و نوشته در لباس تیمی بازیکن متفاوت خواهد باشد.

لباس ورزشی مناسب ویژگی هایی دارد که از آن جمله می توان به راحت بودن، کیفیت بالا و سایز مناسب اشاره کرد.انتخاب لباس ورزشی برای ورزشکاران بسیار مهم است. از آنجایی که امکان تعریق در ورزش دو برابر میشود،اهمیت انتخاب لباس ورزشی مناسب برای جلوگیری از عرق سوز شدن و بیماری های قارچی و پوستی دو چندان میشود. بنابراین باید جنس لباس به گونه‌ای باشد که با جذب عرق به پوست اجازه تنفس بدهد و البته جنسی داشته باشد که بدن را خنک نگاه دارد.

۱- لباس ورزشی باید راحت باشد تا کارایی شما در ورزش افزایش یابد.

۲- لباس ورزشی باید در سایز مناسب باشد. نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد.

۳ – سعی کنید لباس ورزشی با کیفیت خریداری کنید. لباس‌های که کیفیت نداشته باشند بعد از شست و شو رنگ و سایز آنها تغییر می‌کند.

۴- کفش و جوراب ورزشی نیز مهم هستند. از کفش های با کیفیت استفاده کنید. کفش و جوارب مناسب تعادل را افزایش می‌دهد.

۵- سعی کنید لوازم جانبی مانند حوله، زانوبند، آرنج بند و غیره نیز با کیفیت باشد.

۶- برای فصل‌های مختلف لباس‌های ورزشی مناسب آن فصل خریداری کنید.

۷- چند دست لباس ورزشی متنوع خریداری کنید. بدین شکل انگیزه بیشتری برای فعالیت پیدا می‌کنید.

۸- لباس های تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس های ورزشی هستند.

پوشیدن لباس مناسب بسیار مهم است! وقتی که شما یک تمرین کننده مشتاق هستید. بسیاری از آسیب های ورزشی به دلیل نداشتن تجهیزات مناسب از جمله لباس رخ می دهد. به هر فعالیتی که مشغول هستید، باید لباس مخصوص آن ورزش خاص را انتخاب کنید و به دنبال چیزی باشید که محافظت کافی در برابر ضربه، فشار یا گرم شدن بیش از حد را فراهم کند.

توصیه می شود روی لباس های فشرده سازی با کیفیت خوب سرمایه گذاری کنید، چنین انتخابی باعث افزایش گردش خون در سراسر بدن می شود، اکسیژن مورد نیاز را به ماهیچه ها می رساند، با مدیریت تجمع اسید لاکتیک خستگی و درد را کاهش می دهد و به بهبود قدرت و استقامت کمک می کند.

جنس لباس ورزشی باید از مواد سبک وزن طراحی شده باشد تا مانند یک پوست دوم عمل کند و بتوانید اطمینان حاصل کنید که هنگام تمرین احساس محدودیت نخواهید کرد. ورزش با راحتی کامل به شما این امکان را می دهد که تنها بر روی کار مورد نظر تمرکز کرده و در حد توان خود تمرین کنید. به طراحی و خیاطی آن توجه کافی داشته باشید که برش ها و دوخت آن پوست شما را تحریک نکند.

شما بدون شک عبارت “برای موفقیت لباس بپوشید” را شنیده اید و این می تواند در مورد لباس هایی که در باشگاه می پوشید صدق کند. پارچه هایی با کیفیت بالا و هوشمند با بدن کاری می کنند تا عملکرد ورزشی را تسریع کند و در مقابل سختی تمرینات شدید، عملکرد بدن شما را در بهترین حالت حفظ کنند. وقتی صحبت از بهبود عملکرد می شود. اگر به احتمال زیاد عرق می کنید، به دنبال پارچه های عرق گیر باشید که رطوبت را از بدن شما دور کند و به دنبال فناوری FRESHFIT باشید که از یون های نقره استفاده می کند و برای مقاومت در برابر تجمع باکتری ها طراحی شده و شما را سرحال نگه می دارد.

 

یاسر عطارباشی بازدید : 149 چهارشنبه 09 آذر 1401 زمان : 9:55 نظرات (0)

خرید لباس ورزشی زمستانی مردانه به چه صورتی است؟ برای خرید لباس ورزشی مناسب زمستان چه نکاتی را باید توجه کنیم؟ 

لباس ورزشی زمستانی یکی از نکات مهمی است که برای ورزش در هوای سرد باید به آن توجه داشت. شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که بهتر است با چه لباسی در هوای سرد ورزش کنیم؟ ازاین‌رو لازم است بدانید قبل از هر چیز جنس لباس مهم می‌باشد. درواقع جنس لباس نخی برای ورزش در هوای سرد توصیه نمی‌شود. چراکه این جنس از پارچه و با لباس مانند یک عایق حرارتی عمل نمی‌کند. ازاین‌رو لباس ورزشی زمستانی لباسی است که قابلیت عایق کنندگی حرارتی داشته باشد؛ مانند لباس پشمی، کرک مصنوعی و پلی‌پروپیلن. استفاده از این نوع لبس زمستانه ورزشی باعث می‌شود یک لایه از هوای گرم اطراف بدن باقی بماند و بدن را از سرما دور کند.

ویژگی های لباس ورزشی زمستانی 

بسیاری از ما در زمان کودکی و نوجوانی در زمان حضور در مدرسه، مشتاق رسیدن زنگ ورزش بودیم و برای آن لحظه‌شماری می‌کردیم. برای زنگ ورزش مدرسه با شوق‌وذوق تمام به همراه والدین خود به خرید می‌رفتیم و یک لباس با رنگ جذاب یا لباسی از تیم فوتبال موردعلاقه خودمان را خریده به تن می‌کردیم. شاید این تفکر که هر لباسی را می‌توان برای ورزش کردن پوشید ریشه در کودکی ما داشته باشد. جایی که بدون توجه به لباس ورزشی مناسب فصل و جنس و نوع آن فقط در فکر خریدن یک لباس یا ظاهر جذاب و زیبا بودیم.

لباس ورزشی باید ویژگی‌های داشته باشد که بتواند شرایط مناسبی را برای بدن در طول فعالیت فراهم کند. تصور کنید که در هنگام انجام یک ورزش هوازی، شما یک لباس آستین‌بلند و ضخیم بر تن داشته باشید. قطعا با این لباس، به‌خصوص در فصل تابستان، به بدن خود آسیب وارد می‌کنید. زیرا این لباس هم مانع اکسیژن‌رسانی صحیح به اندام‌ها و عضلات شما می‌شود و هم می‌تواند دمای مرکزی بدن شما را افزایش دهد. پس لباس ورزشی مناسب فصل زمستان قطعا با لباس ورزشی مناسب تابستان متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه لباس ورزشی زمستانی وجود دارد آن است که این لباس باید متناسب با محیط ورزش انتخاب شود. همچنین توصیه می‌شود، ورزشکاران در فصل زمستان و هوای سرد به‌جای پوشیدن یک لباس ضخیم تک لایه از چندلایه لباس برای پوشش بدن خود در برابر سرما استفاده کنند. در این صورت ورزشکاران موقع افزایش حرارت بدن خود می‌توانند یک یا دولایه از لباس‌های خود را کم کنند و از تعریق بیش‌ازحد جلوگیری نماید.

اگر یک ورزشکار حرفه‌ای باشید، قطعا اسم بیس لایر به گوش شما رسیده است. بیس لایر یکی از لباس ورزشی زمستانی است که به‌تازگی و به‌صورت حرفه‌ای در میان ورزشکاران شاخه‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌واسطه کارایی خود در بین کاربران محبوبیت زیادی یافته است.base layer  در لغت به معنای یک لباس پایه است؛ اما در مفهوم بدین معنا است که شما با پوشیدن این لباس نباید احساس کنید که لباسی را پوشیده‌اید بلکه باید حس کنید مانند پوست دوم شما است؛ چراکه قرار نیست این پوشیدنی جایگزین لباس اصلی شما شود و کارایی‌اش با لباس معمول کاملا متفاوت است.

یکی از ویژگی این نوع لباس آن است که بدن را گرم نگه می‌دارد و بهترین نوع پوشش و لباس ورزشی زمستانی است. همچنین فشرده‌سازی، انقباض و ثبات ماهیچه‌ها کارایی اصلی بیس لایر است که برای تمرینات سنگین ورزشکاران بسیار مفید می‌باشد.

گرمکن و یا لایه رویی یکی دیگر از پوشش‌های مفید برای ورزش در هوای سرد و یا به عبارتی لباس زمستانی ورزشی است که بدن را از نفوذ هوای سرد در امان می‌دارد. استفاده از گرمکن و یا لایه رویی نه‌تنها بدن را از سرما دور نگه می‌دارد، بلکه به‌راحتی می‌توانید آن را در مواقع غیرضروری از تن خود دربیاورید یا بپوشید.

انواع لباس ورزشی زمستانی مردانه

کلاه گرم یا دستمال سر

سر یکی از نقاط حساس بدن است که لازم است در هوای سرد به‌طور ویژه‌تری از آن مراقبت شود. ازآنجایی‌که ورزش فعالیتی است که باعث بالاتر رفتن سوخت‌وساز بدن می‌شود و عرق کردن را به دنبال دارد، بهتر است از نوعی پوشش برای سر مانند کلاه و یا دستمال سر استفاده شود. این پوشش خصوصا این نوع لباس مناسب دویدن در زمستان است و عرق حاصل‌شده از ورزش را به خود جذب می‌کند و مانع از نفوذ هوای سرد به سر فرد می‌شود.

شلوار ورزشی زمستانی

یکی دیگر از پوشش‌های لازم برای ورزش در هوای سرد و یا به عبارتی لباس ورزشی زمستانی، شلوار ورزشی است. این نوع شلوار در جنس‌های مختلف متناسب با نوع فصل‌ها وجود دارد. شلوار ورزشی زمستانی به‌نوعی شبیه شلوار گرم‌کن است که از پاها در برابر نفوذ هوای سرد جلوگیری می‌کند. استفاده از این نمونه شلوار باعث می‌شود، فرد به‌راحتی ورزش خود را پیش ببرد و با دویدن در فصل سرما هیچ‌گونه ورود هوای سرد را به پاهای خود احساس نکند.

لباس ورزشی مناسب باید از یک سری از ویژگی‌ها برخوردار باشد. برخی از این مهم‌ترین ویژگی‌ها به این شرح است:

 • در وهله اول لباس ورزشی مناسب باید لباسی سبک و راحت باشد. این ویژگی می‌تواند کارایی و اثرگذاری ورزش را افزایش دهد.
 • سایز و اندازه لباس ورزشی باید متناسب با بدن هر فرد باشد. لباس خیلی گشاد و خیلی تنگ کارایی را کاهش می‌دهد.
 • لباس ورزشی باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا در صورت استفاده طولانی‌مدت و شستشو دچار آسیب و تغییر شکل نشود.
 • باید لباس ورزشی مناسب فصل و شرایط آب و هوایی موجود انتخاب شود.
 • و به‌عنوان آخرین ویژگی لباس ورزشی مناسب لباسی است که بتواند عرق ایجادشده در بدن را به‌خوبی جذب کند.
 • اگر اهل ورزش کردن در هوای باز هستید و قصد دارید به دویدن در هوای سرد بپردازید به این نکته توجه کنید که باید لباس ورزشی مناسب فصل را انتخاب کرده و در هنگام ورزش به تن کنید. به همین دلیل در ادامه با تعدادی از انواع تجهیزات و لباس مناسب دویدن در زمستان آشنا خواهیم شد.

  • هدبند یا دستمال سر مخصوص

  اولین و مهم‌ترین قسمت از لوازم ورزشی زمستان، هدبند یا دستمال سر است که بتواند گرمای موردنیاز ناحیه سروگوش‌های شما را تأمین کند.

  • لایه‌نازک پایه

  نکته مهمی که در مورد انتخاب لباس ورزشی مناسب به‌خصوص در فصل زمستان اهمیت دارد اولین لایه لباس است. برای این قسمت از یک لباس نازک و حتی آستین‌کوتاه استفاده کنید که قابلیت جذب رطوبت بالایی داشته باشد و عرق بدن شما جذب کند. اگر احساس سرما می‌کنید از یک لباس نازک آستین‌دار استفاده کنید.

  • کاپشن چندتکه زیپ‌دار

  یکی از وسایل دویدن در زمستان که به‌صورت اختصاصی برای این فصل از سال طراحی‌شده است کاپشن‌هایی هستند که می‌توان قسمت‌های مختلف آن مانند آستین و کلاه را جدا کرد. این ویژگی در انتخاب لباس ورزشی مناسب فصل اهمیت زیادی دارد زیرا می‌توانید با این کار دمای بدن خود را کنترل کنید. درصورتی‌که احساس کردید دمای بدن شما بیش‌ازحد بالا رفته است می‌توانید قسمت آستین‌ها و کلاه این کاپشن‌ها را جدا کرده و دمای بدن خود را متعادل کنید.

  • دستکش چندلایه و مقاوم در برابر باد

  یکی از حساس‌ترین نقاط بدن در فصول سرد سال دست‌ها و انگشتان آن هستند. به همین دلیل اهمیت دارد که این عضو حساس از بدن در هنگام ورزش و دویدن در فصل زمستان به‌وسیله دستکش گرم نگه‌داشته شود حتی اگر دما در حد یخبندان نباشد.

  • شلوار مقاوم در برابر باد

  یکی دیگر از موارد بااهمیت در انتخاب لباس ورزشی فصل انتخاب شلوار مناسب است. شلوار مخصوص دویدن در فصل زمستان که قابلیت مقاومت در برابر باد و سرما دارد می‌تواند بهترین گزینه باشد. این شلوارها با توجه به وزن کم خود مقاومت خوبی در برابر باد و سرما دارند.

  • جوراب رطوبت‌گیر

  آخرین بخش لباس ورزشی زمستانه جوراب‌های رطوبت‌گیر هستند که بتوانند در هنگام دویدن پاها را گرم نگه‌داشته و تعرق آن‌ها را جذب کنند.

برای خرید لباس ورزشی زمستانه مردانه به سایت توفیق اسپرت سربزنید. 

یاسر عطارباشی بازدید : 182 چهارشنبه 02 آذر 1401 زمان : 13:24 نظرات (0)

خرید اسکوتر معلولین به چه صورتی می باشد؟ 

اسکوتر برقی یکی از انواع ویلچر برقی و از تجهیزات پزشکی مخصوص استفاده سالمندان و معلولان می باشد. ویلچر برقی انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط فیزیکی بیمار یا سالمند مورد استفاده قرار میگیرد.

موقعیت مکانی زندگی و میزان تحرکات و جابجایی که فرد معلول یا سالمند نیاز دارد، میتواند تعیین کننده ویلچر مورد نظر باشد. بیشتری استفاده ویلچر برقی یا اسکوتر برقی برای بیمارانی است که دارای ضایعه نخاعی هستند و طی کردن مسافت طولانی برای آنها دشوار است. همچنین این افراد باید بدون همراه تردد کنند و به تنهایی اقدام به حرکت دادن ویلچر نمایند.

اسکوتر معلولین وسیله ای است برای کمک به حرکت معلولین و افرادی که ناتوانی حرکتی دارند، به سختی راه می روند و یا افرادی که نیمه متحرک هستند. این وسیله صندلی تخت و ثابتی دارد و جایی برای گذاشتن پا برروی آن تعبیه شده است و توسط موتور الکتریکی و یا باتری شارژی حرکت می کند.

تفاوت اسکوتر حرکتی با ویلچر برقی

تفاوت های زیادی مابین این دو وسیله وجود دارد که هر کدام را به تنهایی بررسی می کنیم.

ویلچر برقی:

-برای افرادی مناسب است که به تنهایی نمی توانند حرکت کنند و دستان آن ها دارای معلولیت است.

-با لمس یک دکمه به راحتی قابل هدایت است.

-قادر به پیمودن مسافت طولانی و دور زدن در کمترین فضاست.

-برای استفاده افرادی که قدرت بدنی پایینی دارند و یا تعادل جسمانی مناسبی ندارند به کار می رود.

-جنبه پزشکی و درمانی دارد.

اسکوتر حرکتی:

-بزرگ است و اندازه برخی از آن ها برای منزل مناسب نیست.

-برای افراد توانمند تر کاربرد دارد، کسی که بتواند با دستش آن را هدایت کند.

-برای افرادی مناسب است که در راه رفتن های طولانی دچار مشکل می باشند.

-برای افراد با مشکلات جزئی مناسب است.

-برخلاف ویلچر از جاهای تنگ عبور می کند و دارای 3 الی 5 چرخ است.

-پایداری خوبی دارد.

شما می توانید بر حسب نیازی که دارید، اسکوتر مناسب خود را انتخاب نمایید.

1.اسکوتر مسافرتی

نوعی از اسکوتر است که سبک و قابل تا شدن است و برای حمل و نقل آسان بسیار مناسب است.

2.اسکوترهای سه چرخ

با توجه به داشتن تعداد چرخ های کمتر، به فضای کمتری نسبت به اسکوترهای 4 چرخ نیاز دارد و البته قابلیت آن ها هم از انواع دیگر کمتر است و می توان از آن در منزل استفاده کرد.

3.اسکوتر چهارچرخ

به فضای بیشتری نیاز دارد و در نتیجه قابلیت مانور کمتری نسبت به بقیه دارد. چرخ هایش محکم تر و مقاوم تر است و این باعث می شود که زاویه چرخش کمتری حین حرکت داشته باشد. از آن می توان در داخل و یا خارج منزل استفاده کرد. این نوع از اسکوتر معمولا برای افرادی مناسب است که خودشان مسافت های کوتاه را طی می کنند اما برای مسافت های طولانی دچار مشکل هستند.

4.اسکوتر برای افراد سنگین وزن

این نوع از اسکوتر حرکتی از بدنه فلزی و فایبرگلاسی بسیار مقاوم ساخته شده است و قابلیت حمل بیماری با وزن بالای 100 کیلو را دارد.

مزایای اسکوتر حرکتی معلولین

برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند اما در عین حال نیاز به ویلچر ندارند، مناسب است.

قابلیت ساخت به صورت سفارشی را دارد.

به آسانی می توان آن را سرهم کرد.

می تواند به سرعت حرکت کند.

اسکوتربرقی M150 و مشخصات فنی آن به صورت زیر می باشد: 

سرعت: قابل تنظیم تا 12 کیلومتر بر ساعت

پیمایش: 15 تا 20 کیلومتر

باتوجه به تاثیر وزن، سرعت، شیب استفاده و… پیمایش با یک بار شارژ کامل حدودی می باشد. 

موتور: یک عدد موتور 500 وات ساخت تایوان

وزن: 90 کیلوگرم

وزن قابل حمل: 150 کیلوگرم 

منبع تغذیه: دو عدد باتری سیلد اسید 12ولت 40 یا 45 آمپر ساعت 

زمان شارژ: شارژ کامل 5 ساعت 

شیب حرکت: توان بالارفتن شیب تا 12 درصد 

قابلیت: کمک فنر، زیر آرنجی متحرک، کمربند ایمنی، آینه بغل، تنظیم زاویه فرمان، سیستم چراغ و فلاشر، آنتی تیپ، سبدخرید

با استفاده از این دستگاه استقلال کافی برای بیمار یا معلول فراهم می‌شوند. کاربران می‌توانند با خیال راحت مسافت‎های طولانی را با آن طی کنند. با استفاده از این دستگاه می‌توانند در کمترین فضای ممکن دور بزنند. این دستگاه از پایداری خوبی برخوردار است و آیتم‌های صندلی و نشستن‌های مختلفی را فراهم می‌کند. چرخ‌ این اسکوترها در سبک‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود. حتی در انتخاب باتری آن تنوع بسیار زیادی مشاهده خواهد شد. از این دستگاه باید به صورت منظم نگهداری شود و در هنگام استفاده از آن استاندارهای لازم را رعایت کنید. معمولا این دستگاه رادر سطوح نرم مورد استفاده قرار دهید و نحوه استفاده خاصی ندارد می‌توانید با لمس کردن دکمه آن را هدایت کنید.

در بسیاری از این اسکوترها لوازم جانبی مفیدی وجود دارد که راحتی و آرامش هر چه بیشتر را برای کاربر فراهم می‌کند. اساسا این اسکوترها را می‌توانید در وزن‌های سبک‌تری هم انتخاب کنید.

اسکوتربرقی X150 : 

سرعت: قابل تنظیم تا 15 کیلومتر بر ساعت

پیمایش: 15 تا 20 کیلومتر

باتوجه به تاثیر وزن، سرعت، شیب استفاده و… پیمایش با یک بار شارژ کامل حدودی می باشد. 

موتور: یک عدد موتور 500 وات ساخت تایوان

وزن: 84 کیلوگرم

وزن قابل حمل: 150 کیلوگرم 

منبع تغذیه: دو عدد باتری سیلد اسید 12ولت 28 یا 33 آمپر ساعت 

زمان شارژ: شارژ کامل 4 ساعت 

شیب حرکت: توان بالارفتن شیب تا 12 درصد 

قابلیت: کمک فنر، زیر آرنجی متحرک، کمربند ایمنی، آینه بغل، تنظیم زاویه فرمان، سیستم چراغ و فلاشر، آنتی تیپ، سبدخرید

شان مقدرو است مناسب تر است. اما حفظ تعادل بدن با ویلچر برای افراد به تنهایی دشوار است و اسکوتر ها وسیله مناسب تری اند.

ویلچرها اغلب جنبه درمانی و کمی دارند و استفاده از آنها عمومی تر است.

اسکوترهای برقی امکان کنترل را به کمک دسته یا فرمان به فرد میدهند و برای تردد در معابر تنگ نز مناسب ترند.

به طور کلی این وسیله برای کسانی که دارای مشکلات جزئی در راه رفتن و حرکت کردن هستند مناسب تر است.

به طور کلی اسکوتر حرکـتی برای افرادی که در حرکت و یا راه رفتن طولانی مدت دارای مشکل جزئی هستند وسیله ی بسیار مناسبی است.

ویلچر برقی توسط باتری و موتور الکتریکی حرکت داده میشود. فرد میتواند تنها با فشار دادن یک دکمه ویلچر برقی را حرکت دهد. برای کسانی که قادر به حرکت دادن انگشت ها و دست خود نیستندف این وسیله بسیار مناسب است. با ویلچر برقی میتوان مسافت طولانی را طی کرد و کمترین فضا برای عبور و درو زدن نیاز است.

اما برای کنترل اسکوترهای برقی نیاز است تا فرد قدرت لازم را داشته باشد. اسکوترها دقت و تسط بیشتری را برای کنترل میطلبند.

یاسر عطارباشی بازدید : 210 سه شنبه 24 آبان 1401 زمان : 12:32 نظرات (0)

ویژگی کفش فوتبال مردانه چیست؟ یک کفش فوتبال مردانه چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ بهترین کفش فوتبال مردانه کدام است؟ 

معرفی بهترین کفش فوتبال مردانه 

برای خرید کفش فوتبال مناسب، این ۵ مرحله مهم را دنبال کنید:

 • تحقیق کنید؛
 • نوع زمین بازی را مشخص کنید؛
 • تعیین کنید دقیقا چه احساسی می‌خواهید با پوشیدن کفش داشته باشید؛
 • رویه و زیره آن را انتخاب کنید؛
 • بودجه‌تان را در نظر بگیرید.

قبل از شروع، این نکته اساسی را همیشه به یاد داشته باشید:

بهترین کفش فوتبال وجود ندارد.

هر بازیکن ترجیحات شخصی خودش را دارد و ممکن است کفشی که شما با آن راحتید، برای فرد دیگری اصلا راحت نباشد. بنابراین هدف ما در این مطلب این است که به شما کمک کنیم همان کفشی را انتخاب کنید که فقط برای خودتان مناسب است.

اول از همه یک نکته طلایی را در خرید کفش به شما بگوییم و آن این است که ترجیحا برای خرید کفش فوتبال حضورا اقدام کنید. اما اگر باز هم خرید آنلاین را ترجیح می‌دهید، خوب درباره آن از نظرات کاربران و نقد و بررسی‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. امروزه بیشتر افراد درباره هرچیزی که می‌خرند، بازخورد یا کامنتی در اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. دنیای امروز دنیای انتقال اطلاعات و بازخوردهاست. بنابراین خوب تحقیق کنید.

با گذشت سالها ، مواد کفش فوتبال بسیار تغییر کرده و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. اما هدف یکسان باقی مانده است: ایجاد کفش هایی که وزن کم دارند ، اما همچنین با دوام ، نازک و عالی در شکل گیری توپ در هنگام تماس. برای مسلط شدن خوب به توپ ، تا آنها باید راحت و راحت حرکت کنند. کفش های سنتی غالباً از چرم کانگورو ساخته شده اند که یک ماده نرم و دارای خاصیت راحتی بالا است. بر خلاف اکثر تجهیزات چرمی ، شکاف های «چرم K» نباید در آن شکسته شوند.

خلاصه این که ، کفش های دیگری هم از چرم های طبیعی مختلف هستنند با چرم های اصلی کامل ساخته شده اند که دارای مقاومت کمتری هستند اما ماندگاری بیشتری دارند. جوانب مثبت تمایل دارند که این مدل ها را به دلیل احساس طبیعی توپ و درجه راحتی بالا ترجیح می دهند. اما ضد آب نیستند ، بنابراین بازی مداوم در یک میدان مرطوب می تواند تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به این نکته ، می توانید مدلی را انتخاب کنید که از چرم مصنوعی ساخته شده است ، که برای شبیه سازی خواص چرم طراحی شده است ، اما اغلب دارای مزایای اضافه شده مانند ضد آب بودن هستند. آنها قابل تنفس ، و هنگام تمیز کردن آسان بوده و نیازی به کار بیشتری ندارند. با این حال ، آنها همان اندازه احساس تماس با توپ با چرم K یا چرم طبیعی را ندارند. اگر به دنبال چیزی با دوام تر ، سبک تر و مقاوم در برابر آب هستید ، پارچه های مصنوعی ممکن است راهی برای پیش روی شما باشد. بیشتر این ها از پلاستیک ساخته شده است ، اگر چه مارک های مختلف گزینه های مختلفی را ارائه می دهند.

جدیدترین موادی های به شکل “گره دار” می آید – یک سطح کاملاً بافتی برای لگد زدن به توپ. این طراحی برای افزایش کنترل و کشش در ضربه ایجاد شده است ، به طور بالقوه تفاوت زیادی در بازی شما ایجاد می کند. آنها همچنین اغلب سبک و ضد آب هستند. برخی از ویژگی هایی که هنگام فکر کردن در مورد مواد شفاف بعدی خود باید مدنظر داشته باشید ضد آب بودن ، دوخت هدفمند در امتداد قسمت بالای پا و یک کفی خالی ضخیم برای راحتی بیشتر است.

ویژگی های بهترین کفش فوتبال مردانه 

ارتفاع مچ پا

وقتی صحبت از قد مچ پا می شود ، دو گزینه دارید: پایین و میانه. کفش های میان رده از مچ پا محافظت می کنند و این به شما کمک می کند تا احتمال صدمه دیدن کاهش یابد ، اما می توانند دامنه حرکت شما را تا حدی محدود کنند. این محافظت اضافی می تواند به نفع بازیکنان دفاعی است.

نوع میخ ته کفش های ورزشی فوتبال

نوع شکاف مورد استفاده شما تا حد زیادی به سطح شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که در مورد سطح خود و محدودیتهای مربوط به شکاف با لیگ خود بررسی کنید. پنج نوع معمول از طرح های شکاف وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

 1. زمین گسترده: به طور سنتی در بازیهای خارج از منزل در چمنزارها مورد استفاده قرار می گیرد ، این مدل ها امروزه اغلب به گونه ای طراحی شده اند که از چمن مصنوعی نیز استفاده کنند. آنها روی سطوح خشک و محکم کشش بیشتری به شما می دهند.
 2. زمین سفت: این کفش کم کار با گل میخ های مخروطی بهترین کار را در سطوح سخت سنگی یا یک میدان لکه دار با لکه های خاک سخت دارد. این شکافها به جای اینکه در زمین حفر شوند ، در بالای میدان قرار دارند.
 3. سرپوشیده: این کفش ها برای استفاده در زمین های فوتسال داخل سالن ساخته شده اند. معمولاً بدون شکاف طراحی می شوند ، مانند کفش ورزشی سبک هستند.
 4. زمین نرم : برای کشش در مزارع گل آلود ساخته شده است ، اینها تمایل به گل میخ های طولانی تر دارند. قبل از انتخاب این سبک ها ، از لیگ خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا آنها غالباً گل میخ های فلزی دارند.
 5. چمن (AG): اینها برای استفاده موثر در زمین مصنوعی یا چمنزار طراحی شده اند و معمولاً دارای تعدادی گل میخ مخروطی بسیار متمرکز هستند. برای آموزش مناسب است ، و به عنوان یک کفش پشتیبان برای بازی در سطح سخت ، اما خیلی بهتر از یک کفش ورزشی در زمین های طبیعی نیست.

کفش های استاندارد فوتبال با شکاف های قالب ساخته شده ، که به طور دائمی بهم متصل هستند ، می توانید اما کفش هایی با شکاف های جداشونده نیز خریداری کنید. بازیکنان باتجربه تمایل به شکافهای جداشده را دارند زیرا این امکان وجود دارد که قابلیت تحمل کمی بیشتر مانند داشتن دسته دوم از پاکسازی برای زمین نرم را داشته باشید که هنگام باران می توانید آنرا پاک کنید. انتخاب شکاف مناسب برای سطح بازی ، حداکثر کشش و شتاب در زمین را فراهم می کند ، و کفش های فوتبال خود را به حیاتی ترین بخش زرادخانه خود تبدیل می کند.

مناسب

هنگامی که گزینه های خود را انتخاب کرده اید ، به یاد داشته باشید که کفش های شما باید کاملاً مناسب باشد ، به خصوص اگر یک جفت چرم K بدست آورید ، که به طور چشمگیری کشیده می شود. این تناسب محکم تر امکان طبیعی تر شدن توپ در بازی را فراهم می کند. شما می خواهید به اندازه یک انگشت  فاصله بین انگشتان پا و انتهای کفش و فضای کافی باشد که انگشتان پا روی قسمت بالایی آن فشار نیاورد.

داشتن یک جفت کفش مناسب فوتبال ، می تواند بازی شما را به سطح بعدی برساند. حالا که می دانید به دنبال چه چیزی باشید ، برای آغاز فصل فوتبال آماده هستید.

آدیداس یکی از بهترین کفش های فوتبال مردانه 

 • جنس پارچه , مواد مصنوعی
 • زیره کفش آج دار
 • ویژگی های تخصصی قابلیت گردش هوا
 • نحوه بسته شدن بند
 • کفش فوتبال مردانه مدل Nemeziz 17.3 برند آدیداس
 • نحوه بسته شدن با بند
 • فراهم کردن امکان کنترل بهتر توپ
 • سیستم بندکشی با طراحی خاص جهت محکم نگه داشتن پا در کفش و ثبات بیشتر
 • قابلیت گردش هوا در قسمت رویه
 • کفش فوتبال مردانه مخروطی: این مدل از کفش فوتبال بیشتر برای بازی در زمین‌هایی که دارای سطح مرطوب یا گلی هستند و اندازه چمن آن‌ها کوتاه یا بلند است مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این کفش‌های کفش فوتبال مردانه شش میخ هم گفته می‌شود. یعنی دو میخ در قسمت جلو قرار دارد و چهار میخ در قسمت عقب خود دارند. علت کم بودن میخ در زیر این کفش‌ها کاهش سطح تماس کفش با زمین و خسته کردن بازیکن است.
 • کفش فوتبال مردانه استوک‌ریز: این مدل از کفش فوتبال بیشتر مناسب انجام فوتبال روی چمن مصنوعی هستند. بر خلاف چمن‌های طبیعی که زمین فوتبال نرم است. زمین فوتبال با چمن مصنوعی به دلیل اینکه روی موکت غیر قابل نفوذ چسبیده شده‌اند مقداری سفت‌تر از چمن طبیعی هستند به همین علت برای حفظ تعادل بازیکن روی چمن مصنوعی نیاز به میخ های کوتاه‌تر و کوچکتری است به همین علت به این کفش‌ها استوک ریز گفته می‌شود.
 • کفش فوتبال با میخ قابل تعویض: بیشتر تولید کنندگان کفش‌های مخصوص فوتبال به دلیل اینکه بتوان از هر کفش در شرایط خاصی استفاده کرد. برای آن‌ها میخ زیر کفش قابل تعویض ساخته‌اند. یعنی در اصل میخ‌های زیر کفش فوتبال مردانه کوتاه هستند و در صورت نیاز به استفاده از کفشی با میخ بلندتر، تعدادی میخ پیچی داخل جعبه کفش قرار گرفته‌اند شما می‌توانید این میخ‌ها را بر روی میخ‌های زیر کفش به صورت پیچی سفت کنید و اندازه میخ‌ها را تغییر دهید.
 • کفش فوتبال خیابانی: این مدل از کفش بیشتر برای فوتبال در کوچه، خیابان و روی آسفالت استفاده می‌شود. این مدل هم مانند کفش سالنی دارای کفه صاف است تنها تفاوت آن با کفش سالنی تعدادی شیار است که با جهت های مختلف در کف کفش قرار دارد و به بازیکن کمک می‌کند که حین دویدن تعادل مناسبی داشته باشد و بتواند توپ را به خوبی کنترل کند.
 • کفش فوتبال سالنی: تفاوت این نمونه از کفش فوتبال با کفش‌هایی که توضیح داده شد در نوع زیره آن می‌باشد. بر خلاف نمونه‌های قبلی که کف کفش دارای تعدادی میخ کوتاه و بلند بود در این مدل زیره کفش بدون هیچ گونه میخ یا برآمدگی است و کف آن‌ها بسیار صاف می‌باشد. جنس کف این کفش‌ها از پلاستیک نرم می‌باشد که روی کف سالن فوتبال حالت چسبنده‌ای دارند و لیز نمی خورند به این مدل کفش فوتسال هم گفته می شود.

رویه چرمی: برای کسانی که دارای پنجه پای پهن هستند رویه چرم بهترین گزینه است. چرم خواص و ویژگی‌های زیادی دارد که اگر بخواهیم آن‌ها را به صورت کامل برسی کنیم باید آن را در یک مقاله جداگانه توضیح دهیم. از مهم‌ترین ویژگی‌های چرم می‌توان به اینکه نرم و راحت است و پای شما درون آن بوی ناخوشایند نخواهد گرفت اشاره کرد.

رویه کشباف: دوست دارید یک کفش کاملا متفاوت را احساس کنید، از این مدل استفاده کنید. تکنولوژی ساخت این کفش بسیار جدید است، زمانی که شما از این مدل استفاده می‌کنید احساس می‌کنید که جوراب بدون کفش پوشیده‌اید. روی کشباف این کفش را به ماده‌ای سیلیکونی آغشته می‌کنند که سبب می‌شود علاوه بر تهویه هوا داخل کفش ضد آب نیز باشند.

رویه مصنوعی: این نمونه رویه از چرم طبیعی ارزان‌تر، سبک‌تر و راحت‌تر هستند. نسبت به چرم طبیعی نیاز به نگهداری کمتری دارند به همین علت طرفداران زیادی دارند. چرم مصنوعی دارای طرح‌ها و رنگ‌های بیشتر و زیباتری است و هر سه نوع راحتی، سرعتی و چابک نیز از این جنس ساخته می‌شوند. البته رویه مصنوعی هم دارای دو جنس باکیفیت و بی‌کیفیت است به همین دلیل باید به این نکته هم توجه داشته باشید.

کفش فوتبال را بر اساس نوع زمینی که هست و در نظر دارید انتخاب کنید. به طور مثال کفش فوتبال زمین چمنی با کفش فوتبال سالن که کفش فوتسال نامیده می شود را مقایسه نکنید. 

برای خرید کفش فوتبال مردانه می توانید از مدل های کفش توفیق اسپرت کمک بگیرید. 

خرید کفش فوتبال به معنی انتخاب بهترین ابزار برای عملکرد بهتر در زمین بازی است. با انتخاب بهترین کفش فوتبال برای بازی روی چمن مصنوعی یا طبیعی یا هر زمینی می‌توانید بهترین و موثرترین بازی را ارائه دهید و خودتان نیز احساس راحتی داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کفش فوتبال

این که از کلمه بهترین کفش فوتبال برای یک برند و مدل خاصی از کفش استفاده کنیم وجود ندارد. بلکه با تنوع بی نظیری که در دنیای تولیدات کفش فوتبال وجود دارد این کاملا بستگی به راحتی و سلیقه‌ی ورزشکار دارد که کدام کفش برای او بهترین کفش فوتبال یا هر ورزش دیگری باشد.

ممکن است شما در یک کفش مخصوصی احساس راحتی کنید و از آن به عنوان بهترین کفش نام ببرید در حالی که شخص دیگری با همین کفش احساس ناراحتی کند. برای اینکه در خرید کفش فوتبال اشتباه نکنید و مناسب‌ترین کفش را خریداری کنید در ادامه توجه شما را به یکسری نکات مهم جلب می‌کنم.

کفش مناسب فوتبال وکتور - وبسایت 118فایل
 • تحقیق کنید: اولین کاری که برای خرید کفش فوتبال باید انجام بدهید این است که در بین برندهای مختلف گشت و گذار کنید و بهترین کفش فوتبال را انتخاب کنید. بهترین شیوه خرید کفش این است که شخصا و حضورا برای خرید و دیدن کفش اقدام کنید. اما اگر می‌خواهید به صورت اینترنتی و آنلاین خرید کنید حتما در بخش نظرات کاربران، نقد و بررسی‌های آن‌ها را به خوبی مطالعه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.
 • زمین بازی که می‌خواهید در آن بازی کنید را مشخص کنید: از عوامل مهمی که در خرید کفش فوتبال بسیار موثر است نوع زمین بازی است. نوع زمین بازی در انتخاب بهترین کفش فوتبال موثر است زیرا اگر کفش با زمین بازی متناسب نباشد ممکن است باعث آسیب رساندن به پاهایتان شود و همچنین نتوانید به همپای سایر بازیکنان بازی کنید. زمین بازی در انواع مختلف سفت، نرم، چمن مصنوعی، چمن مصنوعی تمرین، زمین داخل سالن و… تقسیم می‌شود. در ادامه با این زمین‌های بازی و کفش مناسب آن‌ها آشنا می‌شویم.

کدام کفش برای کدام زمین باز مناسب است؟

 • زمین سفت یا چمن طبیعی با زیربنای محکم: متداول‌ترین زمین بازی که اکثر بازیکنان روی آن پا به توپ می‌شوند همین زمین بازی است. برای خرید کفش فوتبال در این زمین باید به میزان نفوذ آن در چمن، میزان کشش و چسبندگی آن توجه کنید. بهترین کفش فوتبال که در این زمین استفاده می‌شود با نام FG معروف است و این کفش برای افراد تازه کار راحت‌تر است. این کفش برای زمین‌های نرم اصلا مناسب نیست اما از آن برای بازی روی چمن طبیعی و مصنوعی می‌توان استفاده کرد.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل
 • زمین نرم، چمن طبیعی با زیربنای سست: این زمین بازی از چمنی درست می‌شود که آبیاری شده و مراقبت‌های لازم از آن انجام می‌شود. چمن این زمین در حد 2 سانتی‌متر است و زیر آن از شن و ماسه است که به زیربنایی سست تبدیل شده است. از آنجایی که این زمین زیربنای سستی دارد باعث شده است بازی روی آن به منزله بازی روی بالش باشد.
  خرید کفش فوتبال مناسب این چمن و زمین با نام و علامت SG مشخص می‌شود. میخ‌هایی که در زیر این کفش وجود دارد باعث چسبندگی بالا در این زمین شده و آن را به بهترین کفش فوتبال برای بازی روی این زمین تبدیل کرده است. این کفش فقط مختص زمین‌های نرم است و نباید با آن روی چمن مصنوعی بازی کرد.
 • چمن مصنوعی: این چمن مختص بازیکنان حرفه‌ای است، زیرا چمن مصنوعی با فرآیندهای شبیه سازی شده از چمن طبیعی درست می‌شود. این چمن با روش‌های خاصی نصب می‌شود و بازیکنان تازه کار اصلا نمی‌توانند روی آن بازی کنند. بهترین کفش فوتبال برای این زمین کفشی است که میخ‌های زیادی داشته باشد تا وزن را به طور مساوی در کل پاها توزیع کند.
  همچنین میخ‌های این کفش گرد و کوتاه‌تر از کفش‌های FG هستند. این مدل طراحی یعنی میخ‌های کوتاه یرای این است که این کفش نباید در چمن فرو برود و فقط باید با سطح آن چسبندگی داشته باشد. برای خرید کفش فوتبال چمن مصنوعی به دنبال علامت AG باشید.
 • چمن مصنوعی تمرین: تفاوت این چمن با چمن مصنوعی بازی در این است که چمن‌های تمرین کوتاه‌تر هستند و در چمن مصنوعی تمرین بازی حرفه‌ای انجام نمی‌شود.
  این چمن نیاز به مراقبت و سرویس ندارد اما چمن مصنوعی بازی باید روزانه سرویس و مراقبت شود. برای خرید کفش فوتبال در این چمن به دنبال کفش‌هایی با عنوان TF باشید.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل

میخ‌های زیادی در زیر این کفش‌ها وجود دارد که چسبندگی لازم را فراهم می‌کند و آن را به بهترین کفش فوتبال برای چنین چمن‌های تبدیل می‌کند. این چمن سطحی کم عمق را می‌سازد که انگار فرشی روی بتن یا شن انداخته شده است. همین سختی زمین باعث شده است کفش مخصوصی برای آن تولید شود. لاستیکی که در زیر این کفش وجود دارد باعث می‌شود احساس کنید روی زمین نرم راه می‌روید. بازی روی این زمین‌ها باعث ساییده شدن زیر آن می‌شود برای همین نباید از سه کفشی که در بالا گفتیم برای بازی روی این زمین استفاده کنید.

 • زمین داخل سالن یا زمین بدون چمن: زمین داخل سالن که به فوتسال یا فوتبال داخل سالن معروف است ورزشی متفاوت از بازی روی چمن را ارائه می‌دهد. اگر کف سالن فوتسال چوبی نیست و از سمنت یا بتونی است این یعنی می‌توانید از بهترین کفش فوتبال که برای بازی روی آسفالت استفاده می‌کنید برای داخل سالن هم استفاده کنید.
  نباید از کفش‌های FG،SG و  AGبرای فوتبال داخل سالن استفاده کرد. خرید کفش فوتبال برای داخل سالن با برندهای مختلفی که وجود دارد امکان پذیر است اما برند جوما کفش‌های مخصوص این رشته‌ی ورزشی را تولید می‌کند که بهتر است از آن‌ خریداری کنید.
ورزش فوتبال عکس وکتور - وبسایت 118فایل

نکته: علاوه بر نوع زمین بازی، احساس راحتی داشتن در کفش هم در انتخاب و خرید کفش فوتبال موثر است. کفش‌های راحتی و کلاسیک جز کفش‌های قدیمی برای بازی فوتبال هستند که بهترین نمونه‌های آن را برندهایی مثل تمپو از نایکی و کوپا از آدیداس طراحی و تولید می‌کنند.

یاسر عطارباشی بازدید : 101 پنجشنبه 19 آبان 1401 زمان : 10:14 نظرات (0)
لیونل آندرس لئو مسی فوتبالیست عضو بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین است که در پست های مهاجم و هافبک بازی می کند. لیونل مسی معروف به مارادونای کوچک هست . 

در شهر روساریو آرژانتین متولد شد، پدرش جورج مسی مدیر کارخانه فولاد بود و مادرش سلیا کوچیتینی در کارگاه تولید مغناطیسی کار می کرد

لیونل دو برادر بزرگتر از خود بنام رودریگو و ماتیاس و یک خواهر کوچکتر بنام ماری اسل دارد، اصالتا از طرف جد پدری ایتالیایی اسپانیای می باشد که به آرژانتین مهاجرت کردند

مسی را می‌توان یک کوه استعداد دانست 

بیوگرافی و زندگینامه لیونل مسی

 • نام:لیونل آندرس مسی
 • تاریخ تولد:24/ژوئن/1987
 • محل تولد:آرژانتین، شهر روزاریو
 • قد:1.69 متر
 • پست:مهاجم
 • شماره پیراهن:10
 • وضعیت تاهل:متاهل
 • فرزندان:تیاگو و متیو

مقایسه آمار گلزنی مسی و رونالدو در سی سالگی

در این تصویر می توانید آمار گلزنی و پاس گل های این دو اسطوره فوتبال را مشاهده کنید.

یاسر عطارباشی بازدید : 270 جمعه 29 مهر 1401 زمان : 21:18 نظرات (0)

بیوگرافی لویس فیگو و همسرش (luis figo)

لویس فیگو با نام کامل “لوئیس فیلیپ مادریا کائریو فیگو” متولد ۴ نوامبر ۱۹۷۲ برابر با “۱۳ آبان ۱۳۵۱” در شهر آلمادا پرتغال که در فاصله ۳٫۵۵ کیلومتری از شهر لیسبون (پایتخت کشور پرتغال) است میباشد. فیگو با قد ۱۸۰ سانتی متر ،فوتبالیست پیشین تیم ملی فوتبال پرتغال معروف به “ببر قرمز” و مرد سال ۲۰۰۱ فوتبال جهان در تیم‌هایی مانند اسپورتینگ لیسبون، بارسلونا، رئال مادرید و اینتر میلان بازی کرده است. انتقال جنجالی لویس فیگو در سال ۲۰۰۰ که مستقیماً از بارسلونا به رئال مادرید پیوست یکی از جنجالی‌ترین ترنسفرهای تاریخ بود چرا که این انتقال با مبلغی بالاتر از ۵۰ میلیون یورو شکل گرفت و در دوران خود رکورد بازار نقل و انتقالات را شکست هر چند که یک سال بعد با آمدن زین الدین زیدان از یوونتوس به رئال رکورد انتقال لویس فیگو شکسته شد. هواداران بارسلونا که از رفتن فیگو به رئال مادرید بسیار خشمگین شده بودند در اولین حضور فیگو در ورزشگاه نیوکمپ با پرتاب کردن سر خوک به سمت فیگو کینه خود نسبت به فیگو نشان دادند.این در حالی است که لوئیس فیگو بازیکن سابق بارسلونا و رئال مادرید همواره یکی از با اخلاق ترین بازیکنان دنیای فوتبال بود. لویس فیگو در دوران حرفه‌ای خود ۱۲۷ بازی ملی برای تیم پرتغال داشت و در ۳۱ مه ۲۰۰۹ از فوتبال خداحافظی کرد. برای مردم ایران و به خصوص فوتبالی ها به محض آمدن اسم فیگو خاطره جام جهانی ۲۰۰۶ و لگد حسین کعبی به صورت فیگو زنده میشود.

دانلود فیلم لوئیس فیگو The Figo Affair 2022

ماجرای فیگو انتقالی که فوتبال را تغییر داد ، فیلمی مستند محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی بن نیکولاس و دیوید تریهورن می‌باشد. در مورد یکی از بحث برانگیزترین معاملات تاریخ فوتبال یعنی انتقال لوئیس فیگو از تیم بارسلونا به رئال مادرید را به تصویر می‌کشد.

دانلود فیلم The Figo Affair 2022

یاسر عطارباشی بازدید : 211 پنجشنبه 31 شهریور 1401 زمان : 18:35 نظرات (0)

خرید لباس ورزشی مردانه به چه صورتی انجام می شود؟ مهم ترین نکاتی که در خرید لباس ورزشی مردانه باید به آن توجه داشته باشید چیست؟ 

شاید پیدا کردن یک ست اسپرت ورزشی مردانه کمی دشوار به نظر برسد. اما در صورتی که به ظاهرتان در استایل باشگاه یا استایل روزمره توجه کنید و لباس ورزشی، راحت و انعطاف‌پذیری انتخاب کنید، احساس بهتر و اعتماد به‌نفس بالایی خواهید داشت و شاهد پیشرفتتان در تمرینات ورزشی خواهید بود.

یاسر عطارباشی بازدید : 616 چهارشنبه 30 شهریور 1401 زمان : 11:23 نظرات (0)

تولیدی لباس ورزشی در مشهد به چه صورتی می باشد؟ آیا تولیدی لباس ورزشی در مشهد وجود دارد؟ 

یک تولیدی لباس ورزشی چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟ 

ویژگی های تولیدی لباس ورزشی 

یک تولیدی لباس ورزشی باید طوری باشد که قادر به تولید لباس با ویژگی های زیر باشد:

 • تنظیم حرارت و رطوبت بهینه.
 • نفوذپذیری خوب هوا.
 • جذب سریع رطوبت و ظرفیت انتقال.
 • عدم وجود رطوبت.
 • خشک شدن سریع برای جلوگیری از سرما خوردن.
 • با دوام
 • تنفس و راحتی
 • مراقبت آسان
 • سبک وزن
 • لمس نرم و دلپذیر
 • طراحی هوشمند و کاربردی

الیاف مصنوعی می توانند سطوح آب دوست (مرطوب کننده) یا سطوح آب گریز (بدون خیس شدن) داشته باشند. پارچه های مصنوعی بهترین گزینه برای پوشاک ورزشی و بدنسازی به شمار می آید چون می تواند ترکیبی مطلوب از هماهنگی میزان رطوبت، سبک وزنی، نرمی، عایق بودن و سریع خشک شدن را ارائه دهد. به طور کلی، پارچه هایی با خاصیت جذب رطوبت می توانند دمای بدن را تنظیم کرده ، عملکرد ماهیچه ها را بهبود بخشیده و خستگی را به تاخیر بیاندازند.

آمارهای اخیر نشان می دهند که این حوزه در سال های آینده، هم در بخش پوشاک ورزشی با کیفیت (های اند) و هم ارزان به رشد خود ادامه خواهد داد. این گرایش نه تنها لباس هایی برای کار کردن ارائه می دهد، بلکه مدل پوشاک کژوال را نیز برای اهالی طرفدار مد فراهم خواهد نمود. چه به دنبال راه اندازی یک خط تولید لباس فیتنس باشید و چه دنبال طرح های سفارشی برای تیم ورزشی تان بگردید، باز هم پیدا کردن تولید کننده لباس ورزشی مناسب از موارد اساسی محسوب می شود.

پلی استر از ثبات ابعادی فوق العاده ای برخوردار است و در برابر خاک، محیط قلیایی، پوسیدگی و رایج ترین حلال های آلی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهد. این دوام، در عین حال سبک، دارای خاصیت ارتجاعی و احساس راحتی را نیز به همراه دارد. همه این ها ویژگی های مهمی برای مصرف کنندگان لباس های ورزشی به خصوص تیشرت و پلوشرت زنانه است. مقاومت حرارتی عالی یا پایداری حرارتی نیز از ویژگی های پلی استر است. این الیاف است که بیشتر در پارچه های پایه برای لباس های ورزشی استفاده می شود، زیرا جذب رطوبت کم، ویژگی های مراقبت آسان و هزینه کم را دارد.

تنظیم دمای بدن: 

از پوشیدن تی شرت های ضخیم اجتناب کنید.  زیرا بعضی پارچه ها به راحتی عرق را جذب می کند و رطوبت را حفظ کرده و احساس رطوبت و سنگینی با پوشیدن آنها به شما دست خواهد داد. شما باید پارچه های سبک، تنفس پذیر و عرق گیر را انتخاب کنید که رطوبت را از بدن دور کرده و احساس خشکی و راحتی را به شما بدهد. پارچه های هوشمند مانند XT Air یا XT Air ICE به تنظیم و حفظ دمای بدن شما کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که می توانید در بهترین حالت و در نهایت راحتی ورزش کنید.

تنظیم دمای بدن بسیار اهمیت دارد. زیرا در حین ورزش متابولیسم بدن زیاد می شود و در پی آن بدن گرم شده و عرق می کند. تنظیم دمای بدن کمک می کند که به راحتی بتوانید گرمای بدن را کنترل کنید. 

در پایان تولیدی عمده لباس ورزشی در مشهد توسط توفیق اسپرت باقیمت مناسب می تواند برای شما عزیزان طبق طراحی که مدنظر دارید لباس را طراحی کند. 

همچین لباس ورزشی مناسب می تواند به شما اعتماد به نفس هم بدهد.

پوشاک می تواند در زندگی روزمره قدرت بخش باشد، در مورد ورزش کردن، به سطح اعتماد به نفس ما کمک می کند و عزت نفس را بالا می برد. در واقع، حتی یک پدیده روانشناختی به نام “محصور شده در شناخت” وجود دارد که نشان می دهد لباسی که فرد می پوشد می تواند باعث ایجاد تغییرات ذهنی شود که بر روی عملکرد و سطح اعتماد به نفس او تأثیر مثبت می گذارد. به زبان ساده، وقتی ظاهر خوبی دارید، اعتماد به نفس بیشتری دارید، بنابراین در ورزشگاه احساس بهتری خواهید داشت.

نکته ی مهم دیگر این است که در پوست شما نیز اثر می گذارد. 

لباس های کم کیفیت و اغلب ارزان قیمت می توانند حاوی پارچه هایی باشند که پوست را تحریک می کنند و باعث بثورات و خارش در طول تمرینات ورزشی می شوند. ورزش باعث افزایش جریان خون به پوست شما می شود و این می تواند منجر به خارش پوست شود. عرق کردن، کم آبی بدن، پوشیدن لباس های تنگ که مانع از تنفس پوست شما می شود و شستن لباس های ورزشی با شوینده های غیر استاندارد، می تواند باعث مشکلات پوستی شود. ورزش شدید همچنین می تواند باعث انسداد غدد عرق شما شده و در نتیجه باعث ایجاد خارش در بدن می شود، بنابراین مطمئن شوید که پارچه های سبک را انتخاب می کنید که پوست شما را خنک نگه می دارند.

 • دوام بالا :

داشتن دوام بالا برای یک لباس از ویژگی های بدیهی است که لباس های ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 • نگهداری آسان:

یکی از ویژگی های مهم یک لباس ورزشی با توجه به شرایط محیطی متنوع که ممکن است در آن استفاده شود، نگهداری آسان است که نیازمند شرایط خاص، اتوکشی و آماده سازی نداشته باشد و بتوان به آسان ترین شکل ممکن بارها و بارها از آن استفاده نمود.

یاسر عطارباشی بازدید : 157 چهارشنبه 02 شهریور 1401 زمان : 16:03 نظرات (0)

آرسن ونگر (به فرانسوی: Arsène Wenger) (زاده در ۲۲ اکتبر ۱۹۴۹ در استراسبورگ، فرانسه) مربی فوتبال است. در جوانی فوتبالیست متوسطی بوده‌است که معروفترین تیمش استراسبورگ است. او مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد دارد. در سال ۱۹۸۰ فوتبال را کنار گذاشت و به کار مربی گری پرداخت، بعد از چند دستیاری در تیم‌هایی مانند استراسبورگ سال ۱۹۸۴ سرمربی تیم نانسی شد. سال ۱۹۸۷ سرمربی موناکو شد و طی هفت سال با این تیم درخشید (مربی سال فرانسه شد) سپس پیشنهاد بایرن مونیخ را رد کرد و در ژاپن مربی تیم ناگویا شد. اودر سال ۱۹۹۶ در وسط فصل به آرسنال پیوست او این فصل را با سومی به پایان برد. وی در سال ۲۰۰۱ پیشنهاد منچستریونایتد را نیز رد نمود.

شروع ورزش فوتبال

آرسن ونگر فوتبال خود را به عنوان مدافع و لیبرو در چند باشگاه کوچک فرانسوی شروع کرد و البته هم‌زمان با آن در دانشگاه استراسبورک نیز به تحصیل مشغول بود و در سال ۱۹۷۴ موفق به اخذ لیسانس اقتصاد شد.

در سال ۱۹۷۸ فوتبال را به صورت حرفه‌ای آغاز کرده و قراردادی با باشگاه ریسینگ استراسبورگ امضاء کرد و اولین بازی‌اش را در مقابل موناکو انجام داد. گرچه استراسبورگ درسال ۱۹۷۹ قهرمان لیگ فوتبال فرانسه شد، اما ونگر چندان شناخته شده نبود. او در آن فصل، تنها در سه بازی (دوبار در لیگ و یک بار در جام یوفا) به میدان رفت و در مجموع دوازده بازی رسمی انجام داد.

یاسر عطارباشی بازدید : 111 جمعه 28 مرداد 1401 زمان : 11:02 نظرات (0)

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 241
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 13
 • آی پی امروز : 128
 • آی پی دیروز : 186
 • بازدید امروز : 364
 • باردید دیروز : 274
 • گوگل امروز : 59
 • گوگل دیروز : 93
 • بازدید هفته : 1,080
 • بازدید ماه : 2,795
 • بازدید سال : 97,044
 • بازدید کلی : 365,645